PDA

Zobacz pełną wersję : [TDCi MKIII] Demontaż wtryskiwaczy



MaX29
21-04-2012, 15:18
Witam!
Mam prośbę czy ktoś mógłbym mnie dokształcić w jaki sposób zdemontować wtryskiwacze w mondeo mkIII 2002. Przeczytałem chyba wszystkie możliwe posty i jedyne co wiem to dezinformacja. Jedni piszą, że wtryskiwacze się wykręca w 15 min., a drudzy, że nie wolno nimi kręcić bo są wciskane. Jak to jest na prawdę? Mój model to automat 130km, wyprodukowany 20.06.2002
Dziękuje i pozdrawiam
MaX29

Maciucha512
21-04-2012, 16:47
Do wykręcenia wtrysków masz taki klucz
http://www.marketeo.pl/photoOffer/p/473688_p.jpg
Okienko w nim jest po to, by drugim kluczem ustawić powroty paliwa w stronę wężyków.

MaX29
21-04-2012, 16:59
Czyli jednak są wykręcane, a nie wyjmowane. Dzięki bardzo i pozdrawiam

Ab4rth
07-05-2012, 00:08
ja wykręciłem i wkręciłem, zwykłym kluczem 21 tylko musiał być długi ok 100mm(nasadka), jeśli chodzi o ustawienie powrotów w odpowiednim miejscu to po dokręceniu zrobiłem to kluczem płaskim rozmiar 15 :) a wyjęcie to rzeczywiście może nie 15 minut ale pół godziny i wszystko wyjęte. Odpinasz przelewy, później kostki z kablami, odkręcasz zasilanie wtrysku w paliwo, zdejmujesz zabezpieczający "pierścień" i bierzesz się za odkręcanie ;) oczywiście gwint zgodnie ze wskazówkami zegara.

Jendrekmak
09-05-2012, 00:42
wykręcić to nie problem ale zamontować ponownie to już wyższa szkoła jazdy

MK3Community
14-04-2017, 21:42
ja wykręciłem i wkręciłem, zwykłym kluczem 21 tylko musiał być długi ok 100mm(nasadka), jeśli chodzi o ustawienie powrotów w odpowiednim miejscu to po dokręceniu zrobiłem to kluczem płaskim rozmiar 15 :) a wyjęcie to rzeczywiście może nie 15 minut ale pół godziny i wszystko wyjęte. Odpinasz przelewy, później kostki z kablami, odkręcasz zasilanie wtrysku w paliwo, zdejmujesz zabezpieczający "pierścień" i bierzesz się za odkręcanie ;) oczywiście gwint zgodnie ze wskazówkami zegara.

Mam pytanie, czy ktoś ma fotorelację tego demontażu? Będzie potrzebna ;)

Okazuje się że jak powoli jadę równomiernie na zimnym silniku który wtedy szarpie, i raz ma moc, a raz muł, to nie pompa do regeneracji jak twierdził #steel, tylko wtryskiwacze, a raczej uszkodzone zaworki wtryskiwaczy.

Zbysiu
14-04-2017, 23:02
ja wykręciłem i wkręciłem, zwykłym kluczem 21 tylko musiał być długi ok 100mm(nasadka), jeśli chodzi o ustawienie powrotów w odpowiednim miejscu to po dokręceniu zrobiłem to kluczem płaskim rozmiar 15 :) a wyjęcie to rzeczywiście może nie 15 minut ale pół godziny i wszystko wyjęte. Odpinasz przelewy, później kostki z kablami, odkręcasz zasilanie wtrysku w paliwo, zdejmujesz zabezpieczający "pierścień" i bierzesz się za odkręcanie ;) oczywiście gwint zgodnie ze wskazówkami zegara.

Mam pytanie, czy ktoś ma fotorelację tego demontażu? Będzie potrzebna ;)

Okazuje się że jak powoli jadę równomiernie na zimnym silniku który wtedy szarpie, i raz ma moc, a raz muł, to nie pompa do regeneracji jak twierdził #steel, tylko wtryskiwacze, a raczej uszkodzone zaworki wtryskiwaczy.
Tylko coś uszkodziło wtryski (zaworki) a to juz zapewne pompa :) Ale co tam bogaci lubią robić wtryski dwa razy :)

MK3Community
14-04-2017, 23:43
ja wykręciłem i wkręciłem, zwykłym kluczem 21 tylko musiał być długi ok 100mm(nasadka), jeśli chodzi o ustawienie powrotów w odpowiednim miejscu to po dokręceniu zrobiłem to kluczem płaskim rozmiar 15 :) a wyjęcie to rzeczywiście może nie 15 minut ale pół godziny i wszystko wyjęte. Odpinasz przelewy, później kostki z kablami, odkręcasz zasilanie wtrysku w paliwo, zdejmujesz zabezpieczający "pierścień" i bierzesz się za odkręcanie ;) oczywiście gwint zgodnie ze wskazówkami zegara.

Mam pytanie, czy ktoś ma fotorelację tego demontażu? Będzie potrzebna ;)

Okazuje się że jak powoli jadę równomiernie na zimnym silniku który wtedy szarpie, i raz ma moc, a raz muł, to nie pompa do regeneracji jak twierdził #steel, tylko wtryskiwacze, a raczej uszkodzone zaworki wtryskiwaczy.
Tylko cis uszkodziło wtryski (zaworki) a to juz zapewne pompa :) Ale co tam bogaci lubią robić wtryski dwa razy :)

Facet który rozbierał mi pompę ( a zajmuje się tylko pompami i wtryskami) widział ją, macał ją, i potwierdził że jest w dobrym stanie :)

---------- Post added at 22:43 ---------- Previous post was at 22:41 ----------

I fajnie by było, żeby ktoś napisał na temat, czyli fotorelacja jak demontuje się wtryski, bo sama instrukcja to może być za mało dla kogoś kto jedynie skończył technikum mechaniczne :)

Zbysiu
15-04-2017, 00:45
Popatrz dobrze po działach. Jest napewno gdzieś zamieszczona fotorelacja nawet z naprawy wtryskiwaczy.

nesiasps
15-04-2017, 12:01
https://www.youtube.com/watch?v=StktOxqajd8

Jest tego sporo w internecie:)

wojtal84
15-04-2017, 13:21
Demontaż wtrysku to banał gorzej z montażem. Z potrzebnych rzeczy to:
*klucz do wkręcenia wtrysku rozmiar 21 z wycięciem, można zwykłą nasadką ale będzie więcej zabawy
*klucz dynamometryczny
*płaski klucz do odkręcenia przewodów z listwy paliwowej bodajże 17

Demontaż
*Ściągamy dekiel z silnika
*odpinamy wtyczkę zasilającą
*odkręcamy przewód doprowadzający paliwo do wtrysku(od strony wtrysku odkręcamy całkowicie,a od strony wtrysku wystarczy poluzować)
*zaślepiamy otwór przy wtrysku jak nie mamy zaślepek można pomóc se taśmą
*odpinamy przewód z powrotu paliwa(trzyma się na zatrzasku wystarczy podważyć delikatnie u góry i dołu)
*wyciągamy obramówkę plastikową do której był przymocowany przewód z powrotu i zaślepiamy otwór z wtrysku
*wyciągamy uszczelniacz który jest wokoło wtrysku, pomiędzy nim a pokrywą zaworów
*wykręcamy wtrysk, przy wyciąganiu może stawiać opór

Montaż
*w kolejności demontażu tylko od tyłu :P
*jak się wszystko zmontuje to trza odpowietrzyć wtrysk ja bynajmniej tak robię, nie podpinam wtyczki z zasilania a przewód z listwy do wtrysku luzuje po stronie wtrysku. Przekręcam na zapłon aż paliwo poleci przez listwę i dopiero skręcam

Zaleca się zachowanie czystości przy całym zabiegu, moment dokręcenia wtrysku do głowicy nie pamiętam na pewno ktoś się wypowie w tej kwesti

MK3Community
15-04-2017, 20:17
O super wielkie dzięki :)

#nesiasps nie pomyślałem żeby szukać po angielsku :P no ale przy świętach różne rzeczy sie dzieją :)

I takie pytanko na koniec - czy to prawda, że próba przelewowa nie przedstawi jednoznacznej diagnozy, czy zaworki we wtryskach są uszkodzone?

nesiasps
15-04-2017, 23:29
Sądzę że prawda:( ECU silnika dobiera takie dawki paliwa - dla każdego wtrysku - aby zachować jego stabilność pracy. Zmniejszając dawki paliwa mniejsze ilości idą na przelewy - tak sądzę. Sprawdzanie przelewania wtryskiwacza w warunkach pracy ECU - według mnie - nie ma sensu - ponieważ bierze w tym czynny udział komputer silnika i robi wszystko aby nie wystąpiło zakłócenie stabilności pracy silnika czerpiąc dane z czujników (wału, wałka, spalania stukowego ciśnienia temperatury i przepływu powietrza i pewno wielu innych). Jedynie sprawdzenie poza tym układem ma sens i to w pełnym zakresie zmian napięcia sterującego. Interpretowanie stanu zaworków po próbie przelewowej w warunkach pracy silnika może doprowadzić do nieprawidłowej diagnostyki jego stanu i niepotrzebnych wydatków - według własnego zrozumienia tematu.

MK3Community
16-04-2017, 21:45
Sądzę że prawda:( ECU silnika dobiera takie dawki paliwa - dla każdego wtrysku - aby zachować jego stabilność pracy. Zmniejszając dawki paliwa mniejsze ilości idą na przelewy - tak sądzę. Sprawdzanie przelewania wtryskiwacza w warunkach pracy ECU - według mnie - nie ma sensu - ponieważ bierze w tym czynny udział komputer silnika i robi wszystko aby nie wystąpiło zakłócenie stabilności pracy silnika czerpiąc dane z czujników (wału, wałka, spalania stukowego ciśnienia temperatury i przepływu powietrza i pewno wielu innych). Jedynie sprawdzenie poza tym układem ma sens i to w pełnym zakresie zmian napięcia sterującego. Interpretowanie stanu zaworków po próbie przelewowej w warunkach pracy silnika może doprowadzić do nieprawidłowej diagnostyki jego stanu i niepotrzebnych wydatków - według własnego zrozumienia tematu.

Mniej więcej to powiedział mi gostek który zajmuje się tymi tematami, co potwierdza że może mieć rację :) Powiedział też że w tym momencie trzeba jak najszybciej dokładnie sprawdzić wtryski na stole, zanim całkiem zdechną

nesiasps
17-04-2017, 23:02
Jeśli nie wchodzi w awaryjny, nie pokazuje błędów - to raczej te wtryskiwacze bym nie tak od razu sprawdzał. Na wolnych obrotach szarpie?>>>może lepiej poszukać czegoś prostszego - zaślepić EGR, popatrzeć czy dźwignia turbiny pracuje bez zacięć, czy podciśnienie nie zanika, przepływomierz i czujnik ciśnienia za intercoolerem kontaktem prysnąć, filtr powietrza, paliwa - dużo tego, ale to wszystko tańsze od wtrysków. No chyba że to już było...:)

Jendrekmak
18-04-2017, 02:58
Zmniejszając dawki paliwa mniejsze ilości idą na przelewy - tak sądzę twój tok rozumowania zakłada, że zmniejszając dawki mniej paliwa dociera do wtryskiwacza a to nie jest tak. ciśnienie paliwa jest stałe w danym momencie i takie same dla każdego wtryskiwacza a co za tym idzie dociera do zaworka przelewów bez żadnych spadków (układ CR to naczynia połączone) a po otwarciu zaworka dociera do końcówki rozpylacza. paliwo "idzie" na przelew cały czas jak silnik pracuje i jego ilość niestety zależy od stanu tego zaworka. sam wtrysk niezależnie od dawki trwa kilka stopni z 720 jakie wał musi pokonać pomiędzy kolejnymi wtryskami więc sama dawka wtrysku nie ma aż takiego znaczenia dla przelewów bo stanowi co najwyżej 1% pracy wtryskiwacza a co za tym idzie zaworka pod ciśnieniem.

dla wstępnej diagnozy jak najbardziej można robić próbę przelewową i da ona jakieś pojęcie o stanie zaworków


ECU silnika dobiera takie dawki paliwa - dla każdego wtrysku - aby zachować jego stabilność pracy w określonych granicach bo czas wtrysku nie może trwać zbyt długo, przy zbyt długim wtrysku pojawiają się błędy informujące o wyjściu poza zakres regulacji


Jedynie sprawdzenie poza tym układem ma sens można odłączając różne podzespoły zrobić to samo wstępnie na aucie bez demontażu


Okazuje się że jak powoli jadę równomiernie na zimnym silniku który wtedy szarpie, i raz ma moc, a raz muł, to nie pompa do...tylko wtryskiwacze, a raczej uszkodzone zaworki wtryskiwaczy. z uszkodzonym układem wtryskowym jeździłem równomiernie, bardzo płynnie i nic nie szarpało zarówno w focusie TDCI jak i w mondeo mk3 tdci. układ wtryskowy to raczej kiepska jazda pod obciążeniem i wtedy spadek mocy. sprawdź dokładnie inne rzeczy. np egr

MK3Community
20-04-2017, 00:12
Zmniejszając dawki paliwa mniejsze ilości idą na przelewy - tak sądzę twój tok rozumowania zakłada, że zmniejszając dawki mniej paliwa dociera do wtryskiwacza a to nie jest tak. ciśnienie paliwa jest stałe w danym momencie i takie same dla każdego wtryskiwacza a co za tym idzie dociera do zaworka przelewów bez żadnych spadków (układ CR to naczynia połączone) a po otwarciu zaworka dociera do końcówki rozpylacza. paliwo "idzie" na przelew cały czas jak silnik pracuje i jego ilość niestety zależy od stanu tego zaworka. sam wtrysk niezależnie od dawki trwa kilka stopni z 720 jakie wał musi pokonać pomiędzy kolejnymi wtryskami więc sama dawka wtrysku nie ma aż takiego znaczenia dla przelewów bo stanowi co najwyżej 1% pracy wtryskiwacza a co za tym idzie zaworka pod ciśnieniem.

dla wstępnej diagnozy jak najbardziej można robić próbę przelewową i da ona jakieś pojęcie o stanie zaworków


ECU silnika dobiera takie dawki paliwa - dla każdego wtrysku - aby zachować jego stabilność pracy w określonych granicach bo czas wtrysku nie może trwać zbyt długo, przy zbyt długim wtrysku pojawiają się błędy informujące o wyjściu poza zakres regulacji


Jedynie sprawdzenie poza tym układem ma sens można odłączając różne podzespoły zrobić to samo wstępnie na aucie bez demontażu


Okazuje się że jak powoli jadę równomiernie na zimnym silniku który wtedy szarpie, i raz ma moc, a raz muł, to nie pompa do...tylko wtryskiwacze, a raczej uszkodzone zaworki wtryskiwaczy. z uszkodzonym układem wtryskowym jeździłem równomiernie, bardzo płynnie i nic nie szarpało zarówno w focusie TDCI jak i w mondeo mk3 tdci. układ wtryskowy to raczej kiepska jazda pod obciążeniem i wtedy spadek mocy. sprawdź dokładnie inne rzeczy. np egr

EGR zaślepiony od miesiąca, bo też myślałem że to przyczyna ale bez zmian

#nesiasps przepływomierz wymieniony, filtr paliwa też, chociaż nie knecht... W ogóle to prawda że należy kupować tylko te określonej marki? Bo tańsze ciekną i puszczają powietrze

Jendrekmak
20-04-2017, 01:05
W ogóle to prawda że należy kupować tylko te określonej marki? Bo tańsze ciekną i puszczają powietrze po świeżej dyskusji z kolegą COBRA-C3 w tym wątku to już mi się nie chce poruszać tematu producentów filtrów http://www.mondeoklubpolska.pl/showthread.php/155001-Wymiana-filtru-paliwa-wyb%C3%B3r