PDA

Zobacz pełną wersję : [TDCi MKIII] Sprężynka i check engine. PROBLEM !!!



SGNS
21-04-2012, 19:20
WITAM WAS !!

Podczas dość przyjemnej podróży swoim mondkiem, zaskoczył mnie bardzo poważny problem. Mianowicie wyskoczyła mi wielce zniesławiona żółta sprężynka, która po prostu zaczeła migać. Nie wpłyneło to na dalszą jazdę (nie szarpał, nie gasł). Zaraz po niej wyskoczyła żółta kontrolka po prawej stronie check engine. Gdy ją zobaczyłem postanowiłem zjechać na bok i zgasić silnik. Tak też zrobiłem. Po odczekaniu mniej więcej 12 minut, postanowiłem zapalić samochód. Gdy go odpaliłem powyższe błędy w dalszym ciągu były. Mało tego jak zacząłem jechać samochodem to ewidentnie zaczęło nim szarpać i podczas szarpania dość intensywnie kopcił. Ale po przejechaniu około 30-40 metrów szarpanie odstąpiło ale błędy w dalszym ciągu były. Na wolnych obrotach oraz przy jeździe na niskich obrotach (poniżej 1800 obr.) kultura pracy silnika pogorszyła się. Tak jakby bardziej "klekotał" niż przed szarpaniem oraz pojawieniem się tych błędów. Jakieś pomysły Koledzy ??

Netoper
21-04-2012, 19:27
Jakieś pomysły
1)Podjedź gdzieś na odczyt błędów, zobacz czy jest ktoś z Twojej okolicy to za free będzie
http://www.mondeoklubpolska.pl/showthread.php/61956-Lista-operator%C3%B3w-ELM-%C3%B3w-i-lokalizacja
Jak nikogo nie ma, to pozostaje warsztat, serwis, koszt podpięcia pod kompa jest od 50zł do 200 w ASO

2) wpisz w szukajce forumowej "check" jak poczytasz, to potem wpisz "sprężynka" i też przejrzyj znalezione tematy

SGNS
21-04-2012, 20:45
hm, nie znalazłem jak na razie nic co by mogło mi pomóc...:( dopiero w poniedziałek pod jadę do mechanika żeby odczytał mi błędy. Mam nadzieję, że to nic poważnego.

SGNS
24-04-2012, 18:53
okazuje się, że jak na razie padł trzeci wtrysk. Pół roku temu robiłem test przelewowy u Heko i wyszło, że wszystko jest w bardzo dobrej kondycji... Nie wiem dlaczego padł. Tankuję tylko i wyłącznie V-power diesel albo Verve.

iceman12
24-04-2012, 22:12
Nie wiem dlaczego padł. Tankuję tylko i wyłącznie V-power diesel albo Verve.

...i właśnie TYM mu pomogłeś! Wzbogacane paliwa są "suche", a to jak wiadomo nie wpływa korzystnie na nasze cudowne pompy Dephii.
Wiem to od pompiarza, który jest na rynku od zarania dziejów, a od dłuższego czasu "przesiadł się" na robienie Commor Rail'ów i posiada atest oraz autoryzację Delphii Polska --> Pan Szklorz z Goleszowa (woj. śląskie).
Dodał on również, że jak najbardziej można jeździć na wzbogacanych paliwach, ale do każdego baku dolać 100-150ml Mixolu - znacznie poprawia to smarowanie wrażliwych elementów pompy.
Taka dolewka co ok. drugie tankowanie...
Zacząłem stosować od pewnego czasu (jestem PO regeneracji wszystkich wtryskiwaczy).

SGNS
25-04-2012, 14:09
a powiedz mi tą kurację zacząłeś stosować po wymianie wtrysków czy przed ?? Oczywiście o Mixola mi chodzi. A może 3 tankowania np. Vervy i 2 tankowania zwykłego diesla ??

iceman12
25-04-2012, 23:27
a powiedz mi tą kurację zacząłeś stosować po wymianie wtrysków czy przed ?? Oczywiście o Mixola mi chodzi. A może 3 tankowania np. Vervy i 2 tankowania zwykłego diesla ??

...ja stosuję to od regeneracji wtryskiwaczy czyli od stycznia - drugie tankowanie i drugi raz 150ml Mixolu. Jedyny "zauważalny" efekt to trochę cichsza / aksamitniejsza praca silnika. Ale oczywiście tego, jak taka mieszanka pomaga na układ paliwowy nie "zobaczymy". Efekt będzie można ocenić po czasie...
Możesz również zrobić tak, jak napisałeś, czyli na jedno tankowanie paliwa wzbogaconego jedno zwykłego. Chodzi generalnie o to, żeby samochód nie jeździł na "suchym" paliwie, a takie własnie jest to "wzbogacane" (w większym lub mniejszym stopniu).

Dodam jeszcze, że w moim drugim samochodzie (Opel Vectra B DTI, nalot niecałe 190tysi, mam od 100tysi) również zalełem Mixol i tam różnica w pracy silnika jest o wiele wieksza niż z Mondeo. Vectra lepiej się wkręca na obroty, chodzi znacznie ciszej / płynniej i ogólnie - poprawa jest bardzo odczuwalna. A nie jest to tylo moja sugestia, bo ostatnio ojciec brał Vectre i dopytywał, czego nalałem lub dolałem bo Viki rwie o wiele lepiej niż kiedyś...

Więc... kto wie! Może COŚ w tym jest. Bynajmniej - NIE ZASZKODZI! Oczywiście w autach BEZ filtra cząstek stałych (DPF).

SGNS
26-04-2012, 17:26
na szczęście DPF nie posiadam :) reasumując na pełny bak wlewasz 150 ml mixolu ?? ja najczęściej tankuje za 50 zł czyli około 8 litrów ropy albo za 100 zł czyłi około 16-17 litrów oleju napędowego. Chyba zainwestuję jednak w tego mixola :) na pewno nie zaszkodzi.