PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Ogrzewanie albo zimne albo gorące.



bluriusz
23-04-2012, 00:49
Witam,

Od niedawna jestem posiadaczem Mondeo Mk3 LX, 2002 rok, benzyna. Generalnie jestem z auta zadowolony, poza małymi usterkami, w zasadzie nie przeszkadzającymi w jeździe, ale z czasem irytującymi.
Jedną z nich jest rozregulowany (tak mnie się wydaje) system grzania auta. Powietrze ciepłe leci dość szybko po uruchomieniu silnika. Tj normalnie. Sęk w tym, że nieważne jak ustawię pokrętło od temperatury, to reaguje różnie. Czasem ustawię na 1/2 i już leci gorące. Wystarczy że przesunę milimetr w lewo i leci już zimne. Ze skrajności w skrajność. Ta granica czasem jest niemal na końcu skali, innym razem w połowie, a następnym gdzieś pomiędzy. Jest to szczególnie irytujące na dłuższych trasach, bo muszę co chwilę przestawiać żeby utrzymać komfortową temperaturę wewnątrz auta.

Z góry dziękuję za jakieś wskazówki żeby określić w czym tkwi błąd i jak się go pozbyć.

Mieszkam w Szkocji, jeden z mechaników stwierdził że to coś z kontrolerem od tego odpowiedzialnym i że jedynie z Forda dostanę zamienniki, na dodatek drogo..

Dziękuje.

Netoper
23-04-2012, 08:26
Całym "kontrolerem" jest pokrętło od zmiany temperatury, możliwe że się w środku potencjometr wytarł, uszkodził i przez to takie cyrki. Druga rzecz odpowiadająca za sterowanie to silniczek od klapki ciepło/zimno, może rozklekotany jest, albo sama klapka przyciera się i skokowo pracuje.

Zacznij od wyczyszczenia mechanizmu klapki, jak nie pomoże to wymiana pokrętła powinna zlikwidować problem.

rednaxelA
23-04-2012, 09:26
jedynie z Forda dostanę zamienniki, na dodatek drogo..
Na kazdym szrocie dostaniesz zamienniki :-)
na forum są poradniki jak wymienic panel sterujacy a takze jak zamienic go na klimatronik

bluriusz
23-04-2012, 12:47
Dzięki. Zajmę się tym może jeszcze dziś. Rozumiem tylko że wszystko co do szczęścia potrzebuję tutaj znajduje się pod konsolą?

bluriusz
29-04-2012, 23:26
Mam pytanie. Mam kilka aukcji na oku odnośnie tego panelku sterującego. Mam manualny przed liftem. Gdybym chciał zamontować przedliftowy z cyfrowym sterowaniem, to potrzebne są jakieś jeszcze kroki czy tylko trzeba przepiąć te kontrolki?

Mateusz V6
30-04-2012, 19:17
no to nie jest takie hop-siup poczytaj na forum jak przerobić klimę manuala na automat (jak byś miał taki zamiar tzn zmianę na climatronika to kupuj panel tylko z żółtym przyciskiem - oszraniania szyby):hehe: bo te z białymi miały wadliwy soft :skromny:

bluriusz
04-05-2012, 20:40
Kupiłem panel stary, z pokrętłami, wyszedł niecałe 6 funtów. Wymieniłem, ale nadal to samo, czyli pewnie ten mechanizm od ciepło/zimno jest zawalony. Podpowiedzcie mi proszę, gdzie mogę go zlokalizować?

Pawcio779
06-04-2017, 21:27
Widzę, że wątek bardzo stary, ale może udało się komuś to rozwiązać?? Mam ten sam problem

Kasztan93
13-04-2017, 21:53
Też tak miałem. Dodatkowo nawiew działał tylko na 4. Pomogła wymiana rezystora dmuchawy.