PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Stukanie podczas obracania kierownicą.



bluriusz
22-04-2012, 23:54
Witam,

Podczas postoju, względnie wolnej jazdy (tak po 30km/h), skręcając kierownicę odczuwam i słyszę stuki dochodzące gdzieś z kolumny kierownicy. Generalnie kierownica nie ma luzów, chodzi płynnie i ładnie, ale w różnych miejscach odczuwam tak jakby mały skok i stuknięcie. Znajomy twierdzi że to luźna maglownica. Jak to sprawdzić, upewnić się, a przede wszystkim jak to wyleczyć?

Z góry dzięki za pomoc.

Mondeo Mk3 LX, 2002 2.0 Benzyna

DaVe_SWD
23-04-2012, 00:26
sprawdz przeguby ;)

mbaranek
23-04-2012, 06:34
raczej bym obstawial lozyska amortyzatorow

bartekrompca
23-04-2012, 07:01
Sam do przedwczoraj miałem ten problem. Początkowo obstawiałem końcówkę albo drążek, ale pojechałem na diagnostykę i powiedziałem gościowi żeby dobrze sprawdził układ kierowniczy, a on że wszystko jest ok, bez zastrzeżeń tylko niby ja jestem przewrażliwiony. Odpuściłem sobie z myślą że jak będzie bardziej odczuwalne to łatwiej znajdę przyczynę. Aż tu nagle przy przekładce kół na letnie coś mnie tknęło żeby poszarpać trochę tu i tam. I jakież było moje zaskoczenie gdy zauważyłem poluzowaną maglownicę na śrubach, po dokręceniu wszystko śmiga aż miło i zniknął problem drgań pomiędzy 100-120km/h. Sprawdź u siebie bo jak się okazało po przewertowaniu forum nie ja jeden miałem taki problem

bluriusz
23-04-2012, 11:44
Amortyzatory wykluczyłem od razu, bo to zwyczajnie nie jest ten "stukot". Przeguby drążka sprawdzone miałem niecały miesiąc temu i były ok.
bartekrompca, mógłbyś mi pomóc zlokalizować te śruby nieszczęsne? Jestem kumaty, większość usterek sam naprawiam, ale muszę mieć jakieś instrukcje bo szczerze mówiąc z mechaniki nie mam za dużej wiedzy:) Powiedz mi pi razy drzwi które to śruby i powinienem sobie poradzić:)

Dzięki za odpowiedzi.

Domelo
23-04-2012, 15:57
mógłbyś mi pomóc zlokalizować te śruby nieszczęsne?

Podpisuje się pod tym, bo u nas w MDO chyba występuje ten sam problem ;-)

bartekrompca
23-04-2012, 16:21
Przekładnia (maglownica) przykręcona jest dwoma śrubami na klucz 18. Od strony pasażera dojść można z góry za silnikiem długą przedłużką (bynajmniej u mnie 2.0 PB). Z drugą jest więcej zabawy, trzeba zdjąć koło i zaopatrzyć w klucz płaski lub oczkowy dość krótki bo jest mało miejsca. U mnie ta od strony kierowcy dała się wkręcić 2 obroty ręką :)

arczi3
24-04-2012, 20:57
Podpisuje się pod tym, bo u nas w MDO chyba występuje ten sam problem ;-)no ja mam to samo

---------- Post added at 20:57 ---------- Previous post was at 20:56 ----------


Przekładnia (maglownica) przykręcona jest dwoma śrubami na klucz 18. Od strony pasażera dojść można z góry za silnikiem długą przedłużką (bynajmniej u mnie 2.0 PB). Z drugą jest więcej zabawy, trzeba zdjąć koło i zaopatrzyć w klucz płaski lub oczkowy dość krótki bo jest mało miejsca. U mnie ta od strony kierowcy dała się wkręcić 2 obroty ręką :)
dało by jakieś zdjęcia zrobić jak to wygląda


ja mam 2,5 V6 i nie wiem czy dostane się tam

dorian87
25-04-2012, 17:55
koledzy jezeli w mk3 wystepuje taki problem to dokrecenie moze nic nie dac z tego wzgledu ze problem moze powrocic powinniscie wykrecic sruby dobrze je oczyscic i wkrecic je na klej do gwintow moze byc niebieski .

insider
26-04-2012, 16:31
insider

bartekrompca
27-04-2012, 17:12
To że trzeba by je wkręcić na klej to wiadoma rzecz, bo jeśli sama się odkręciła to na pewno zrobi to ponownie :) Ja akurat nie miałem takiego kleju więc tylko je dokręciłem a przy następnym zdejmowaniu kół zaopatrzę się w ten klej. A co do zdjęć gdzie znajdują się te śruby to chyba już przesada, jak ktoś wie jak wygląda magiel to bez problemu je znajdzie, wystarczy pofatygować się do auta i zerknąć za silnik :)

arczi3
27-04-2012, 17:33
Pytam o zdjęcia bo nie raz ludziska robią " foto relacje " z napraw a to może pomóc wzrokowcom takim jak ja :)

bluriusz
29-04-2012, 21:43
Dziękuje za wszystkie posty. Dziś w końcu zabrałem się za to i niestety u mnie nie jest to problem z niedokręconą maglownicą. Śruby są mocno dokręcone i ani rusz w żadną ze stron. Wydaje mi się że to już maglownica pada i te stuki to przeskoki najzwyczajniej w świecie. Tak na logikę to biorę, to nie jestem mechanikiem, aczkolwiek techniczny umysł (:P) i metodą eliminacji pozostał tylko taki problem. Druga sprawa że pompa od wspomagania zaczyna mi nieraz chodzić dość głośno. Raz jest ok, na drugi dzień głośniej. Albo przewrażliwiony jestem.

insider
30-04-2012, 13:59
insider

bluriusz
30-04-2012, 14:33
Plyn wymienialem niedawno, troche zuzyty byl, nie powiem, ale teraz po miesiacu nie yglada na gorszy od nowego. Czy wymiana pompy jest jakos mocno skomplikowana? Z maglem chyba troche zabawy jest i w domowych warunkach to kiepsko co?

insider
30-04-2012, 14:57
insider

bluriusz
30-04-2012, 16:02
Sprawdziłem, że sama pompa i magiel drogie nie są. Muszę zapytać mechanika ile by wziął za wymianę magla. Jakbyś mógł mi pokazać o którą nakrętkę chodzi z tym przewodem byłoby fajnie, to poszukam tutaj w UK może.

Mam tylko nadzieję, że to stukanie po takich wymianach zniknie.

insider
30-04-2012, 16:14
insider