PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] 6000CD z AUX w schowsku - BARDZO CICHA GRA po podłaczeniu telefonu....



gruby_75
25-04-2012, 08:43
Witam,

mam problem z wejściem AUX... podłączyłem telefon przez "kabelek jack - jack" i na głośności 24-29 bardzo cicho grają głośniki - ledwo słyszalne dźwięki, a na 30 cisza...

i tu pytanie (nia):
- spalone wejście?
- telefon ma za małą moc wyjściową?
- czy może trzeba coś ustawić w radyjku?

gruby w-wa

mbaranek
25-04-2012, 09:06
a jak masz ustawiona glosnosc w telefonie?

gruby_75
25-04-2012, 09:13
TERA to mi POJECHAŁEŚ... ha,ha...
a tak serio to na max w fonie i w kabelku mam potencjometr z mikrofonem i tam tyż na maxa...
podłączam omnie i800 nie bezpośredni ale przez kabelek słuchawkowy, który przy mikrofonie ma wejście jack... myślę aby zabrać z sobą laptopa i go bezpośrednio podłączyć i sprawdzić... może ten samsung ma za małą moc na wyjściu???

dzięki - w sumie trafna uwaga...

gruby

rc23
25-04-2012, 09:52
podłączam omnie i800 nie bezpośredni ale przez kabelek słuchawkowy, który przy mikrofonie ma wejście jack...

tu własnie jest chyba problem, miałem tak samo w HTC, zwykły przewód jack-jack i podłacz bez pośrednictwa przewodu słuchawkowego, konstrukcja gniazda przewiduje takie podłączenie

gruby_75
25-04-2012, 10:04
HTC ma gniazdo jack...

moja omnia ma wspólne gniazdo (nawet nie microUSB tylko jakieś samsung'owe) do którego podpinam zasilacz, kabel trans, i zestaw słuchawkowy... i tak dobrze, że azjaci pomyśleli i dali możliwość podłączenia innych słuchawek nie tylko samsung'a...

także Kolego - muszę używać ten magiczny przewodzik z małym chińskim mikrofonikiem...

pzdr...

gruby

rc23
25-04-2012, 15:45
także Kolego - muszę używać ten magiczny przewodzik z małym chińskim mikrofonikiem...

nie wcale nie musisz :hehe: HTC o którym mówię też miało wspólne gniazdo USB 12pin, sa do tego przejściówki

do Omni http://allegro.pl/adapter-przejsciowka-do-samsung-l760-i900-omnia-i2245729169.html

poza allegro można kupić te przejściówki w każdym wiekszym komisie GSM :skromny:

gruby_75
25-04-2012, 16:35
To wnioskuje z tego, że ten oryginalny kabelek pod firmowe słuchawki z potencjometrem zmniejsza moc wyjściową... sprawdzę jeszcze z laptopem ale to jutro (podepnę go zamiast telefonu)... dzięki...

majkel001
25-04-2012, 21:59
gruby_75 podłącz słuchawki pod kompa i zobacz jak działają, bo np od tel SE po podłączeniu do kompa słychać bardzo słabo, dopiero trzeba przycisnąć przycisk na słuchawkach, wtedy grają normalnie, czyli głośniej. Skoro używać kabelka od telefonu z jakimś potencjometrem to moim zdaniem w tym kabelku tkwi problem. Możesz jeszcze podłączyć inne urządzenie jakieś mp3 normalnym kabelkiem jack-jack i sprawdzisz czy radiem w aucie jest ok.

gruby_75
29-04-2012, 14:34
Podłączyłem bezpośrednio NOKIA C3... I niestety słaba siła głosu, o wiele lepiej niż z omni przez kabelek samsunga ale i tak lipa!!!

rc23
29-04-2012, 21:23
powiem Tobie, ze to chyba norma, jak słucham podczas jazdy audiobooków to siła głosu w telefonie musi być na full, a w radio w okolicy 3/4 zakresu

Patriarcha
29-04-2012, 21:57
am podczas jazdy audiobooków
Żartujesz? Gdyby ja zaczął słuchać audiobooka to pierwsze drzewo moje, po trzech kawach słuchając audiobooka bym usnął jak dziecko. :dobranoc:

rc23
29-04-2012, 22:46
Żartujesz? Gdyby ja zaczął słuchać audiobooka to pierwsze drzewo moje, po trzech kawach słuchając audiobooka bym usnął jak dziecko. :dobranoc:

mnie usypia ten syf co leci w radio, bez audiobooka nie wyjeżdżam w dalszą trasę, no ale temat nie o tym :hehe:

liqsek
30-04-2012, 14:46
Gdy kupiłem samochód po podłączeniu HTC i innych odtwarzaczy wszystko grało dobrze. Telefon głośność na maxa a w radiu przy 12 było już bardzo głośno.
Jednak po kilku miesiącach po podłączeniu czegokolwiek przez aux głos w prawych głośnikach był głośno, w lewych zaś strasznie cicho.

Rozbierałem gniazdo aux i wszystko było ok, ruszałem kablami czy może coś nie łączy, zarówno przy radiu jak i przy wejściu aux. Sprawdzałem na kilku kablach jack - jack, z filtrami, bez filtrów z regulacją głośności i efekt był niemal identyczny.


Niestety taki stan mam do dziś :(
Podejrzewam, że albo rozprogramowało się radio, albo coś się przepaliło w radyjku... :( No bo co innego...

Muszę jeszcze odłączyć radio (powinno się chyba zrestartować). Nie pamiętam czy to robiłem, a nóż pomoże.


Aha.. Oczywiście muza z płyt CD i z radio gra elegancko i głośno we wszystkich głośnikach.

gruby_75
30-04-2012, 15:24
Kolego liqsek napisz co tam po odłączeniu wyszło... Moim skromnym zdaniem coś musiało paść w samym radyjku... Kiedyś miałem starego eskorta 87 i włożyłem do niego radyjko za 40 zł z Wolumenu, bezfirmowe z wejściem na panelu... Ile to miałem frajdy jak podłączyłem nawigację, a z 4 głośników mówił do mnie Hołek... Kupiłem auto miesiąc temu i tak naprawdę nic o nim nie wiem... Ale wydaje mi się, że jest coś nie tak z tym AUX'em.. Po wetknięciu w te gniazdo czegokolwiek - dźwięk powinien być słyszalny...

---------- Post added at 15:24 ---------- Previous post was at 15:20 ----------

A tak po za tematem... Audiobook'i są oki!!!! Ile to można słuchać radia, muzyki... Nie ma to jak fajna książka dla odchamienia... Jak jeździłem w transporcie drogowym to "przeczytałem" w ten sposób wiele pozycji... Także polecam, oczywiście dla tych co latają w samotności na dłuższych odcinkach... Bo z Żoną, dzieciakami to chyba tylko zatyczki do uszu...

Maciucha512
30-04-2012, 15:55
Z tyłu schowka masz taki kabel http://www.ford-esklep.pl/pl/p/Adaptor-wiazka-audio-AUX-IN-1426121-FORD/1269 dalej do radia leci. Sprawdź połączenia, może się poluzowało. Drugim krokiem w razie nie powodzenia jest wyciągnięcia kabla i sprawdzenie czy, wiązka się gdzieś pod izolacją nie rozłączyła. Ostatnia rzecz jaka mi przychodzi do głowy to możliwe wyrobienie się gniazda jakc aux. Najłatwiej sprawdzić to podłączając tel lub mp3 na "krótko" omijając gniazdo.
Jak po tych próbach zdiagnozowania usterki nic nie osiągniesz to problemu trzeba szukać w radiu.

Domelo
05-05-2012, 14:35
także Kolego - muszę używać ten magiczny przewodzik z małym chińskim mikrofonikiem...

Ja podłaczyłem kiedyś swojego SE do auxa w fieście - w telefonie nie miałem wbudowanego gniazda mini jack, więc musiałem użyć przejściówki (oryginalnej) pod nią podpinałem kabel jack-jack i grało bez problemów :hmm:

liqsek
05-05-2012, 19:10
A więc tak. Po sprawdzaniu okazało się, że nie jest to na pewno wina połączenia od schowka do radia. Bezpośrednie podłączenie odtwarzacza pod piny z tyłu radia dały taki sam efekt.

Więc jest to wina radia na 100%. Dziś wieczorem idzie na stół elektronika i zobaczymy.

Restart radia (wypięcie kostki, podanie kodu) również nic nie pomógł.