PDA

Zobacz pełną wersję : [Techniki pracy] Usunięcie rys po papierze wodnym



Mortal_Kombat
27-04-2012, 19:19
Chcę niedługo zrobić zaprawki, praktycznie będą to punkty rozmiarów max 5mm. Po ich robieniu powstaną górki z lakieru bezbarwnego, które wyrównam ze starym lakierem. Planuję najpierw wyrównać je papierem wodnym 2000, potem dane miejsce i lakier wokół tego miejsca przejechać papierem 2500. Następnie pastę lekko ścierną sonax http://www.sonax.bialystok.pl/p,sonax_pasta_lekkoscierna,133,13.html, już ją kupiłem, ale teraz zastanawiam się czy nie będzie ona za mocna, ponieważ patrzę że jest ona najwyżej w skali sonaxa jeżeli chodzi o ścieralność. Na koniec chcę wszystko przejechać politurą z tej samej firmy. Czy dam radę zrobić polerkę ręcznie, czy od razy wypożyczać maszynę do polerowania, bo nie chcę siedzieć nad jednym miejscem godzinę, a efekt będzie mizerny.

dominiq
27-04-2012, 21:18
Ręcznie raczej nie wyprowadzisz tego.

Jondi
27-04-2012, 22:16
wątpię czy sonax to ogarnie to jedna sprawa a druga jeśli nie masz wprawy w polerowaniu mechanicznym to jest ryzyko że spalisz lakier bo trzeba to mocno przypiłować

Mav
27-04-2012, 23:27
Po pierwsze recznie nie wyprowadzisz zmatowienia po papierze 2500- zapomnij. Po papierze 3000 jest to mega trudne... Tymbardziej tym Sonaxem...
Po drugie masz jakas wprawe w polerowaniu zaprawek? Bo zdajesz sobie sprawe, ze jak zrobisz "gorke" z lakieru bezbarwnego na zaprawce i zaczniesz trzec papierem wodnym to moze i delikatnie zrownasz ta gorke, ale przy okazji pozbedziesz sie minimum lakieru bezbarwnego wokol zaprawki.

Mortal_Kombat
28-04-2012, 00:32
Czyli według was ta pasta lekko ścierna będzie nawet za słaba do tego, więc co proponujecie. Zaprawek nigdy nie polerowałem mechanicznie, ale trzeba jakoś zacząć :). . Skoro po papierze 3000, będzie ciężko to wypolerować ręcznie, to będę wypożyczać polerkę. Jakie pady zastosować, obroty i jak prowadzić, by uniknąć przypalenia lakieru i to ładnie wypolerować?
Przy równaniu tej górki plan jest taki, że oblepię dane miejsce taśmą, aby przy okazji nie zetrzeć lakiery bezbarwnego, który jest wokół tej zaprawki, metoda zaczerpnięta z tąd http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic.php?t=8897 , mam nadzieję że zda to egzamin.