PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Cieknąca pompa ?



Mzzyku
28-04-2012, 22:29
Klimatyzacja w moim MKIII nie chłodziła zbyt dobrze, więc pomyślałem, że trzeba zrobić jej mały przeglad + nabicie... ale że musiałem wyciągnąć silnik to narazie klimy nie zrobiłem. silnik wyciągnąłem z pozostawieniem sprężarki w samochodzie... i tu problem ... zauważyłem że sprężarka oraz silnik w miejscu jej montażu jest usyfiony zielonkawym olejem ... czy to jest olej / czynnik z klimatyzacji ?? jak to sklasyfikować ?

panter4
05-05-2012, 10:04
właśnie mam podobnie, jak jest to taki jasny zielony to powoli sączy się czynnik

u mnie to wygląda tak
http://www.youtube.com/watch?v=9OVwIFUC4D0

cramp120
05-05-2012, 16:13
Jest to czynnik klimatyzacji.Prawdopodobnie będzie gdzieś nieszczelność choć nie mówię na 100%.

Mzzyku
06-05-2012, 08:28
u mnie to wygląda tak U mnie jest podobnie. Co ciekawe ... wogóle nie startuje sprężarka ... nie łapie jej sprzęgiełko...

baster78
06-05-2012, 09:06
U mnie jest podobnie. Co ciekawe ... wogóle nie startuje sprężarka ... nie łapie jej sprzęgiełko...Jak nie ma odpowiedniego ciśnienia to sprężarka może nie ruszyć.

---------- Post added at 09:06 ---------- Previous post was at 09:03 ----------

Ale najlepiej niech się wypowie spec od klimy.

Majsterbombka
06-05-2012, 14:13
wogóle nie startuje sprężarka ... nie łapie jej sprzęgiełko...
a jakby spiąc sprzegielo na krótko? podac napiecie na styki sprezarki omijając reszte? Bedzie wiadomo czy elektromagnes jest sprawny.
Wydaje mi sie ze jak jest mało czynnika to czujniki nie pozwolą załączyc sprezarki.

Gl5er
21-03-2016, 14:44
Dzień dobry!
Zabrałem się do rozbierania Swojego MKIII, gdyż wywaliło mi skrzynię biegów, że zakres prac zaplanowałem Sobie dość szeroki to postanowiłem zdjąć pas przedni. Wiem, że wylatuje mi olej z klimatyzacji a klima juz nie chłodzi, winny za to jest kompresor, który jest nieszczelny. Moje pytanie brzmi czy ktoś uszczelniał taki kompresor sam? lub w warsztacie ? jakie koszta?
Następna ważna sprawa czy kompresory były uniwersalne tj. wymienne między wersjami silnikowymi czy mam szukać konkretnie od V-ałki?

RadkoR
21-03-2016, 15:23
Na pytanie w poście niestety nie odpowiem, ale chciałem tylko zasugerować także kupno i wymianę filtra-osuszacza, który jest po prawym błotnikiem. Drogi nie jest a może ustrzec przed późniejszymi problemami po rozszczelnieniu układu.

Michaś_1
21-03-2016, 17:56
czy kompresory były uniwersalne tj. wymienne między wersjami silnikowymi czy mam szukać konkretnie od V-ałki?
Odpowiem z własnego "podwórka", nie są wymienne i musiałem szukać do V. Inne mocowania, inaczej wychodzą rurki. Myślę, że w trójce będzie tak samo

Gl5er
21-03-2016, 19:54
radkor Powiem tak :) najbardziej zabija mnie jak ktoś sprzedaje używane osuszacze :D ten element kupuje się nowy i otwiera dopiero przed samym montażem :)
Napewno go zakupię bo jeśli już wyciekł czynnik to i pewnie poprzez rozgrzewanie i stygnięcie już się osuszacz wykończył :)

Co do kompresora to pojadę z nim do zaprzyjazionego serwisanta klimatyzacji... ogólnie staram się całą moją robotę przy Mondku spisywać w formie zdjęć jak i wiedzy a potem wrzucę na MKP opis ...bo po za wymianą skrzyni będę wymieniał simmeringi, poprawiał sprzęgło, klimę, zawieszenie(o ile tam coś będzie), uszczelkę pod miską, oraz wycięcie prekatów i wstawienie przedłużeń kolektorów :)

RadkoR
21-03-2016, 20:25
Cóż, mądry Polak sprzeda wszystko, nawet używane klocki hamulcowe. A jeszcze mądrzejszy je kupi. ;)

Ja natomiast w tym roku odpuszczę sobie serwis klimatyzacji poza zmianą filtra i odgrzybianiem.

Za rok zamierzam profilaktycznie wymienić właśnie filtr-osuszacz.

Klima zamula mi dość mocno auto przy dużych upałach. Z tego co pisał kolega Netoper to w większości przypadków odpowiada za to brudna chłodnica klimy. U mnie jest (nie)stety w miarę czysta...
Jeśli czyszczenie chłodnicy (skraplacza) nic nie da to zrzucam czynnik, wymieniam filtr -osuszacz i jadę na napełnienie do fachowca, który robi to ręcznie bez zabawy automatami.

Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka

Netoper
22-03-2016, 11:05
Z tego co pisał kolega @Netoper to w większości przypadków odpowiada za to brudna chłodnica klimy.
W większości jak większości, :) ale od dokładnego opłukania skraplacza powinno się zaczynać, bo często to pomaga. Optycznie może mocno nie wyglądać na zabrudzony ale przez parę latek sporo brudu jednak na nim osiada i zmniejsza się sprawność skraplacza, przez to i sprężarka daje większe opory.

Gl5er
22-03-2016, 18:31
Ja dziś pompę wyrwałem i trafiła do szpenia od pomp jak stwierdzi,że uszczelnienie nie będzie kosztowało majątku to niech ją uszczelni, bo póki był czynnik to klima działała bardzo dobrze....

co do tej słabo działającej klimy to sprawdź wentylatory, bo akurat nie w fordzie ale miałem problem z klimą i wyszło,że termistor nie załączał najszybszej prędkości.

krzys k-c
25-03-2016, 18:15
Za rok zamierzam profilaktycznie wymienić właśnie filtr-osuszacz.
To jest układ równoległy z odgazowywaczem, wiec nawet jak by materiał higroskopijny był zawalony na amen i tak klima będzie działać, raczej sprawdź kapilarę. Osuszacza nie ruszaj ( szkoda kasy-to zalecają tylko naciągacze) może on całe życie auta przejeździć jeżeli układ nie był rozszczelniony np po wypadku itp.Przy układach szeregowych efektem zabicia osuszacza będzie właśnie brak przepływu czynnika i tam się go wymienia -wkład ,ew razem przy wymianie skraplacza gdzie jest najczęściej zintegrowany
przy dużych upałach zamula - skraplacz wykarcherowac, wentylatory sprawdzić i odparowanie sprężarki ( przy 25 st C na dworzu przy max wentylatorów w kabinie ma być 2Kelviny , masz scroll-a tam często pada bypass, czasami jak dodasz gazu w upały chłodzi lepiej? jeżeli jest wyżej a po dodaniu gazy ściąga- zawór do wymiany.

Stasio1948
25-03-2016, 22:38
w kabinie ma być 2Kelviny

Trochę przesadziłeś :)) 2 kelwiny to jest -271 (z ułamkiem) stopni Celsjusza.
Prawdopodobnie chodziło Ci o temperaturę +2 stopnie Celsjusza.

krzys k-c
26-03-2016, 21:33
o temperaturę +2 stopnie Celsjusza.
ten kto wie się zorientuje ;) zamotałem bo miałem na myśli przegrzanie par