PDA

Zobacz pełną wersję : [TDDi MKIII] Kopci jak huta :)



dre11
30-04-2012, 17:25
Witam wszytkich
ostatnio zauważyłem że z mojego MKIII (2005r) przy zwiększeniu obrotów wydobywa się czarny dym, czasami gdy mocno przyspiesze to robie czarna zasłone dymną. Prosze napiszcie jaka może być tego przyczyna i jak z tym walczyc dodam ze raczej wczesniej nie zauwazylem takiego dymienia.

dzieki :)

Mateusz V6
30-04-2012, 17:32
TDI mają to do siebie, że czasami lubią sobie "pierdnąć na czarno" , z tego co jest mi wiadome to jest to jedyny pożądany kolor dymienia w dieslach... :) (gorzej jak by był biały albo biało-niebieski.. ) generalnie musisz go przepalić... czyli autostrada i hebel.... :hehe:

jaris
30-04-2012, 18:37
Sprawdź stan filtra powietrza i jeśli czysty, a oprócz pierda nie ma żadnych innych niepokojących objawów, to sobie odpuść...

DaVe_SWD
30-04-2012, 18:52
dolot szczelny ? moze rura od ic poszla.
nie pali wiecej? nie jest slabszy ?

dre11
30-04-2012, 22:24
hm musze sprawdzic dolot , natomiast dziwie sie bo wczesniej nie bylo takich objawów, spalanie w troche wieksze moc chy ba ta sama chociaz odniosłem wrazeniie ze moze byc slabszy :/

DaVe_SWD
01-05-2012, 14:04
czesto pada wlasnie ta rura:
http://allegro.pl/rura-waz-turbo-intercoolera-ford-mondeo-mk3-tddi-i2272741133.html

tez sam wymienialem pol roku temu. kupilem ta z aukcji i smiga po dzien dzisiejszy ;)

kot_79
09-05-2012, 13:20
Wyczyść EGR i Kolektor dolotowy... Miałem podobnie po wyczyszczeniu problem zniknął.

milky
30-05-2012, 09:28
Ja podobnie jak poprzednik upatrywałbym błędów po stronie wydechu. Tylko wg mnie wyczyszczenie samego zaworu EGR powinno wystarczyć. Wszak jest on odpowiedzialny za zatrzymywanie sadzy w Dieslach, a to czarne co się wydobywa to właśnie sadza. Nawet przy uszkodzonym kolektorze dolotowym sadza powinna zatrzymywać się na zaworze EGR. Jak sobie z tym poradzić? Tak, jak pisał kolega z postu #2. Autostrada i hebel. Wtedy temperatura pracy silnika się zwiększa, więc również wszelkie nieczystości na zaworze EGR powinny zniknąć. Jeżeli nie pomoże to wtedy do warsztatu i gadać z mechanikiem na temat przeczyszczenia zaworu EGR. Jeżeli dalej nie pomogło to konieczna będzie wymiana tego elementu. Niestety nie należą one do najtańszych, ale czasem można coś znaleźć, popatrz tutaj - zawór EGR Ford Mondeo (http://www.motocentrum.pl/zawor-egr-recyrkulacji-spalin,ford,mondeo-iii-b5y,2-0-16v-tddi-tdci-115km,36-4725-15492-100811,kp)

Pozdrawiam

taroon
30-06-2012, 03:55
Zawór EGR nie jest od zatrzymywania sadzy w silnikach Diesla :) Taką rolę spełnia filtr cząstek stałych (jeśli auto go ma). EGR służy do "dopalania" po pierwszym spalaniu (zawracane są spaliny) i dlatego potrafi się przytkać tą sadzą.