PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Ford MP3 Blaupunkt



Scorpion
09-04-2006, 00:52
Ostatnio widzialem na allegro fordowkie radio 2DIN z Mp3 firmowane przez Blaupunkta. Z ukladu klawiszy identyczne jak fordowskie navi Blaupunkta (te z tych starszych z mniejszym monochromatycznym wyswietlaczem).
Z tego co przeczytalem bylo ono wyciagniete z amerykanskiego Focusa. Na zdjeciu stacje polskie mialo niby zaprogramowane czyli chyba nie dostraja sie czestotliwosci co 0,2 ale normalnie co 0,1.
Moze ktos cos wiecej wie o tym sprzecie ?

Scorpion
09-04-2006, 01:14
Tak to wyglada:
http://images1.fotosik.pl/48/w2gyf0cnhu8ng1ax.jpg

Ciekawi mnie jeszcze czy jest w nim zabezpieczenie w stylu 6000CD czyli wyciagany panel z kilkoma przyciskami. Jesli nie to sobie to radio podaruje - nie nadaje sie na nasze polskie "realia".

Lowlander
09-04-2006, 01:24
Było już kiedyś, o chyba tym samym radiu, właśnie z amerykańskiego Focusa. Panela nie ma, wyszukiwanie stacji co 200 kHz. Czyli ze złapaniem np. 103.7 Mhz możesz mieć kłopot, względnie może nie grać stereo.

Scorpion
09-04-2006, 01:41
Czyli odpada. Dzieki za info, wprawdzie znalazlem podobny temat, ale nie bylem pewien czy chodzi o to samo radyjko.

Lowlander
09-04-2006, 01:46
Ja za bardzo w Car-Audio nie siedzę, poczekaj jeszcze na opinie innych forumowiczów. Ale kiedyś też pisałem 2 wątki o radiach z USA i stanowczo mi je odradzano, właśnie ze względu na inny skok częstotliwości. Może niech Pawulon się wypowie, z tego co pamiętam to ma takie radyjo z USA.

airzocho
09-04-2006, 01:48
Z tą częstotliwością to bym nie uwierzył, dopoki bym nie zobaczył.
Zauważyłem,że czasami nawet 2 z pozoru identyczne urządzenia obslugują inne częstotliwości.
Wiem, bo kupowałem radyjko w USA i sporo się nachodziłem zanim znalazłem takie, co skacze co 1.
Co jest dziwne to przycisk RDS, w Stanach nie ma RDS wiec to z kolei sugeruje, ze radio bylo wypuszczone na Europe. Pewnie dlatego obsluguje czestotliwosci co 1. Moze tłukli uniwersalnie na cały glob? Ale z tego co widze na amerykanskim ebay jest ich kilka a na angielskim echo.

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/2003-FORD-FOCUS-BLAUPUNKT-MP3-DEALERSHIP-LITERATURE_W0QQcmdZViewItemQQcategoryZ6759QQitemZ8 045808762QQrdZ1QQsspagenameZWDVW
Moze ten gosc zgodzi ci sie przeslac dokladniejsza fotke via email?

Tu masz przykladowy nr czesci 3S4T-18C869-AG moze ktos sprawdzi w microcacie.

Scorpion
09-04-2006, 01:59
No wlasnie ten RDS ...
Znalazlem jeszcze zdjecie, ktore wskazywalaby ze jednak mozna uzyskac tez nieparzyste czestotliwosci:
http://images4.fotosik.pl/11/xhx2o44cgyziclea.jpg

pawulon
09-04-2006, 09:38
Takiego sprzętu nie mam.

Mam w Chevrolecie Camaro oryginalne amerykańskie radio firmy Delco, częstotliwości tylko co 0.2. Poprostu dramat. Na wszystkoch z nieparzystymi końcówkami szumi :wall: Nieraz sie udaje, że pogra troche bez zakłóceń, ale raczej krótko. Nawt jeździłem i szukałem gdzie to przerobić, ale powiedziano mi, że muszę cały procesor wymieńić i naczej nic nie zrobie z tym i dałem spokój.

Na allegro pojawiało się już pare modeli radyjek z USA.

Sam widziałem te foltki na allegro, dawałem nawet do nich linka. Wygląd wyświetlacza tego Blaupunkta wskazuje na to, że tutaj częstotliwości są co 0.1, więc wszystko powinno banglać. No i ma RDS.

Trzeba by się dokładnie gościa dopytać o te częstotliwości, ewentualnie podjechać i obejrzeć sprzęta dokładnie (jeżeli jest z wawy to sam mogę podjechać - też jestem ciekaw :) ).

Radio samo w sobie dość ciekawe, jedno z niewelu oryginałów pasujących do mkII wyposażonych w Mp3 jakie widziałem (drugie to moje :satan: :) :satan: )

A tak na marginesie, amarykański Fokus produkowany jest w stanach czy gdzieś indziej? Bo jeżeli gdzieś indziej, to radio raczej będzie chodziło w europejskich zakresach.

Scorpion
09-04-2006, 15:13
Jeden gosciu jest z Rudnika nad Sanem i chce za radio 650 zl, drugi z Warszawy i chce 1200 zł. Troche mnie dziwi taka roznica w cenie.
Chyba dam sobie spokoj z tym radiem chocby dlatego, ze faktycznie nie ma zadnego patentu na zniechcenie "amatora cudzej wlasnosci".

devilisch
10-04-2006, 10:56
Witajcie, kupiłem w tamtym roku takie radio w USA i obecnie go użytkuje. Wczesniej mialem 6000 CD. I powiem tak: różnica jest olbrzymia. Dzwięk troche lepszy, ale wygląd i komponowanie się z deską rozdzielczą bez porównania. Orginalne 6000 Cd przeskakuje na dziurach - z tym zero problemów. Jeśli chodzi o różnice między USA a Eurpą.Pierwsza zauwazalna to wyswietlanie godz. W Blaupunkcie Forda (tego z USA) jest możliwość ustawienia na 12 h, czyli wskazuje AM i PM. Jeśli chodzi o stacje. Tam sa stacje PLUS. Nie ma zadnych o czestotliwosciach konczacych sie na 0, np 96,0 oraz nie których z innymi danymi. Sa to stacje poblokowane. Mi to w niczym nie przeszkadza i swoje ulubione radia mam. Ale gdybym mial wybierac 6000 CD a tego Blaupunkta to bez zastanowienia wzial bym Blaupunkta. Pozdrawiam :)