PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] Ściąga auto w lewo przy hamowaniu.



goldi26
02-05-2012, 17:20
Witam wszystkich serdecznie. Od niedawna mam taki problemik z moim mk1. Otóż ściąga mi go w lewo przy hamowaniu z dużej prędkości. Czuć to na zarówno na kierownicy jak i na drodze. Gołym okiem widać, że auto ucieka w lewo. Nie ma tego przy małej pętkości albo ja tego nie czuję, ale myślę, że bym zauważył. Moje maleństwo to 2.0 16V, kombi z 1993r.
Jeśli ktoś ma jakiś pomysł od czego zacząć to będę bardzo wdzięczny. Z góry dziękuję.

zbigniewz01@WP.PL
02-05-2012, 18:50
Witam wszystkich serdecznie. Od niedawna mam taki problemik z moim mk1. Otóż ściąga mi go w lewo przy hamowaniu z dużej prędkości. Czuć to na zarówno na kierownicy jak i na drodze. Gołym okiem widać, że auto ucieka w lewo. Nie ma tego przy małej pętkości albo ja tego nie czuję, ale myślę, że bym zauważył. Moje maleństwo to 2.0 16V, kombi z 1993r.
Jeśli ktoś ma jakiś pomysł od czego zacząć to będę bardzo wdzięczny. Z góry dziękuję.
Pomyslow tu moze byc duzo ale zacznij od hamulcow,to jest podstawa,pozniej zawieszenie.

mondziak2005
02-05-2012, 19:57
zobacz ciśnienie w kołach

xxxPaNoCeKxxx
03-05-2012, 13:39
tez miałem ten sam problem. Podczas hamowania ewidentnie było czuć i widać jak autem sciaga w lewo. Proponuje podjechać na stacje diagnostyczna sprawdzic sile hamowania kół a potem zerknać na tuleje wachacza. W moim przypadku mialem do wymiany wlasnie tuleje,po wymienie problem znikł całkiwicie :)

Stawiam na tuleje.

Stasio1948
03-05-2012, 17:10
Stawiam na tuleje.

:up:

Tomasz
04-05-2012, 08:19
Powodów może być kilka: ciśnienie w kołach, zbieżność, tuleje wahaczy, końcówki drążków, zapieczony zacisk hamulcowy (prowadniki lub tłoczek).