PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Walka z rudą



nikczemnik
08-05-2012, 20:33
Trochę zaniedbałem mojego Mondka i niestety Ruda zaczęła się na budzie trochę panoszyć:-). Na razie nie mam kasy, żeby zrobić mu blacharkę, więc muszę na jakiś czas zatrzymać pochód rdzy. Pomóżcie czym najlepiej to zrobić? Nie musi na razie ładnie wyglądać bo pewnie wymiany progów i nadkoli nie uniknę. Chodzi o to, żeby Rudą kilim i żeby dalej nie rdzewiało:-).
A tu kilka zdjęć: https://picasaweb.google.com/110696594186150402334/Mondek?authuser=0&authkey=Gv1sRgCJWcxJzJ-crksgE&feat=directlink
Dzięki i pozdro

zbigniewz01@WP.PL
08-05-2012, 21:34
Trochę zaniedbałem mojego Mondka i niestety Ruda zaczęła się na budzie trochę panoszyć:-). Na razie nie mam kasy, żeby zrobić mu blacharkę, więc muszę na jakiś czas zatrzymać pochód rdzy. Pomóżcie czym najlepiej to zrobić? Nie musi na razie ładnie wyglądać bo pewnie wymiany progów i nadkoli nie uniknę. Chodzi o to, żeby Rudą kilim i żeby dalej nie rdzewiało:-).
A tu kilka zdjęć: https://picasaweb.google.com/110696594186150402334/Mondek?authuser=0&authkey=Gv1sRgCJWcxJzJ-crksgE&feat=directlink
Dzięki i pozdro
Strasznie to wyglada.Mi dzisiaj przywiezli progi.Mam do wymiany progi i reperaturki,ale u mnie to cacy wyglada.Znalazlem na progach po jednym miejscu malym rdze i jak sie okazalo to dziurki a jak przy wlozeniu palca wlecial jak w maslo.Niby nie tak zle ale blacharz powiedzial ze w progach musialby wstawic prawie po metrze blachy.Reperaturki to tak 20 cm. od progow do gory ale starlem ,prysnalem BRUNOXEM EPOXY, pozniej wyczyscilem tak zeby ten preparat w zakamarkach zostal,na to cynkiem,kit lakier i bedzie git do jesieni, moze do wiosny.Progi tez zakitowalem narazie.U Ciebie to jest dziura na dziurze,nie wiem co tam zrobic.Jak zaczniesz zrywac to z progow nie zostanie nic i z blotnikow tez caly rant poleci.Wyspawywac nie ma sensu,bo szkoda kasy.Tylko nowe progi i reperaturki.Preparaty tez juz nie pomoga.Przykro mi ale tylko szybka wymiana.

---------- Post added at 20:34 ---------- Previous post was at 20:29 ----------

Poczytaj ponizej watek-" problem z rdza-odrdzewiacz czy lakierowanie.

nikczemnik
09-05-2012, 09:37
Dzięki za pocieszenie:-D. Kupię na razie ten Brunox, przeczyszczę papierem co się da i pomaluję Brunoxem, a na to jakimś lakierem. Do lata musi wytrzymać:-).
Dzięki za podpowiedź.

zbigniewz01@WP.PL
09-05-2012, 13:45
Dzięki za pocieszenie:-D. Kupię na razie ten Brunox, przeczyszczę papierem co się da i pomaluję Brunoxem, a na to jakimś lakierem. Do lata musi wytrzymać:-).
Dzięki za podpowiedź.
Jezeli jest sklep z lakierami czy mieszalnia to mozesz kupic w aerozolu,ja do mojego dostalem wzrokowo identyko kolor,nie pamietam ile kosztowal,dorobiony w mieszalni dalem za 100ml.19 zl.

nikczemnik
09-05-2012, 16:08
No właśnie tak planowałem. Jutro będę miał ten Brunox. A lakieru muszę poszukać. Progi to chyba nie muszę się wstrzelić aż tak dokładnie z kolorem, gorzej nadkole:-).
Dzięki za pomoc.

zbigniewz01@WP.PL
09-05-2012, 18:52
No właśnie tak planowałem. Jutro będę miał ten Brunox. A lakieru muszę poszukać. Progi to chyba nie muszę się wstrzelić aż tak dokładnie z kolorem, gorzej nadkole:-).
Dzięki za pomoc.

Mozesz troche,ile sie da wyrownac kitem,najlepiej najpierw zywicowym bo bedzie sie lepiej trzymal.

sssV
10-05-2012, 10:12
Jak mam byc szczery to tam juz nie ma czego smarowac brunoxem...
Jak przeczyscisz to szczotka stalowa to wszystko sie rozleci. Zostalo tylko wspawanie nowych reperaturek progow i nadkoli, do tego czuje, ze wewnetrzne nadkola sa w podobnym stanie.

stazy
10-05-2012, 12:37
@nikczemnik
Jakbym widział moje progi i nadkola, dokładnie to samo. Nawet kolor auta się zgadza;-)
Jak popsikasz tym brunoxem to pokaż fotki jak to wyszło. Ja też chwilowo nie mam zamiaru inwestować w blachę więc zrobię na jesień, a może nawet na wiosnę (chociaż przy takim stanie progów to sól pewnie zeżre progi do samej szyby ;-DDDD).

nikczemnik
10-05-2012, 12:53
No ja właśnie zamierzam dziś zacząć walkę:-). Orientuje się ktoś może ile w Wawie kosztowało by wymienienie progów i reperaturek błotników? Bo gdzieś przeczytałem, że koło 1600zeta! A kumple z Podkarpacia powiedzieli mi, że u nich całość jakieś 600-700 zeta:-). Więc chyba teraz pomaluje Brunoxem a na jesień uzbieram grosza i walne mu nowe progi i błotniki:-).

zbigniewz01@WP.PL
10-05-2012, 15:12
No ja właśnie zamierzam dziś zacząć walkę:-). Orientuje się ktoś może ile w Wawie kosztowało by wymienienie progów i reperaturek błotników? Bo gdzieś przeczytałem, że koło 1600zeta! A kumple z Podkarpacia powiedzieli mi, że u nich całość jakieś 600-700 zeta:-). Więc chyba teraz pomaluje Brunoxem a na jesień uzbieram grosza i walne mu nowe progi i błotniki:-).
U mnie blacharz,dobry,dokladny zaspiewal po 500 za strone. Popytam jeszcze innych bo nie chce takiej kasy wydawac,szczegolnie progi gdzie z wymiana zaden cud.Gdybym mial migomat sam wzialbym sie.Gorzej reperaturki i tu problem bo trzeba to robic rownolegle.Ja za progi dalem 195 z dostawa,teraz reperaturki tez ok.tego tj.390+1000+500 lakier, razem liczyc 2tys.to w taki samochod? Progi juz sobie cynkiem prysnalem,teraz w sobote jade do lakiru i od wewnatrz prysnie mi podkladem na cynk z utwardzaczem.Jest to swietna sprawa.Pozniej zmatuje ten podklad,kupie jakis lakier w aerozolu i prysne od wewnatrz zostawiajac tylko ranty blachy do spawania.

stazy
10-05-2012, 16:37
500 za stronę próg + nadkole bez malowania to dużo moim zdaniem. Cena 1500-1600 za komplet (progi i nadkola z montażem i malowaniem) wydaje się na warunki warszawskie wcale nie za wysoka. Chyba że szukać czegoś na Podkarpaciu lub Mazurach;-/ Miałem kiedyś namiar na dobrego i taniego speca pod Sokołowem Podlaskim, ale zgubiłem numer a w ciemno głupio jechać.
Kurcze, żeby chociaż człowiek miał STka albo chociaż Vke to jeszcze można by zainwestować, a tak szkoda kasy jak nie wiem co;-)

zbigniewz01@WP.PL
10-05-2012, 17:08
500 za stronę próg + nadkole bez malowania to dużo moim zdaniem. Cena 1500-1600 za komplet (progi i nadkola z montażem i malowaniem) wydaje się na warunki warszawskie wcale nie za wysoka. Chyba że szukać czegoś na Podkarpaciu lub Mazurach;-/ Miałem kiedyś namiar na dobrego i taniego speca pod Sokołowem Podlaskim, ale zgubiłem numer a w ciemno głupio jechać.
Kurcze, żeby chociaż człowiek miał STka albo chociaż Vke to jeszcze można by zainwestować, a tak szkoda kasy jak nie wiem co;-)
Ja podjade do niego jeszcze dzisiaj i dokladnie sie zapytam,czy na gotowo czy sama robocizna.Moze z czesciami albo lakierowaniem? Napisze. Z reguly on zawsze mowil na gotowo ale? Mowil ze wywala siedzenia i dywaniki.Siedzenia zeby nie przypalic a dywany ze pod nimi przy progu ida kable.

stazy
10-05-2012, 17:58
No już nie przesadzajmy z tymi kablami. Taka praca blacharza że trzeba trochę podłubać, zabezpieczyć, obkleić. To tak jak z glazurnikami, chętnie jadą podłogę w garażu bo da się nałapać metrów kwadratowych i $$$ płynie. A już schody i zakola to kręcą nosem;-/
Inna sprawa że są rzeźnicy co potrafią pojechać diaksem po fotelu albo kole zapasowym. Ktoś na forum pisał że mu trójkąt obcięli i tapicerkę przypalili;-)

zbigniewz01@WP.PL
10-05-2012, 20:34
No już nie przesadzajmy z tymi kablami. Taka praca blacharza że trzeba trochę podłubać, zabezpieczyć, obkleić. To tak jak z glazurnikami, chętnie jadą podłogę w garażu bo da się nałapać metrów kwadratowych i $$$ płynie. A już schody i zakola to kręcą nosem;-/
Inna sprawa że są rzeźnicy co potrafią pojechać diaksem po fotelu albo kole zapasowym. Ktoś na forum pisał że mu trójkąt obcięli i tapicerkę przypalili;-)
Apteczke spalil. Gadalem z tym moim i rzeczywiscie 1000 za sama robote.To co mowi wyglada pieknie,co robi ale wierze bo go dobrze znam i jego robote.Tak jak mowi chcesz miec 5 lat spokoj? Nawet guma podkleja spod progu na zewnatrz (kamienie itp)Woskiem wypelnia wszystko itd.Trzeba pomyslec bo zabezpieczyc to mi lakiernik za darmo zrobi.Zkablami to przesadzil tym bardziej ze nie spawa u gory,tylko nawierca sie otwory w nowym progu i je zaspawuje.

sssV
11-05-2012, 00:15
Nie liczcie, ze ten kto zrobi najtaniej, zrobi to dobrze. Za poprawne wspawanie reperaturek progow i nadkoli trzeba liczyc imho 1000zl. Nastepnie lakiernik min 700 o ile pomaluje bez cieniowania nastepnych elementow.
Do tego gwarantuje, ze wewnetrzne nadkola sa w podobnym stanie jak zewnetrzne. A zewnetrzna blacha z tego co opisujecie to masakra.
I trzeba miec co do czego spawac.
Brunox w przypadku tak zaawansowanej korozji nie da nic, absolutnie nic. Blacha leci od wewnatrz a zewnetrzne malowanie da efekt na miesiac i nawet moze pogorszyc sprawe.





A ja glupi sie martwilem kilkucentymetrowa zaprawka i lata na progu....

zbigniewz01@WP.PL
11-05-2012, 15:47
Nie liczcie, ze ten kto zrobi najtaniej, zrobi to dobrze. Za poprawne wspawanie reperaturek progow i nadkoli trzeba liczyc imho 1000zl. Nastepnie lakiernik min 700 o ile pomaluje bez cieniowania nastepnych elementow.
Do tego gwarantuje, ze wewnetrzne nadkola sa w podobnym stanie jak zewnetrzne. A zewnetrzna blacha z tego co opisujecie to masakra.
I trzeba miec co do czego spawac.
Brunox w przypadku tak zaawansowanej korozji nie da nic, absolutnie nic. Blacha leci od wewnatrz a zewnetrzne malowanie da efekt na miesiac i nawet moze pogorszyc sprawe.





A ja glupi sie martwilem kilkucentymetrowa zaprawka i lata na progu....
Tak,tak nie ma co tak dlugo zwlekac.W rozmowie z blacharzem stwierdzilismy ze to nie tanio na samochod tej wartosci,ale jezeli zrobisz,pare a moze wiecej lat jezdzisz.Kupisz samochod za 6tys. bedziesz mial ta robote przed soba i tak,a ile juz sie wlozylo? rozrzad itd.Kupujac w Polsce kazdy jest zdrowy,na niemieckich portalach pordzewiale,dlatego ja wole jechac tam i widze co kupuje i to za male pieniadze.Wloze w remont i jeszcze zostanie w porownaniu do ceny polskiej. O liczniku juz nie wspomne!!!