PDA

Zobacz pełną wersję : [TD MkII] zuzycie oleju - norma czy jak to z tym jest?



pupek86
08-05-2012, 21:35
więc tak: wozik połyka sobie troszkę oleju (w ciągu ok 5kkm ok pół bagnetu - lane zawsze na max)

nalotu jest 306kkm

olej lany to Valvoline Maxlife 10W40 czyli półsyntetyk a nie badziewny minerał.

wóz nie kopci wyjątkowo, przy depnięciu puści czarnego bąka. wycieków dołem ani górą nie ma.

płynu do sprysków nie przybywa ani nie robi się ciemny od oleju.

czy przy jeżdżeniu z obrotami powyżej 3k na dłuższym odcinku jest ryzyko spalania oleju lub dostawania się go do turbo i/lub IC??

może dolać jakiegoś specyfiku, zmienić olej? rozebrać silnik i coś wymienić?

Tourqe
08-05-2012, 22:38
Też mam 1.8 td ale jakoś nie bierze mi oleju nawet grama. Choć potrafi przy kopcić. Na mój gust turbo sprężarka bo wątpię żeby do Intercoolera dostawał się olej

ryszinho
08-05-2012, 22:46
pół litera na 5km to malusio, niczym sie nie przejmuj. Przejedź pareset km z predkoscia 120-140 a zobaczysz ile Ci ubedzie ;)

zbigniewz01@WP.PL
09-05-2012, 12:38
więc tak: wozik połyka sobie troszkę oleju (w ciągu ok 5kkm ok pół bagnetu - lane zawsze na max)

nalotu jest 306kkm

olej lany to Valvoline Maxlife 10W40 czyli półsyntetyk a nie badziewny minerał.

wóz nie kopci wyjątkowo, przy depnięciu puści czarnego bąka. wycieków dołem ani górą nie ma.

płynu do sprysków nie przybywa ani nie robi się ciemny od oleju.

czy przy jeżdżeniu z obrotami powyżej 3k na dłuższym odcinku jest ryzyko spalania oleju lub dostawania się go do turbo i/lub IC??

może dolać jakiegoś specyfiku, zmienić olej? rozebrać silnik i coś wymienić?
Pol miarki to troche duzo.Natomiast obroty napewno zwiekszaja zuzycie oleju,do turbiny to tylko kiedy uszczelnienie pusci.

pupek86
09-05-2012, 12:43
do turbiny to tylko kiedy uszczelnienie pusci.

wymiana uszczelnienia droga i skomplikowana?

zbigniewz01@WP.PL
09-05-2012, 12:53
wymiana uszczelnienia droga i skomplikowana?

Jezeli myslisz turbinie to raczej tak,ja placilem kiedys od mk1 za sprawdzenie 150zl, byla rozebrana i sprawdzona,pozniej pod cisnieniem.Ale jezeli by puszczala to musisz miec efekt w postaci zabrudzenia IC.weza laczacego kolektor z IC.Jak mocno to by kopcil.

zsberg
09-05-2012, 12:58
ostatnio w książce "sam naprawiam" wyszperałem, że w zależnie od silnika między MIN a MAX jest od 0.5-1l. W TD gdzies trafiłem, że 0.7l, czyli u Cb od wymiany do wymiany jakieś 0.7l - lepiej martwić sie mięsem wklejającym sie w karoserie w czasie jazdy :)

Zaczniesz jeździć do 120km/h to nic Ci nie ubędzie, a Ci którzy jeżdzą blisko prędkości maksymalnej i grama im nie ubywa to nie to że mają sprawne silniki - po prostu może sie dostawać ropa do oleju poprzez pierścienie lub booster tak jak to u kolegi jacekpr1 - dzięki boosterowi miał dwa stany oleju:)

Od kiedy mam mondeo TD to olej zmieniałem 4 razy i za kazdym razem inna sytuacja: raz dolałem przy nalocie 9000km 0,3l, innym razem dosłownie nic, a ostatnio 0,1l i miałem maks. Wszystko zalezy jak ostro operuje sie pedałem gazu.

pupek86
09-05-2012, 13:20
Generalnie nie katuje wozu i jak jadę na trasie to staram się nie przekraczać 3k obrotów czyli coś między 120 a 130 km/h

Maciucha512
09-05-2012, 13:58
Nie chcę złorzeczyć, ale jak bierze olej, a nie ma plam pod wozem, turbo gwiżdże i jeszcze wóz Ci muła złapał po tankowaniu na Lotosie, to może nie wina paliwa, a turbo się żegna.
Ja swojego nie katuje, czasami przy wyprzedzaniu max 3,5k i oleju nie ubywa aż pół miarki. Przy wymianie zalewam na 3/4 bagnetu i do wymiany oleju mam spokój.

pupek86
09-05-2012, 19:30
a turbo się żegna.

też się tego obawiam ale mam jednak nadzieję że to nie wina turbo. może układ paliwowy się zapowietrza :niewiem:

dzisiaj dostał najpierw za 100 pln zwykłego ON z Orlenu, zrobił na tym ~100 km, potem pod korek Vervy i dodatek do diesla STP. zobaczymy czy coś się poprawi. jak nie to wizyta u Paolo i zobaczymy co go boli.

z drugiej strony na 1 i 2 idzie normalnie, ma problem z przyspieszaniem na wzniesieniu

zbigniewz01@WP.PL
09-05-2012, 20:36
też się tego obawiam ale mam jednak nadzieję że to nie wina turbo. może układ paliwowy się zapowietrza :niewiem:

dzisiaj dostał najpierw za 100 pln zwykłego ON z Orlenu, zrobił na tym ~100 km, potem pod korek Vervy i dodatek do diesla STP. zobaczymy czy coś się poprawi. jak nie to wizyta u Paolo i zobaczymy co go boli.

z drugiej strony na 1 i 2 idzie normalnie, ma problem z przyspieszaniem na wzniesieniu
A sprawdziles uklad doladowania jezeli chodzi o polaczenia,wezyki itp.Czy EGR nic tu do powiedzenia nie ma? czy masz zaslepiony.Mysle ze jak uklad paliwowy to moglby szarpac.

pupek86
09-05-2012, 20:39
A sprawdziles uklad doladowania jezeli chodzi o polaczenia,wezyki itp

nie bo nie bardzo mam czas żeby grzebać pod maską.


Czy EGR nic tu do powiedzenia nie ma? czy masz zaslepiony.

ponoć w klekocie uwalony EGR zaniża osiągi. a zaślepiony nie jest ale niedługo będzie :)

zbigniewz01@WP.PL
09-05-2012, 20:59
nie bo nie bardzo mam czas żeby grzebać pod maską.



ponoć w klekocie uwalony EGR zaniża osiągi. a zaślepiony nie jest ale niedługo będzie :)
Do weza tego kolanka nie zagladales czy jest olej? Troche upaprany to on zawsze bedzie.Widzialem juz jak olej wyrzuca wlasnie na polaczeniu tego kolanka.Jezeli wali olejem to musi tez do boostera swoje odprowadzic.Chyba lopatek szlag nie trafil.Z reguly to one sie wycieraja-zuzywaja, bo jakby cos walnelo ,byloby slychac.Boostera moze wtedy zapchac.

pupek86
09-05-2012, 21:03
Do weza tego kolanka nie zagladales czy jest olej?

który dokładnie wąż?

aha, i dzisiaj sobie uświadomiłem że filtr paliwa nie był wymieniany ok 1,5 roku :panna: to może mulić wóz prawda?

zbigniewz01@WP.PL
09-05-2012, 21:16
który dokładnie wąż?

aha, i dzisiaj sobie uświadomiłem że filtr paliwa nie był wymieniany ok 1,5 roku :panna: to może mulić wóz prawda?

Waz ten gruby co laczy IC z kolektorem ssacym.Filtr tez i powietrza.Na rurze od IC ktora wchodzi do turbo jest oring ale to prosto sprawdzic, przygazowac i zobaczys czy tam nie wydmuchuje.

---------- Post added at 21:16 ---------- Previous post was at 21:07 ----------

Wiesz co ja mialem z mk1.Mul byl niesamowity,wszystko sprawdzone,jak pisalem turbo tez,cisnienie doladowania tak sobie,moglo byc.Odwiedzilem 4 specow i nic.Kiedys zdjalem IC i patrze a od strony podszybia przy mocowaniu kolektora ssacego sa taki smugi.Okazalo sie ze problem byl w niedokreconych srubach.Dokrecilem i bylo cacy.

N2O
09-05-2012, 21:45
Wbrew pozorom najmniej oleju biorą te silniki które są często kręcone do czerwonego na obrotomierzu, zamulanie silnika powoduje powstawanie różnych nagarów i syfów w oleju.

pupek86
09-05-2012, 21:53
powietrza

zmieniony 2 miesiące temu.

---------- Post added at 21:53 ---------- Previous post was at 21:53 ----------


Wbrew pozorom najmniej oleju biorą te silniki które są często kręcone do czerwonego na obrotomierzu, zamulanie silnika powoduje powstawanie różnych nagarów i syfów w oleju.

to może warto zastosować przed następną wymianą płukankę :niewiem: