PDA

Zobacz pełną wersję : [Techniki pracy] Detailing ST200 - film



dominiq
09-05-2012, 13:21
Znalazłem w sieci film prezentujący prace przy Mondeo ST200. Nieźle miał zajechany lakier. Efekt sami oceńcie.


http://www.youtube.com/watch?v=Zhh3uwgtjEc

Domelo
09-05-2012, 13:42
Efekt sami oceńcie.

:wow2: Różnica niesamowita!

Marcino25
09-05-2012, 14:42
Efekt dzięki korekcie lakieru :) efekt bardzo profesjonalny. Ja dopiero w sumie od niedawna bardziej się zagłębiłem sie w tematykę detalingu. I powiem Wam Panowie że można oj można sporo z lakierem zrobić i go dobrze utrzymać minus taki że tanie te kosmetyki nie sa. A filmik jakiś czas temu też widziałem :)

boro1990
09-05-2012, 17:21
Ja też tak chce:smash:

mad
09-05-2012, 19:22
A takie pytanie ile to wytrzyma myć bez następnego paćkania karoserii ?

dominiq
09-05-2012, 19:34
A takie pytanie ile to wytrzyma myć bez następnego paćkania karoserii ?
Podejrzewam, że kolejne 10 lat jeśli ktoś będzie dbał i umiejętnie mył oraz konserwował lakier :-)

mad
09-05-2012, 19:46
jeśli ktoś będzie dbał i umiejętnie mył oraz konserwował lakier :-)

Dobra uściślę ...

oddaję samochód w ręce takiego "magika" on robi fiku miku.. jak na filmie... Ja później obchodzę się z lakierem jak prawie przysłowiowy kowalski czyli raz w tygodniu jadę na dziadowską myjnie samoobsługową i traktuję "super" proszkiem karoserię...

To kiedy ponownie wyjdzie to dziadostwo na lakierze jak na początku filmu??

linkgrabber
09-05-2012, 19:54
Po roku a dokładnie zimie, jeżdząc na bezdotykową podejrzewam, że byłoby podobnie ;)

dominiq
09-05-2012, 21:45
Bezdotykiem w sumie nie porobisz tylu swirli ile było na tym STku więc auto będzie niedomyte, ale lakier powinien dłużej zostać nienaruszony. Dwa razy w roku PORZĄDNE (pełny proces) mycie z woskowaniem i przez klika lat powinien być błysk :-)

Generalnie tego typu koliste zarysowania powstają podczas ręcznego nieumiejętnego mycia. Czyli gdy szorujemy piachem po karoserii.

Marcino25
10-05-2012, 10:31
Jest takie powiedzenie :) "jak nie dotkniesz nie umyjesz" także myjnia bezdotyk to tylko do zgrubszego spłukania nawet z tym proszkiem :) Ale można niewielkim nakładem konkretnie umyc samochód :) porządnie :) Najpierw bezdotyk (może być z proszkiem), spłukać potem dwa wiadra wody jedno z szamponem drugie z czystą woda, następnie myjemy ręcznie :D rękawica z mikrofibry ( z takimi frendzelkami) i myjemy po jednym panelu płucząc rekawicę w wiadrze z czystą woda :). Po umyciu całego samochodu całość dokładnie spłukać (ja spłukuje zdemineralizowaną wodą na bezdotyku. Potem osuszanie ( można specjalny ręcznik z mikrofibry kupić) Kolejna czynność to nakładamy wosk aplikatorem i czekamy do wyschniecia. Po jakiś 20-25 minutach jak wyschnie sciereczka z mikrofibry w dłoń i polerujemy. A z woskiem to jest że im cieniej tym lepiej :). Oczywiście przed woskowaniem powinno się przygotować powierzchnie a przed tym preparatem do zmywania smoły oblecieć całego :). Po takim myciu lakier będzie nie do poznania :) Zapewniam :D
ps. oczywiście jak chcemy podejść do sprawy kompleksowo to jeszcze kilka zabiegów jest potrzebnych :)

dominiq
10-05-2012, 10:36
Najpierw bezdotyk (może być z proszkiem), spłukać potem dwa wiadra wody
Tylko jest jeden problem. Na większości myjni bezdotykowych przeganiają jak wyskoczysz z własnym sprzętem. Nawet są tabliczki, że nie wolno używać własnej chemii (choć ja i tak stojąc w kolejce zawsze spryskuje felgi ;) )

Marcino25
10-05-2012, 13:34
Idzie się dogadać ładnie zapytać :D ja tak robie jak nikogo w biurze nie ma to jade sobie na spokojnie i dokładnie pięknie myję :D Ale masz racje porypane prawoi mamy bo myć pod blokiem na podworku nie wolno bo bankowo sie znajdzie "życzliwy" sąsiad który zakabluje.