PDA

Zobacz pełną wersję : MkIV 1.8 TDCi Titanium prośba o opinię



bambus
12-05-2012, 01:07
Witam,

Zastanawiam się nad kupnem tego egzemplarza:
http://otomoto.pl/ford-mondeo-C24198531.html

Dzwoniłem już do właściciela.
Samochód sprowadził z Belgii od osoby prywatnej. Był lekko stuknięty z boku (nie wiem z którego). Jeździł nim w Polsce rok, a teraz kupuje coś nowszego i chce sprzedać (nie jest handlarzem).
Według mnie opcja full wypas, a cena atrakcyjna (pod warunkiem, że to lekkie stuknięcie było faktycznie lekkie, a gość faktycznie nie jest handlarzem.
Dajcie znać gdybyście dostrzegli coś niepokojącego.
Dostalem też VIN: WF0EXXGBBE7S48364. Zaraz spróbujęgo posprawdzać, a jutro jadę zobaczyć. Niestety nie mam czujnika grubości lakieru. Może ktoś z Wawy, kto ma, chciałby się przejechać ze mną? (zapraszam nawet bez czujnika - para fachowych oczu też cenna).
Przy okazji - ktoś może polecić jakieś ASO w Warszawie, robiące rzetelne przeglądy?

vega
13-05-2012, 00:18
Na dzień dobry masz w ogłoszeniu kłamstwo odnośnie kraju pochodzenia pojazdu. Przetrzep go bardzo dokładnie, skontaktuj się z serwisami w Belgii gdzie auto było serwisowane. A do full wypasu to mu daleko.

bambus
13-05-2012, 01:03
Na dzień dobry masz w ogłoszeniu kłamstwo odnośnie kraju pochodzenia pojazdu. Przetrzep go bardzo dokładnie, skontaktuj się z serwisami w Belgii gdzie auto było serwisowane. A do full wypasu to mu daleko.
Tak jak pisałem - wiem, że jest sprowadzony z Belgii. Mogę gościowi najwyżej zwrócić uwagę, żeby to zmienił w ogloszeniu.
A co do full wypasu - porównując wersje z polskich salonów śmiem jednak twierdzić, że wypas. Czy "full"??? Zawsze można coś dodać, ale dla mnie wystarczy to co ma.
Ale do rzeczy.
Pojechałem go dzisiaj zobaczyć. Wygląda ok. Ma kilka otarć na zderzakach po parkingowych incydentach, poza tym nic specjalnego nie zwróciło mojej uwagi. W poniedziałek spróbuję umówić sięna przegląd do ASO- zobaczymy co tam wynajdą.
Człowiek faktycznie nie jest handlarzem, rok temu sprowadził auto dla siebie a teraz wymienia na nowsze. Niestety samochod nie ma książki serwisowej. Gość twierdzi, że mimo usilnych próśb sprzedający w Belgii mu jej nie przekazał. I to jest jedyna rzecz, która mnie niepokoi. Podobno samochod został sprowadzony z przebiegiem ok. 70000 rok temu, czyli miał 4 lata. Jak na diesla trochę mało, chyba,że ktoś go użytkował pywatnie (co teżsię przecież zdarza:)).W związku z tym chętnie bym sięskontaktował z serwisami w Belgii, tylko nie bardzo wiem jak. Gdzie mogęznaleźć namiary na nie? Próbowałem na stronie www.ford.be, ale kiepsko u mnie z flamandzkim:))
A tak w ogóle, co o tym wszystkim sądzicie patrząc z boku, bo ja chyba trochę stracilem możliwość trzeźwej oceny sytuacji (czas mnie już nagli, trochę jestem też zmęczony poszukiwaniami więc może sobie idealizuję to co widzę i naciągam fakty żeby tylko go kupić).

Michal55
13-05-2012, 09:27
przyjrzyj sie szczelina maski oraz na slupku srodkowym pomiedzy drzwiami z obu stron :)

esik_az_eso
13-05-2012, 12:04
w fordzie nie ma pojęcia full - zawsze coś da się wrzucić, a wersje strasznie się różnią.

jak będziesz go miał to pojedź do aso - np. ostroroga 20.
albo do mechanika klubowego Paola - warto ;-)

agassii
13-05-2012, 22:14
Na moje oko przebieg przesadzony...Poza tym zdjęcia kiepskie...No i na "-" silnik 1,8, ale to już moje zdanie. Jak Ci pasuje, jedź na serwis na sprawdzenie.

bambus
14-05-2012, 02:22
przyjrzyj sie szczelina maski oraz na slupku srodkowym pomiedzy drzwiami z obu stron
O tej szczelinie piszesz tak profilaktycznie, czy coś zauważyłeś?

---------- Post added at 01:22 ---------- Previous post was at 01:11 ----------


jak będziesz go miał to pojedź do aso - np. ostroroga 20.
albo do mechanika klubowego Paola - warto ;-)

Chcę jechać do ASO na przegląd zanim go będę miał:)) Jak mi coś znajdą to nie biorę. Bliżej mam do OMC Motors przy Trasie Toruńskiej ale gdzieś mimochodem różne glosy o nich słyszałem. W sumie nic sprawdzonego, ale jeżeli polecasz Lipski B.S, to spróbuję tam sięumowić.
O Paolu wyczytałem wczoraj. Od razu sobie numer zanotowałem:)). Może faktycznie przedzwonię. Dzięki.

Michal55
14-05-2012, 11:39
no sa jakos takie bardzo nierowne jak bedziesz ogladal to przyjrzyj sie temu lepiej jesli po 1 stronie jest 2 razy wieksza niez pod drugej to znak ze cos sie dzialo z autem