PDA

Zobacz pełną wersję : Dymi przy przyspieszaniu



jerz
15-05-2012, 22:57
Witam,

Jestem posiadaczem Mondeo od niedawna. Ale już zaliczyłem 800km trasę w jeden dzień. A teraz to co zauważyłem w trasie, a czego nie widziałem podczas jazdy po mieście. Po pierwsze to Mondeo kombi SilverX z roku 2007, 190tyś km, przeglądany w ASO (wynika z papierów). A teraz to co zaobserwowałem:
- podczas mocnego przyśpieszania słyszę szum turbiny i widzę za sobą szary dym (ale nie takie znów straszne ilość), ale tylko widoczny przez pewien czas przyśpieszania, a potem nic, czysto.
- podczas jednostajnej jazdy ~80km i delikatnym wciskaniu pedału gazu (tak, ,aby tylko utrzymać stałą prędkość) czułem lekkie szarpanie, jakby silnik nie dostawał odpowiedniej ilości paliwa.

Czy ktoś ma pomysł, co to może być?
Czy to nie przypadkiem pomocnicza pompa paliwa do wymiany?

----------------------------
Jerzy
Ford Mondeo 2007 Silver X

slachu
16-05-2012, 19:54
U mnie szarpanie w okolicy 1800-2200 obrotów przy jednostajnej jeździe zakończyło się wymianą rury gumowej pomiędzy intercoolerem a zaworem egr. Była pęknięta i komp. korygował dawkę paliwa dostając błędne dane z przepływomierza...

jerz
20-05-2012, 01:07
Dziękuję za sugestię. Jadę we wtorek na wymianę tarcz i klocków - przód, to poproszę również o sprawdzenie wspomnianej rury.

MĄKA
21-05-2012, 15:08
ja mialem bardzo podobne objawy tj zamulenie podczas przyspieszania, baczki ciemne i odczucie jakby " popychania" "szarpania" ale nie przez brak paliwa a zakłocenia w układzie doladowania i niestety po wyczyszczeniu MAP sensora zamiast poprawy dokonał sie jego akt zgonu.......czekam na nowy :boshe: jedyne 892 PLN
objawy utrzymywały sie juz od dluzszego czasu a dotego od niepamietnych czasow walcze z duzym zuzyciem paliwa i mam nadzieje ze to była wina MAP sensora bo kolejnych kosztow juz moge nie zdzierzyc hahaha

jerz
22-05-2012, 23:49
Wadliwy przewód intercoolera. Miał pęknięcie od spodu długie na 8cm.
Dodatkowo czyszczenie układu dolotowego.
Teraz można czerpać przyjemność z jazdy ;).