PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] ST220 problem z klimatyzacją



QAZ
17-05-2012, 00:41
Nie znalazłem podobnego problemu, więc zaczynam nowy temat. Problem z klimatyzacją (klimatronikiem) w moim ST220 z 2003 po lifcie jest następujący, po uruchomieniu na wolnych obrotach silnika klima schładza tylko do 18 st C.
Jeśli chodzi o temperaturę to podczas jazdy a nawet przy wyższych obrotach silnika jest lepiej tzn. temperatura się delikatnie obniża ale szału nie ma. Wcześnie nie było tego problemu, po uruchomieniu chłodziło aż miło nawet do 6 st C na kratkach nawiewów.
Co zostało sprawdzone i zrobione:
Klimatyzacja nabita i dział tzn. załączają się wentylatory, sprężarka tez się załącza (podkładka sprzęgiełka zdemontowana), klimatolog sprawdził ciśnienie w układzie przy nabijaniu i stwierdził że jest ok.
Czujnik temperatury w kabinie wyczyszczony, test klimatronika nie pokazuje błędów. Chłodnica klimatyzacji wyczyszczona - przepłukana z zewnątrz. Czujnik temperatury zewnętrznej raczej pokazuje prawidłowa temperaturę.
Po odpaleniu auta wszystko się załącza, wentylator nawiewu zwiększa obroty ale nie osiąga temperatury niższej niż 18 st. C na kratkach nawiewu. Rurki w komorze silnika zimne i wilgotne.

I teraz moje pytanie, za co się zabrać co możne być przyczyną ?
Czy możne sprężarka się kończy ? A może kwestia wymiany osuszacza (ja go nie wymieniałem przez rok mojego użytkowania a kiedy i czy w ogóle ktoś to robił ??)
Może to kwestia dyszy rozprężnej a może którejś klapki lub silniczka krokowego od sterowania?
Czekam na propozycje co co się mogło stać, może ktoś miał taki problem.