PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Problem z jednym głośnikiem



Adzio
18-05-2012, 19:17
Witam popiołem się do jednego wątku ale cisza wiec zakładam temat.Szukałem rozwiązania ale dotyczy głównie osób które źle zamontowały car audio.

Mam Mondeo mk3 2003 przed liftem, fabryczne radio z nawi ekran jak w nokii 3310 :zakrecony: Pewnego pięknego dnia gdy słuchałem radia rozległ się pisk dochodzący z lewego przedniego głośnika. Pisk był bardzo głośny musiałem wyłączyć radio. Po rozebraniu zauważyłem zaśniedziałe styki, więc wyczyściłem podłączyłem i dalej to samo. Pomyślałem, że padł głośnik ale podłączyłem jeszcze 2 inne i efekt był inny bo membrana została wypchnięta na max lub wciągnięta zależy jak podpiłem głośnik (+ -). Po dłuższej chwili śmierdziało z głośnika :/ Dodam, że reszta głośników gra ale przedni musi być odpity.

Zeus
18-05-2012, 20:37
podłączyłem jeszcze 2 inne i efekt był inny bo membrana została wypchnięta na max lub wciągnięta zależy jak podpiłem głośnik (+ -). Po dłuższej chwili śmierdziało z głośnika

Najprawdopodobniej oznacza to śmierć końcówki mocy w Twoim radyjku. Do tego podła śmierć, bo daje stałe napięcie na wyjściu, stąd wypchnięta lub wessana membrana. Smród oznacza spaloną cewkę głośnika w efekcie potraktowania jej stałym prądem. Więcej głośników tam nie podłączaj.
Końcówka mocy to takie scalak niewielki, kosztuje pewnie kilkanaście złotych. W serwisie RTV za 5 dyszek powinni opanować sytuację.