PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Klima powoduje gasniecie silnika



luki1557
23-05-2012, 19:44
witam mam problem z klima ,a mianowicie gdy ja sie załaczy bardzo obciaza silnik ,wyczytałem
,że w mondkach to normalna przypadłosc tylko u mnie podczas wysprzeglenie potrafi zdusic silnik tak ze gasnie pod swiatłami.
Próbowałem myc chłodnice od klimy nie pomogło,
chałasy z sprezarki nie dochodza
klima była dobijana zero ubytku wrecz przed tem za duzo gazu było o 100g
i na niskich obrotach chłodzi słabo a powyzej 2 tys juz. ok
Moze ktos z was juz sie z tym spodkał i wie co jej dolega?
, a klima manualna mondek 1,8 zetek kombi:skromny:

Ufo
02-06-2012, 01:41
to, że klima w mk1/2 mocno daje się we znaki to fakt a że ci przygasa to silnik krokowy może niewyróbę mieć pod obciążeniem

kodex
02-06-2012, 03:25
Moze to być i słaba masa.

zbigniewz01@WP.PL
02-06-2012, 17:07
Silnik krokowy powinien wyrownac obroty ale zeby gasł to dziwne.Jakie obroty masz na goracym bez klimy.Sprawdz pasek moze jest luzny, moze do wymiany ze na niskich nie ciagnie klimy.Krokowy jest powiazany z czujnikiem temperatury i z klima.

KojoT6510
03-06-2012, 09:32
Sprawdz pasek moze jest luzny, moze do wymiany ze na niskich nie ciagnie klimy

watpie ze luzny pasek doprowadza do zgasniecia auta. Jak koledzy wyzej pisali sprawdz silnik krokowy moze juz brudny i za wolno reaguje i auto zdazy zgasnac nim on utrzyma obroty o takim problemie slyszalem wielokrotnie.W czasie normalnej jazdy bez klimy i wybijaniu auta na luz nie miales tak ze obroty na chwile spadaly po nizej nominalnej wartosci ? i wskakiwaly na takie jak powinny byc ?

zbigniewz01@WP.PL
03-06-2012, 10:40
Nie ze klima przez pasek powoduje gasniecie,tylko pisze ze na wolnych słabo chłodzi i dlatego pisalem o pasku,moze jest zuzyty.

Gościu42
03-06-2012, 11:03
Nic nie poradzisz, sam to przerabiałem przez parę lat... Ta klima w mk2 to jakaś porażka, jeździłem różnymi autami, ale tak źle nie było w żadnym. U mnie też, obroty potrafiły spadać do ok. 300-400 na min. i szarpać. Gość od klimatyzacji stwierdził, że sprężarka robi za duże ciśnienie w układzie i dlatego tak się dzieje.
Spróbuj może wymienić ten element, powinno być lepiej...
http://allegro.pl/nowy-osuszacz-ford-mondeo-i-ii-mk2-behr-hella-i2385926386.html

zbigniewz01@WP.PL
03-06-2012, 11:24
Nic nie poradzisz, sam to przerabiałem przez parę lat... Ta klima w mk2 to jakaś porażka, jeździłem różnymi autami, ale tak źle nie było w żadnym. U mnie też, obroty potrafiły spadać do ok. 300-400 na min. i szarpać. Gość od klimatyzacji stwierdził, że sprężarka robi za duże ciśnienie w układzie i dlatego tak się dzieje.
Spróbuj może wymienić ten element, powinno być lepiej...
http://allegro.pl/nowy-osuszacz-ford-mondeo-i-ii-mk2-behr-hella-i2385926386.html
Myslisz ze ten osuszacz moze obciazac sprezarke.Działa jak filtr paliwa? Tylko ze wszyscy nie maja tego problemu, a krokowy po wlaczeniu klimy powinien podniesc obroty.Luki 1557 dalej sie nie wypowiada, nie mozna pytac.

Gościu42
03-06-2012, 11:28
Myslisz ze ten osuszacz moze obciazac sprezarke.Działa jak filtr paliwa?

Dokładnie jak ,,zatkany filtr paliwa,, cytuje słowa fachmana od klimatyzacji. :hehe:

zbigniewz01@WP.PL
03-06-2012, 11:34
Myslisz ze ten osuszacz moze obciazac sprezarke.Działa jak filtr paliwa?

Dokładnie jak ,,zatkany filtr paliwa,, cytuje słowa fachmana od klimatyzacji. :hehe:
Ale widzisz ten Łukasz zamiescił temat i zniknał. Jeszcze klima musi dac sygnal zeby krokowy podniosl obroty.

Gościu42
03-06-2012, 12:51
Ale widzisz ten Łukasz zamiescił temat i zniknał

Może problem wróci, gdy będzie +30 :hehe:

Optysio
04-06-2012, 17:38
Przy sprawnej klimie i sprawnym krokowym problem spadku obrotów nie występuje. Zapchany osuszacz mniej rzutuje na zbyt duże ciśnienie w układzie, jak zapchana dysza rozprężna.
U mnie na LPG wolne obroty na zimnym silniku są różne, czasami spadają do 400. Włączenie klimy stabilizuje obroty. (u mnie jest walnięty parownik)

queed90
30-06-2012, 17:01
podepne sie pod temat. mam identyczny problem. bez klimy obroty zejda do 700, ale chwila i sie stabilizuja na 900-1000. jak wlacze klime, na zimnym silniku i jesli choc lekko dotkne gaz to obroty spadaja na 0, sinik gasnie. im silnik cieplejszy tym lepiej... klima 3 tyg temu nabijana i wymieniany byl kompresor. wsadzony jest z focusa.
kolejny problem z klima to dramatyczny spadek mocy auta. w trasie trzeba klime wylaczyc, zrobic co trzeba np. 2 ciezarowki machnac i dopiero wlaczyc klime po manewrze. kolejna sprawa spalanie... bez klimy w miescie na gazie miedzy 11 - 12 l. przy wlaczonej klimie, nie wiem. nie stac mnie na sprawdzanie. przy ruszaniu spalanie chwilowe na kompie pokazuje ponad 55l przy delikatnym starcie tak max na 1 biegu do 2,5 tys obrotow. ratunku bo upaly ida a ja jestem de facto bez klimy...

mixol11
30-06-2012, 20:27
u mnie co prawda przy klimie trzyma obroty, ale czuć na silniku każde jej włączenie, tak jak i wentylatorów :)
co do mocy - też czuć spadek mocy, ale nie muszę wyłączać żeby coś wyprzedzić, no i przy ok 2800-3000 obrotów przy klimie mam taką jakby "dziurę" mocy, której nie ma bez klimy

a co do spalania - na trasie pali trochu więcej, ale ile? ... 0,5-1 l / 100 km, w mieście i ze 2 l jak są upały (myślę że 13-14 LPG po Wrocku machnie jak na dworze 35 :) - no ale masz wybór, klima albo szyby)
a na kompie najlepiej widać to na postoju - na LPG spalanie jest różne w różnych dniach, i potrafi skakać nawet w zakresie 0,9-1,5 l/h - po włączeniu klimy pokazuje zakres 1,2-2,4 l/h w zależności od tego czy schłodzony, czy dopiero zbija temperaturę

a spalanie chwilowe? ... ma znaczenie od buta :) mi czasem i 65 pokazuje, tyle że nie ma ono większego znaczenia na średnią :)
myślę że Twój problem z obrotami nie ma związku z klimą :D

queed90
01-07-2012, 00:51
u mnie obroty na jałowym przy kilimie wyłączonej to 1.1 - 1.4 a przy włączonej to zazwyczaj 2.0 nie wiem, moze jestem w błędzie ale to i tak dużo.
Co może być tego przyczyną? I to gaśnięcie? Krokowiec? był wymieniany jakieś 2 mies temu, na uzywke co prawda, ale ponoć sprawną? Jakie jeszcze ogniwo moze na to wpływać?
Biorąc pod uwage to ze przy włączonej klimie gaśnie? bo podejrzewam, ze sam korokwiec na nówke sprawy nie załatwi, pewnie poprawi, ale nie wyeliminuje problemu...
Może cos z prądem? można jakos sprawdzić czy alternator dobrze działa? I nie wiem, moze to jakaś wskazówka bedzie: jak mam np, szybę opuszczoną, i wcisne guzik w dół zeby zjechała na dół to przygasaja na sekunde lekko światła, i słychac po pracy silnika ze obroty na tą sekunde zwalniaja, wachnięcia na obrotomierzu niema, widac moze na chwile o 100 schodzi w dół. Może to mieć coś wspólnego?

Netoper
01-07-2012, 03:45
Jest możliwe kilka przyczyn .
Zbyt dużo czynnika, zapchany układ klimy, sprężarka na wykończeniu, słaba kondycja silnika.
Ewentualnie PCM nie potrafi silnika wysterować bo np lambda czy przepływka źle pracuje.

queed90
01-07-2012, 11:08
no i kaplica, na początek trzeba by sie upenić, ze silnik jest w dobrej kondycji... tylko pytanie, czy znacie kogoś kto sie na silnikach zna i zrobi to za rozsądne pieniądze + w granicach woj. Łódzkiego?

Netoper
01-07-2012, 14:13
Pomiar kompresji to praktycznie w każdym warsztacie zrobisz, koszt ~20zł.

Zagadaj do kogoś z Twojej okolicy coby ELM-em Ci pomacał auto.
http://www.mondeoklubpolska.pl/showthread.php/61956-Lista-operator%C3%B3w-ELM-%C3%B3w-i-lokalizacja

queed90
02-07-2012, 16:35
to wszystko zrobili mi w andespolu i z silnikiem jest ponoc wszystko ok. ale konkretnych wynikow pomiaru kompresji nie znam. tyle ze silnik jest ok.
wiec nie wiem co dalej robic

Netoper
02-07-2012, 19:06
Jak jest pewność, że z silnikiem wszystko OK to pozostaje problem z samym układem klimy

Zbyt dużo czynnika, zapchany układ klimy, sprężarka na wykończeniu,
I może to być powiązane z

na niskich obrotach chłodzi słabo a powyzej 2 tys juz. ok
Tu to by był potrzebny klimatolog który potrafi manometrami sprawdzić co się dzieje z ciśnieniem, a nie taki który tylko potrafi podpiąć maszynkę nabijającą do zaworków w aucie.