PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Konsola środkowa, zdzeranie pseudo drewna - POMOCY



Dawid_MZ
24-05-2012, 17:27
Siemanko, kupiłem mondka z takim środkiem ale poprzedni właściciel (komis) powiedział że on to nakleił. Bardzo mi się to nie podoba i chciałbym to zedrzeć. Tylko jest mały problem- nie wiem czy pod tym konsola jest gładka czy chropowata? Aha i jeszcze tutaj gdzie jest schowek nad nogami też jest pasek tego dziadostwa i tam na pewno jest chropowate. Czym mógłbym to najszybciej wyczyścić jeśli został by tam klej? To drewno jest też na klamkach (tam gdzie zamykanie/otwieranie szyb) oraz z tyłu tam gdzie popielniczka. Myślałem nad benzynom lub rozpuszczalnikiem co byście poradzili?
P.S. Nie zwracajcie uwagi syf i kurz w sobote sprzątanie, mycie i pastowanie :drink:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d45314904d94c99d.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/73cb4bdd5df948e5.html

cramp120
24-05-2012, 19:45
Środkowa na pewno jest gładka.A ta nad schowkiem pasażera chropowata.Tak samo z tyłu.

rednaxelA
24-05-2012, 20:28
Kto wie jak to sie trzyma i czy nie zostaną ślady - ja bym zaczal od tej popielniczki z tyłu.

m_g
24-05-2012, 20:32
Ja miałem naklejkę PL na tylnej klapie , więc najpierw wysmarowałem to olejem silnikowym, bynajmniej nie z pierwszego tłoczenia :hehe:

Potem pojeździłem tak z 2-3 dni aby to nasiąkło, potem suszarka w rękę i jazda, zeszło aż miło i śladu nie było, tam gdzie trochę kleju zostało to już olejem słonecznikowym doczyściłem

rednaxelA
24-05-2012, 20:36
Klapa jest gładka i twarda - konsola srodkowa chropowata i z miekkiego plastiku - kto wie co ten klej z nią zrobił.
Kolega sprobuje oderwac te naklejke, zniszczy ją a na konsoli zostanie slad

m_g
24-05-2012, 20:50
konsola srodkowa chropowata i z miekkiego plastiku

Ja powiem tak konsolę można wymienić, najgorzej z deską rozdzielczą.

Zawsze można zamiast tego badziewia na desce, nad schowkiem pasożyta listwę w chromie dać. Resztę da się w razie czego wymienić

Dawid_MZ
24-05-2012, 21:13
No właśnie ale kolega m_g mówił że olejem słonecznikowym można doczyścić, więc spróbuję, zaczne od popielniczki. Konsole można zawsze wymienić na allegro znalazłem za 30zł więc wielkie to koszta nie są.
P.S. Kolego m_g mówiłeś że na klapie miałeś PL i ładnie zeszło? Ten poprzedni właściciel (lub niemiec) jeszcze na dodatek dodał na klapie wędkarza :boshe: też trzeba się za to wziąść.
W każdym bądź razie spróbuję coś z tym cholernym drewnem zrobić. A ktoś tam pisał że można listwe chrom dać? Mógłbyś mi dać link do allegro lub zdj?

dominiq
24-05-2012, 21:19
No niezły kredens. Miałem podobny w Omedze, ale oryginalny ;)

Aby to zedrzeć to trzeba koniecznie podgrzać. Czyli suszarka w rękę i do dzieła. Pozostałości kleju można spróbować usunąć preparatem ValetPRO Citrus Tar & Glue Remover.

Dawid_MZ
24-05-2012, 21:26
Suszarką chwilę trzeba grzać ok. 20-30min ? Chodzi mi o konsole bo popielniczke to krucej :D

dominiq
24-05-2012, 21:27
Będziesz widział, chodzi o to aby podgrzać folię, aby zrobiła się bardziej elastyczna oraz klej zaczął puszczać. Najlepiej grzać w miejscu, w którym odrywasz.

Dawid_MZ
24-05-2012, 21:29
Ok, dzięki.

m_g
24-05-2012, 22:33
Kolego m_g mówiłeś że na klapie miałeś PL i ładnie zeszło? Ten poprzedni właściciel (lub niemiec) jeszcze na dodatek dodał na klapie wędkarza też trzeba się za to wziąść.
W każdym bądź razie spróbuję coś z tym cholernym drewnem zrobić. A ktoś tam pisał że można listwe chrom dać? Mógłbyś mi dać link do allegro lub zdj?

Złazi pięknie po PL śladu nie ma , wykreśl przekleństwo bo nawet kropkować, gwiazdkować nie można nic :)

Dawid_MZ
24-05-2012, 22:46
Ok, spróbuje u siebie. Dzięki za tą podpowiedź :jezor:

mondeou
24-05-2012, 23:53
... co byście poradzili?


Ja bym poradził tego auta nie kupować:jaja:

martinez07
25-05-2012, 10:37
Z pozostałościami kleju radzi sobie jeszcze dobrze WD40, ale nie mam pojęcia jak się zachowa w kontakcie z plastikiem.
A swoją drogą nieźle ktoś oszpecił te auto... masakra.
I z tym grzaniem 30min suszarką też bym uważał.

Dawid_MZ
25-05-2012, 15:33
A więc tak koledzy. Dzisiaj z rana coś zrobiłem, mianowicie:
Oderwałem cały ten http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/73cb4bdd5df948e5.html kawałek łącznie z popielniczką.
Na popielniczce było trochę kleju to po prostu złuszczyłem pocierając palcem, jeszcze zdarłem ten kawałek nad schowkiem. Zszedł cały, zero śladów po kleju, tylko trochę się lepi do rąk ale to umyje i gra. Aha nie używałem suszarki.
Jutro reszta :hmm:

---------- Post added at 14:33 ---------- Previous post was at 14:31 ----------

do mondeou: Stary, za 10tyś w tamtym roku to była okazja a poza tym nie ma z nim problemów i prowadzi się zarąbiście, więc jestem z niego zadowolony :skromny:

Fred.X
25-05-2012, 15:45
Aha nie używałem suszarki.błąd , po odpowiednim podgrzewaniu opalarką odchodzi bez problemu :skromny:

mondek3
25-05-2012, 17:06
ja coś słyszałem że najlepiej na klej oliwa z oliwek lub oliwka dla dzieci ale czy to prawda nie wiem nie sprawdzałem tylko później ciężko będzie to zmyć tylko ja wolałbym myć to dwa dni niż mieć to na kokpicie
Odchyl trochę tą okleinę i zaaplikuj tam oliwkę i zobaczysz czy coś to da

Dawid_MZ
25-05-2012, 17:11
Bez suszarki też elegancko schodziło ;)

martinez07
26-05-2012, 02:32
ja coś słyszałem że najlepiej na klej oliwa z oliwek lub oliwka dla dzieci ale czy to prawda nie wiem nie sprawdzałem tylko później ciężko będzie to zmyć tylko ja wolałbym myć to dwa dni niż mieć to na kokpicie
Odchyl trochę tą okleinę i zaaplikuj tam oliwkę i zobaczysz czy coś to da

Olejek - racja - tym zmywałem pozostałości naklejek z pudełek cd, w czasach, gdy nie było jeszcze wd40 :)

Dawid_MZ
26-05-2012, 20:29
Dzisiaj całe popołudnie siedziałem przy mondku ;)
Zdarłem to cholerne drewno zostało tylko na klamkach z tyłu :D
Zobaczcie efekt : http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e97baa2282d87968.html
Dzięki wszystkim za pomoc, pozdrawiam

linkgrabber
26-05-2012, 21:26
słaby klej jakiś był, miales szczescie :hehe:

Dawid_MZ
26-05-2012, 22:04
Nie taki słaby, zrywanie to jedno resztki kleju wziąłem czyściłem spirytusem :)

rednaxelA
26-05-2012, 23:17
Super wyszlo - sladu nie ma
Kredensu sie pozbyles to zapodaj cos innego - np Panterę :-D
http://allegro.pl/listing.php/search?sg=0&string=FORD+MONDEO+OKLEINA+KOKPITU

Dawid_MZ
26-05-2012, 23:54
Już na pewno ;-P Dopiero teraz zobaczyłem jak ładny jest ten czarny środek