PDA

Zobacz pełną wersję : Zakup Mondeo MK4 - 2.0 TDcI



waszek_rmc
25-05-2012, 18:43
Witam Panowie,

prosiłbym o opinie nt tej oferty, widzicie coś niepokojącego oprócz ceny?

http://otomoto.pl/ford-mondeo-C20962334.html

waszek_rmc
26-05-2012, 08:21
Panowie zależy mi na waszej opinii, nikt nie pomoże?

jarek33
26-05-2012, 08:55
ale nie widać ogłoszenia
klikając w linka

Pogodny
26-05-2012, 10:22
Pewnie już sprzedany

waszek_rmc
26-05-2012, 19:15
No faktycznie, ogłoszenie juz nie jest aktywne... Zobaczymy czy pojawi sie ponownie.
A co myslicie o tym?

http://motoallegro.pl/piekny-ford-mondeo-1-8-tdci-silver-x-i2374585286.html

Wprawdzie 1.8 TDcI... ale moc podobna, tamten miał 131 ten 125 KM. Czy ogólnie polecacie 1.8? Jedynym plusem jest brak DPF?

"Popaczcie" jeszcze na ten:

http://moto.gratka.pl/tresc/ford-mondeo-1-8-tdci-1-8-diesel-2007r-13325761.html#ced1b3f1ed5f2960,2

waszek_rmc
27-05-2012, 07:30
Ktoś pomoże?

vega
27-05-2012, 10:18
Srebrny zapewne krajowy, masz więc szansę zweryfikować jego przeszłość. Można go obejrzeć. Tak jak się sam domyślasz, jedyną zaletą 1.8 jest brak dpf.

waszek_rmc
27-05-2012, 11:25
Krajowy, krajowy... a ze zdjęć widac coś niepokojącego? Znaczek na tylnej klapie TDCi to normalne, że nie ma?

waszek_rmc
27-05-2012, 20:59
Nie jedzie... ludzie jeżdżą mk4 1.6 w benzynie i nie narzekają, kwestia umiejetności jazdy... Chcecie powiedzieć, że lepiej 2.0 115 KM niż 1.8 125 KM ? Turbodziura to rzecz z którą należy nauczyć się żyć :-)

agassii
27-05-2012, 21:08
lepiej 2.0 115 KM niż 1.8 125 KM
oczywiście, że tak

---------- Post added at 20:05 ---------- Previous post was at 20:02 ----------

ten srebrny wygląda ok. Cena realna, tylko golusi, że szok...ale coś za coś.

---------- Post added at 20:08 ---------- Previous post was at 20:05 ----------

ten drugi nadrabia trochę kolorem. Ale auto pewnie z zachodu i magiczne 122 tysie na blacie...na + ładne fele...

waszek_rmc
28-05-2012, 10:28
Odnosnie tej srebnej. Auto do kwietni było samochodem słuzbowym, ponoć serwis tylko w ASO, wymieniony rozrząd przy ok 120 tys. Z przygód to tylne prawe drzwi i zderzak tylny wymieniony - otarcie, kwity z ASO. Na lakierze normalny ślady uzytkowania - rysy, otarcia...
Tyle sie dowiedziałem telefonicznie. Cena jeszcze do zbicia, ale juz na miejscu.

Pawel88
28-05-2012, 12:11
W związku z tym że świeżo kupiłem mkIV to trochę dodam od siebie:

1. ten z gratki ma przebieg nie realny, pewnie ma faktycznie ok 180 tys, nawet nie jechałbym oglądac chyba ze blisko.
2. ten z allegro wszystko realne i po zdjęciach nie ma się do czego przyczepić ale jak piszesz że drzwi robione( co z tego że w ASO) to ja bym więcej niż 35 tys. jako cenę ostateczną nie dał.

co do silnika to przed zakupem też myślałem czy 1.8 czy 2.0, po rozmowie ze swoim mechanikiem zostało na 2.0, raz że masa własna jest duża, dwa że 2.0 ma DPF ale w 1.8 szybko idzie dwumas, wiec wg mnie na to samo wychodzi ;)


jeszcze co do elementów na które możesz zwrócić uwagę i mogą pomóc zbić cenę jeśli będzie coś nie tak:

- końcówka wydechu (często pordzewiana)
- obity przód i przednia szyba od kamyków
- plastikowe zderzaki często nie były dobrze spasowane na łączeniach z resztą karoserii (potrafią odstawać ich końcówki zaraz przy nadkolach, nie jest to zwykle kwestia kolizji)
- opadnięte drzwi kierowcy
- klapa bagażnika za nisko opada (poznasz po takim delikatnym śladzie na tylnym zderzaku zaraz przy uszczelce)
- wyściółka w nogach pasażera z przodu ( często zmechacone i "po ścielane" nie tak jak w oryginale)
- progi od spodu, stan rantów - czy nie powyginane
(tyle ja szary człowiek oglądając mondki bez wiedzy mechanika mogłem ocenić ;) )

poza tym przy zakupie szczególnie sprowadzonego polecam zdekodować VIN poprzez np: https://www.automo.pl/index.php
tylko nie ta wersja darmowa tylko trzeba wykupić i dekodować przez pakiet MINI to wtedy faktycznie jest to wiarygodne
trafiają się różneeee kwiatki :D

waszek_rmc
28-05-2012, 12:34
Oj dzięki wielkie za te informację, na pewno będa przydatne :-)

Odnośnie silnika to cały czas jest dylemat....

vega
28-05-2012, 13:18
Bierz 2.0 i się nie zastanawiaj. Ja miałem swego czasu podobny dylemat, i bez wahania wybrałem 2.0. Z dpf-em da się żyć bezproblemowo, raz na jakiś czas wypad za miasto powinien rozwiązać problem. Poza tym te fordowskie są dosyć trwałe.

waszek_rmc
28-05-2012, 13:32
Trwałe, trwałe... ten sam silnik w PSA miał FAP i tam już nie jest bezproblemowo... Ja auta szukam dla teścia, on bardziej celuje w 1.8, 2.0 jednak swoją cenę mają.... Ja dla siebie za jakiś czas będę szukał benzynki :-) A co powiecie o tym:

http://otomoto.pl/ford-mondeo-salon-polska-125km-okazja-f-va-C19156800.html

cena netto, coś się zbije z ceny.

No i jeszcze ten:

http://otomoto.pl/ford-mondeo-bogata-wersja-alufelgi-zarej-C24109853.html

Ten pierwszy, tzn komis który go sprzedaje ma dość niepochlebne opinie... Ale w tym drugim wypadku cena dośc niska, więc co jest nie tak?

Johnny2
28-05-2012, 13:38
http://allegro.pl/ford-mondeo-2-0tdci-140km-titanium-12-2007-nowka-i2377163940.html Ten wygląda ciekawie, jednak pamiętaj że ciemny kolor ma swoje minusy. Szybko widać brud, i najmniejsze ryski ;)

vega
28-05-2012, 13:55
Trwałe, trwałe... ten sam silnik w PSA miał FAP i tam już nie jest bezproblemowo

Ale jesteś na 100% pewien, że FAP w HDi to to samo do DPF w TDCi ?

waszek_rmc
28-05-2012, 14:03
Trwałe, trwałe... ten sam silnik w PSA miał FAP i tam już nie jest bezproblemowo

Ale jesteś na 100% pewien, że FAP w HDi to to samo do DPF w TDCi ?

Nie jestem pewien, bo to nie to samo :-) Troszkę o tym czytałem, generalnie pisząc: "trwałe, trwałe..." nie było to ironiczne. A porównałem do FAP dlatego, że tam sprawiają większe problemy... Jakiś dodatki do paliwa itp itd.


http://allegro.pl/ford-mondeo-2-0tdci-140km-titanium-12-2007-nowka-i2377163940.html Ten wygląda ciekawie, jednak pamiętaj że ciemny kolor ma swoje minusy. Szybko widać brud, i najmniejsze ryski ;)

No fajnie, wielkie dzieki. Jak na taki przebieg nieźle się trzyma... Tylko odległość jaka... na razie szukamy czegoś w okolicy...

Pawel88
28-05-2012, 14:26
zdekodowałem VIN do tego srebrnego bo jest podany: (niestety nie mam czasu sam porównać zdjęć z tym opisem - w pracy jestem ;) )

Vehicle name
Mondeo 2007-, 1.8L Duratorq-TDCi (125PS) - Lynx, Machine Silver (Metallic)
Primary Features
Build Date
26.08.2007
Vehicle Line
Mondeo 2007-
Body Style
5 door saloon
Version
Series 40
Engine
1.8l duratorq-tdci (125ps) - lynx
Transmission
6 speed manual transaxle - mmt6
Drive
Lhd fwd
Emission
Stage iv emissions
Air Conditioning
Dual zone auto temp control a/c
Territory
(+)"b"
Paint
Machine silver (metallic)
Interior Fabric
Ribbon (b-c)

Wyposażenie:
Less Rear Mudflaps
Less Cargo Stowage Device
Less Front Mudflaps
With Standard Liftgate
(-) Version Packages
Genk Plant Build
Less Security Lock Group
Marketing Level 1
Less Dress Up RSO
With Electronic Stability Control
Less Tyre Repair Service Kit
With Global Closing
With Electric Rear Windows
With Tinted Glass All Round
With Tinted Glass
Infrared Reflective Windscreen
With Heated Windscreen
With Console Ashtray
Less Temp Controlled Glove Box
With Monotone Instrument Panel
Less Front Floor Mats
Less Rear Floor Mats
Less Sun Blinds
Less Load Rest
Less Luggage Compartment Net Kit
Less Load Retention Net
With Load Floor Carpet
Less Roof Rack
Less Spoiler
Electric Operated Rear View Mirror
Dual Power Htd Signal Mirrors
Less Ski Bag Provision
Less Passenger Seat Lumbar Support
With Driver 2 Way Pwr.Seat Adjuster
With Pass 2 Way Manual Seat Adjust
Less Trailer Coupling
Body Coloured Exterior Door Handle
With Leather Gear Shift Knob
Power Door Lock With Elec Release
With Door Entry Remote Control Unit
Less Keyless Entry System
With Automatic Windscreen Wiper
With Heated Washer Jet
Less Headlamp Washer/Wiper
Less Sun Roof
Air Crtn Rstrnt LH
Inflatable Knee Bolsters - Driver
With Side Air Bag - Drivers Side
With Side Air Bag - Passenger Side
Less Passenger Air Bag Deactivation
With Mini Steel Spare Wheel
With Standard Rear Shock Absorbers
6.5 X 16" Steel Road Wheel
Limited Service Mini Spare Tyre
16" Mid Series Wheel Covers
Non Locking Lug Nuts
With Standard Suspension
Front Spring Load Class-O
Rear Spring Load Class-F
With Brake Emergency Assist
Standard Front Seat
Less Rear Comp Duct
Less Air Purifier Sensor
With 70 Litre Fuel Tank
Standard Foot Pedal Pad Design
Leather Steering Wheel
With Speed Control
Less Auxiliary Heater
Low Series Analog Cluster
Less Anti-Theft Alarm
With Rear Parking Aid
With Front Parking Aid
Standard Duty Battery
With A/V Jack
BT/VC Phone Interface Only
Roof Mounted Radio Antenna
High Level With CD And AM/FM Radio
Ice Feature Pack 6
Less Diversity Antenna
With 8 High Series Radio Speakers
Telephone Prep Pack B - English
Less Family Entertainment System
Voice Activated Module - British
With Halogen Headlamp
Less Daytime Running Lamps
With Front Fog Lamps
Less Footwell Lights
With Header Courtesy Light
With Rear Overhead Courtesy Lamp
With Automatic Headlamp On/Off

waszek_rmc
28-05-2012, 14:52
Tak na amrginesie, polecam ASO LESZNO :) Napisałem maila, a miły Pan oddzwonił...
Auto robione na Belgię, tylko podczas podłączenia do komputera notowane sa przebiegi, więc w lipcu 2010 roku w Belgii miał 90870...ale co ciekawe, na początku roku 2010 miał już 71 tys, czli w pół roku 19 tys...

waszek_rmc
30-05-2012, 13:17
No więc auto kupione przez teścia. Wybór padł na opisywanego wcześniej srebnego golasa z 1.8 tdci. Przelot 160 udokumentowany, po wymianie rozrządu w ASO i pompy wtryskowej ASO (papiery a na ostatnie jeszcze gwarancja). Auto wysmienite, kiedys sobie taki kupie... :-) Ale ja nie lubię jeździć dieslami.... :-) Cena ostatecznie ustalona na 36. Auto z lipca 2008 roku. Sprawdzaliśmy ja w serwisie, i wszystko ok. Jeszcze raz wielkie dzieki za pomoc!