PDA

Zobacz pełn± wersję : [Porady] Czym plakować?



Kafar
26-05-2012, 10:31
Nie chodzi mi o preparat tylko o szmatkę/g±bkę. Szmatka zostawia kłaki a g±bka się łuszczy i też syfi. Czym polecicie nakładać plaka?

boro
26-05-2012, 10:57
Szmatk± z microfibry?

Fred.X
26-05-2012, 11:26
Szmatk± z microfibry?dokładnie , miska z ciepł± wod± i kilka kropel płynu Ludwik do naczyń :skromny:

Kafar
26-05-2012, 11:52
Szmatk± z microfibry?

No to trza będzie zakupić.

dominiq
26-05-2012, 12:11
Szmatk± z microfibry?dokładnie , miska z ciepł± wod± i kilka kropel płynu Ludwik do naczyń :skromny:

A ten ludwik to do czego? ;-)

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Fred.X
26-05-2012, 12:18
A ten ludwik to do czego? ;-)spróbuj to bedziesz wiedział :skromny:

---------- Post added at 11:18 ---------- Previous post was at 11:17 ----------

pozostawia połysk , ale nie taki smalec jak po PLAKu tylko naturalny :skromny:

Kafar
26-05-2012, 12:21
A Fairy się nada?:)

Ludwika nie używam bo to badziew straszny.

Fred.X
26-05-2012, 12:22
http://img855.imageshack.us/img855/8980/002hkg.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/855/002hkg.jpg/)

---------- Post added at 11:22 ---------- Previous post was at 11:22 ----------


Ludwika nie używam bo to badziew straszny.mylisz się :skromny:

boro
26-05-2012, 12:25
Nie cierpię wybłyszczonych plakiem desek. Kojarz± mi sie z autami odpicowanymi do sprzedaży. Zawsze jak kupuję jaki¶ preparat do czyszczenia to tylko matowy.



No to trza będzie zakupić.
Wczoraj w oszolomie kupiłem 6 ¶ciereczek z microfibry 30x35 za dyszkę...

Kafar
26-05-2012, 12:27
Zawsze używałem Ludwika, na próbę kupiłem Fairy i w porównaniu z nim Ludwik pieni się tak że....się nie pieni:D
Fairy pieni się znacznie lepiej i przez to na dłużej starcza.

A wracaj±c do samochodów to ładny efekt. Jak bedę miał dzisiaj woln± chwilkę to zapodam do Mondolota i go potraktuję płynem.

Fred.X
26-05-2012, 12:31
Zawsze używałem Ludwika, na próbę kupiłem Fairy i w porównaniu z nim Ludwik pieni się tak że....się nie pieni
Fairy pieni się znacznie lepiej i przez to na dłużej starcza.ja mam zmywarkę i po testach wielu producentów Ludwik wypada najlepiej :skromny: , tabletki Quantum też s± dobre ale cena :wow:

---------- Post added at 11:31 ---------- Previous post was at 11:29 ----------


A wracaj±c do samochodów to ładny efekt. Jak bedę miał dzisiaj woln± chwilkę to zapodam do Mondolota i go potraktuję płynem.całe auto , plastiki tapicera , w domu skórzane krzesła , zawsze tak czy¶ciłem i efekt był więcej niz zadowalaj±cy , mała butelka Ludwika kosztuje jakie¶ 2-3 zł , starcza na dużo i długo , więc wniosek sam sie nasuwa :hmm: , a odno¶nie skóry tak mi radził szwagier , który w tym temacie siedzi juz :boshe: bardzo długo

Kafar
26-05-2012, 12:33
Widzę że nie tylko ja myję płynem do garów 3/4 rzeczy:) Cał± łazienkę nim ogarniam i podłogi z płytek:)

dominiq
26-05-2012, 12:58
spróbuj to bedziesz wiedział
Ale chyba auta nim nie myjesz? W sensie nie stosujesz jako szampon?

Ja wole APC w rozcieńczeni 1:10, spryskać, przetrzeć mikrofibr± :skromny:

Fred.X
26-05-2012, 13:05
Ale chyba auta nim nie myjesz? W sensie nie stosujesz jako szampon?chyba napisałem plastiki , tapicerka :panna:

dominiq
26-05-2012, 13:22
chyba napisałem plastiki , tapicerka
No ja nie wiem jakie tam masz pomysły na zastosowanie, ja bym nie wpadł na to aby w ogóle co¶ nim myć przy aucie ;)

Co do tematu w±tku to w ogóle nie polecam nakładania plaka. Najlepiej dobrze umyć i odtłu¶cić deske. Będzie lepiej wygl±dała niż po plaku i brud nie będzie się do niej kleił.

Tak jak pisałem. APC w niewielkim stężeniu i je¶li już kto¶ lubi natutalny wygl±d deski to może j± zabezpieczyć nakładaj±ć np. Meguiar's Natural Shine Protectant za pomoc± aplikatora. Efekt powala, nic się nie błyszczy jak psu wiadomo co oraz się nie klei :-)

.GoNzO.
26-05-2012, 14:45
Ponoć Ludwik, Fairy s± dobre do mycia szyb na zewn±trz w autach. Nie stosowałem tego jeszcze ale kilka osób mi już to poradziło, gdyż mój Clin z alkoholem do szyb (taka pianka) nie sprawdza się super a tylko dostatecznie. Zostawia kilka smug, a i nie wszystko umyje. Chyba przetestuję na przedniej szybie ten Ludwik :hmm:

Kafar
26-05-2012, 14:47
Do mycia szyb używaj gazety i najzwyklejszego płynu ale nie ze ¶liskiego papieru, jaki¶ dziennik np. Żadej smugi to to nie zostawia nawet od wewn±trz.

Fred.X
26-05-2012, 14:55
do mycia szyb :
ciepła woda + 3 ¶cierki z mikrofibry ale o różnym przeznaczeniu :
1. jedna do mycia
2. druga do wytarcia do sucha (2 takie same )
3. do polerowania

żadnych smug i zacieków , nawet plazme tak czyszczę :hmm:

porkis
24-07-2012, 19:38
do mycia szyb :
ciepła woda + 3 ¶cierki z mikrofibry ale o różnym przeznaczeniu :
1. jedna do mycia
2. druga do wytarcia do sucha (2 takie same )
3. do polerowania

żadnych smug i zacieków , nawet plazme tak czyszczę :hmm:
Sam± ciepł± wod± :confused:

Fred.X
24-07-2012, 21:22
Sam± ciepł± wod±jop :skromny:

von_kicek
27-07-2012, 02:09
szyby: procedura jak w domu czyli zwykla szmata z woda ciepla,myjemy i na mokre szklo CIF PROFESSIONAL do dostania tylko w makro niestety,no chyba ze Wasz sklepikarz sie tam zaopatruje :), no i oczywiscie wycieramy druga szmatka,nie musi byc z mikrofibry,moze byc recznik i gotowe.Zwykly cif to niestety nie to i zostawia smugi :(
Co do plastikow-ja mam matowa "pianke" autolandu,ma ladny zapach i nie jest zbyt tlusta-zostawia taki nalot,cos jak wosk ale faktycznie jest antystatyczny.Napisalem "pianke" bo moja jak bardzo bym jej nie trzasl przed uzyciem to i tak jest jak aerozol i tylko tak bardzo delikatnie sie spieni,ale efekty ok.
Procedura podobna jak do szyb-najpierw na mokro zwykla szmata a pozniej pianka,rowniez zwykla szmata-naprawde nie musi byc mikrofibra,wazne zeby byly czyste.

porkis
29-07-2012, 13:23
do mycia szyb :
ciepła woda + 3 ¶cierki z mikrofibry ale o różnym przeznaczeniu :
1. jedna do mycia
2. druga do wytarcia do sucha (2 takie same )
3. do polerowania

żadnych smug i zacieków , nawet plazme tak czyszczę :hmm:

Wczoraj wypróbowałem TO DZIAŁA :wow2:

Fred.X
29-07-2012, 13:41
Wczoraj wypróbowałem TO DZIAŁAmoja żona tak myje okna w domu od wielu lat , zadnej chemii :skromny:

porkis
29-07-2012, 15:40
Najprostsze sposoby najlepsze :hehe::hehe:

---------- Post added at 14:40 ---------- Previous post was at 12:51 ----------

tylko trudno do nich się przekonać

yorx
06-08-2012, 15:40
Zamieszczone przez Fred.X
do mycia szyb :
ciepła woda + 3 ¶cierki z mikrofibry ale o różnym przeznaczeniu :
1. jedna do mycia
2. druga do wytarcia do sucha (2 takie same )
3. do polerowania

żadnych smug i zacieków , nawet plazme tak czyszczę
Wczoraj wypróbowałem TO DZIAŁA

można dodać też do wody odrobinę octu.