PDA

Zobacz pełną wersję : Proszę o radę -jaki silnik?



Adaxis
27-05-2012, 18:32
Witam, myślę, że jako długoletni posiadacz Foki mogę zapytać tu o Mondeo Jeżdżę 11 lat Focusem mk1 i wszystko wskazuje na przesiadkę na Mondeo mk4... W grę wchodzi rocznik 2007-2010, ale jaki ekonomiczny silnik polecacie? Czy w tych latach były jakieś silniki mniej udane, paliwożerne? Poproszę o opinię przesiadkowiczów na Mondeo, jakie wrażenia gdy po Focusie zaczęliście jeździć Mondkiem? Co polecacie a co odradzacie? Pozdrawiam!

Fred.X
27-05-2012, 19:44
2.0 Pb , ewentualnie 2.0TDCi 140PS , omijaj raczej 1.8TDCi

agassii
27-05-2012, 20:57
ewentualnie 2.0TDCi 140PS
Mam takowego i jeśli chodzi o spalanie/dynamikę/kulturę pracy to tylko w samych superlatywach mogę się wypowiadać...
Ojczulek po przesiadce z a4 tdi myślał, że to benzyna :hmm:
Są jeszcze wersje zblokowane 2,0 - 130 KM i 115 KM
1,8 niektórzy chwalą, ale chyba więcej odradza. Na +, że są wyraźnie tańsze...

Jareczek1980
27-05-2012, 23:26
ale chyba więcej odradza.
dlaczego?

agassii
27-05-2012, 23:53
z uwagi na brak pary. Szczególnie wersje 100 konne.

Jareczek1980
28-05-2012, 00:26
myślałem ze chodzi o awaryjność, ale ta 125konna wersja powinna jechać normalnie

Pogodny
28-05-2012, 10:15
A teraz nieco z innej beczki, bo jeśli chodzi o silniki diesla to jak podczas oględzin pojazdu można samemu sprawdzić np. kompresję? Bo tak między innymi można sprawdzić stan silnika? Czy w grę wchodzi tylko i wyłącznie dobry serwis w celu sprawdzenia? Odnośnie dwu-masy to kiedy trzeba ją wymienić? Jakie są objawy padniętej dwu-masy? Nie miałem do czynienia z dieslami, a szukam mk4 i jest dylemat między 2.0 w PB a 2.0 w ON.

Jareczek1980
28-05-2012, 21:41
A teraz nieco z innej beczki, bo jeśli chodzi o silniki diesla to jak podczas oględzin pojazdu można samemu sprawdzić np. kompresję? Bo tak między innymi można sprawdzić stan silnika?
yyy kompresję? raczej tego sam nie sprawdzisz. Jesli auto nie ma kompresji to raczej daleko nie zajedzie i raczej normalnie jeździć nie będzie, w koncu nie odpali. Moze tak się stać z dnia na dzień.

Odnośnie dwu-masy to kiedy trzeba ją wymienić?
wszystko zależy od tego jak kto jeździł. Czyli czy o nią dbał, tak jak nalezy. Z komisu to loteria.

Jakie są objawy padniętej dwu-masy?
początki zaczynąją się od stuków podczas gaszenia i odpalania auta bez sprzęgła. Potem cała buda trzęsie się jak galareta, wystarczy otworzyć drzwi i zobaczysz czy latają.


jest dylemat między 2.0 w PB a 2.0 w ON.
musisz sam podjąc decyzje bo zaraz tu w tym temacie rozpocznie się wojna, poczytaj jest tego cała masa na forum, ale diesel ma mocniejsze 140KM niz benzyna:hehe:
I się zaczęło,,,,

Fred.X
28-05-2012, 21:43
ale diesel ma mocniejsze 140KM niz benzyna gdzie i kiedy :bajer: ??

Jareczek1980
28-05-2012, 21:51
:hehe::hehe::hehe::hehe::hehe: to była kwestia sekund :hehe:

Fred.X
28-05-2012, 21:57
to była kwestia sekundwidzisz jaka bena z wrozametem szybka :hehe:

Adaxis
28-05-2012, 22:08
Dzięki za info. Mam pytanie szczegółowe co do diesla 2.0. Znajomy powiedział mi, że fltr cząstek stałych mają teraz wszystkie najnowsze samochody. Ponoć silnik 2.0 (140 KM) to najnowszy i b. dobry silnik diesla montowny w Mondeach w Peugotach oraz w Volvo. Filtr w niczym nie przeszkadza poprostu raz na kwartał trzeba przegonić Mondka na trasie jakies 30 km i po temacie, można go nawet odłączyć (koszt ok. 600zł). -czy to prawda? Z jakimi kosztami tego diesla po 150 tys. km trzeba się liczyć? Pozdrawiam

Fred.X
28-05-2012, 22:10
można go nawet odłączyć (koszt ok. 600zł). -czy to prawda?ale problem podobno powraca :hmm:

Jareczek1980
28-05-2012, 22:15
można go nawet odłączyć (koszt ok. 600zł)
no z kosztami to raczej od 1000 się zaczyna, a średnia cena to 1500 jak ma być dobrze

Adaxis
28-05-2012, 23:18
I jeszcze jedno (nie wiem czy jest tu taki wątek), na ile wyceniacie Mondeo Titan, 2008, 80 tkm, benz. 2.0, 1-szy właściciel -z salonu w PL, m.in. ABS, autoalarm, klimatyzacja, el. szyby, skórzana tapicerka, podgrz. fotele, tempomat, ksenony, hak, alufelgi, el. lusterka, komputer , kontrola trakcji, Nawigacja...
Mam takiego na osiedlu, sąsiad przebąkuje o sprzedaży, ale rzuca ceną wyjściową... 50 tPLN. Czy to okazja? Bo wydaje mi się, że nie do końca. :drink:

Fred.X
28-05-2012, 23:19
no własnie tyle chciałem napisac :skromny:

Adaxis
29-05-2012, 00:06
Gdzie indziej mam podobnego ale diesla 2.0 o przebiegu 100 tkm większym (ok. 170 tkm) za 40 tPLN. Ciekawe co wybralibyście:hmm:

Woytas
29-05-2012, 13:37
nie nastawiaj się na silnik tylko na kupno auta w dobrym stanie nie zależnie czy będzie to 2.0 pB , 1.8 czy 2.0 TDCI

jak mało jeździsz i głównie po mieście to kup benzynę , każda inna kombinacja szukaj 2.0 TDCI najlepiej ze skrzynią 6b

co do DPF-a nim się nie przejmuj , przyjdzie niego czas to się wytnie , mały wirusik i będzie 160-170 KM

( poszukaj postów HEKO obecny na obydwu forach - częściej na fcp - nadwornego tunera - większość mondków forumowych robiona przez niego )

co do braku pary w 1.8 TDCI ma trochę gorszą kulturę pracy i inna sprężarkę stąd większa turbodziura odczuwalna głównie na 1

jak się rozpędzi to ciągnie

co do spalania przy tym samym stylu jazdy różnica PB a TDCI to 3 litry

generalnie MK4 kawał dobrego wozu w rozsądnych pieniądzach , dizle zdecydowanie mniej usterkowe niż w MK3 do 150 tyś powinno się maksymalnie wy 2masa + ewentualnie sprzęgło choć to nie reguła , problemów z wtryskami i pompą jakoś nie kojarzę w Mk4 więc powinny dojechać spokojnie do 200 tyś ,

teraz odpowiedz sobie ile masz kasy i z jakim przebiegiem i z jakiego źródła chcesz auto kupić ( szukaj raczej auta krajowego z pełną dokumentację , fv z przeglądów , książka z ASO , bezwypadek , najlepiej dobrze wyposażony ) - w 99% cena powinna być albo wysoka albo ogłoszenie nie powinno być już aktualne

jak zaczniesz przyglądać się ogłoszenią to niektóre już "miny" wkitną miesiącami na otomoto i allegro

POWODZENIA

---------- Post added at 12:37 ---------- Previous post was at 12:30 ----------



ale diesel ma mocniejsze 140KM niz benzyna gdzie i kiedy :bajer: ??


każdy auto tej samej mocy silnik wolnossący a doładowany jest oczywistą oczywistością , który będzie szybsze nie mówiąc o elastyczności jeśli ktoś nie potrafi tego zrozumieć lub nie chce tego zrozumieć cóż ... mówi się trudno

nadmienię , że jeździłem większością wersji silnikowych mondeo i nie jestem ślepo zapatrzony w Duratec-a 2.0 pb :)

Fred.X
29-05-2012, 13:40
nadmienię , że jeździłem większością wersji silnikowych mondeo i nie jestem ślepo zapatrzony w Duratec-a 2.0 pbumiesz czytac czy masz problem :hmm:

---------- Post added at 12:40 ---------- Previous post was at 12:39 ----------


2.0 Pb , ewentualnie 2.0TDCi 140PS , omijaj raczej 1.8TDCi

Domelo
29-05-2012, 13:40
Na +, że są wyraźnie tańsze...

I nie mają DPF'a ;)

Fred.X
29-05-2012, 13:41
nie mówiąc o elastycznościpojedziesz na piatce 30km/h :hmm:

Woytas
29-05-2012, 13:57
nadmienię , że jeździłem większością wersji silnikowych mondeo i nie jestem ślepo zapatrzony w Duratec-a 2.0 pbumiesz czytac czy masz problem :hmm:

---------- Post added at 12:40 ---------- Previous post was at 12:39 ----------


2.0 Pb , ewentualnie 2.0TDCi 140PS , omijaj raczej 1.8TDCi

akurat ja nie mam kompleksu TDCI

a jeśli ktoś ma ochotę na mocną benzyne polecam 2.5 T czyli kawałek porsche w fordzie ! :)

wiry w zbiorniku w pakiecie :)

---------- Post added at 12:57 ---------- Previous post was at 12:46 ----------

rozumiem , że Ty jeździsz :)

i przy tym wypluwasz tłumikiem więcej paliwa niż spalasz nie mówiąc o bezsensownym przeciążaniu układ korbowo-tłokowego , chyba najwyraźniej nie rozumiesz co robisz własnemu autu :)

Fred.X
29-05-2012, 14:08
i przy tym wypluwasz tłumikiem więcej paliwa niż spalasz nie mówiąc o bezsensownym przeciążaniu układ korbowo-tłokowego , chyba najwyraźniej nie rozumiesz co robisz własnemu autuno i widzisz jaka posiadasz małą wiedzę, żadnego paliwa nie wypluwa i zadnego przeciązenia nie ma :skromny:

Woytas
29-05-2012, 14:20
i przy tym wypluwasz tłumikiem więcej paliwa niż spalasz nie mówiąc o bezsensownym przeciążaniu układ korbowo-tłokowego , chyba najwyraźniej nie rozumiesz co robisz własnemu autuno i widzisz jaka posiadasz małą wiedzę, żadnego paliwa nie wypluwa i zadnego przeciązenia nie ma :skromny:

a możesz racjonalnie wytłumaczyć sens jeżdżenia autem na 5 biegu z prędkością 30 km/h ?????????????????????

Fred.X
29-05-2012, 15:58
a możesz racjonalnie wytłumaczyć sens jeżdżenia autem na 5 biegu z prędkością 30 km/h ?????????????????????a kto powiedział, ze tak jeżdżę :hmm:b

Woytas
29-05-2012, 16:39
a możesz racjonalnie wytłumaczyć sens jeżdżenia autem na 5 biegu z prędkością 30 km/h ?????????????????????a kto powiedział, ze tak jeżdżę :hmm:b

ta jaki jest sens twojego argumentu ?????????????

litości

Fred.X
29-05-2012, 17:26
ta jaki jest sens twojego argumentu ?????????????tak samo jak i Twoich, napisz koledze jakie mogą wystąpić awarie w TDCi i ile to kosztuje a nie wszędzie tylko ach i ech

---------- Post added at 16:26 ---------- Previous post was at 16:00 ----------

Tak dla przypomnienia eksploatacja auta i koszty z tym związane to nie tylko to co wlewamy do baku :skromny:

linkgrabber
29-05-2012, 17:51
mk4 to nie mk2 ;)

Jakos na forum przy mk3 bo o innych nie czytam przy benzynie byly juz przypadki uszkodzonych dwumas, głowic czy wymiany bloków silnika ;)
Także nie mów, że benzyna sie nie psuje bo tak nie jest...

tom_3000
29-05-2012, 17:59
mk4 to nie mk2 ;)

Jakos na forum przy mk3 bo o innych nie czytam przy benzynie byly juz przypadki uszkodzonych dwumas, głowic czy wymiany bloków silnika ;)
Także nie mów, że benzyna sie nie psuje bo tak nie jest...

W benzynie są przypadki, jak sam napisałeś, a w dieslu jest to dużo większy problem. Od pięciu lat użytkuje Pb i złego słowa nie mogę powiedzieć. Przy wyborze następnego auta, napewno postawiłbym na Pb.

Adaxis pisałeś, że sąsiad będzie sprzedawał Pb. Powiem szczerze wolałbym takie auto niż, diesla z niepewnego źródła.

To co zaoszczędzisz na paliwie na dieslu , władujesz na naprawy.

linkgrabber
29-05-2012, 18:04
według mnie jest to porównywalne. Tylko diesli jest wiecej w mk3 i robia wiecej przebiegow (bo jest taniej) i do tego dojdzie jeszcze okazja od turka i jest o czym pisac ;)

Fred.X
29-05-2012, 20:57
Tylko diesli jest wiecej w mk3 i robia wiecej przebiegowudowodnij, ze jest więcej :hmm:

---------- Post added at 19:57 ---------- Previous post was at 19:56 ----------


Także nie mów, że benzyna sie nie psuje bo tak nie jest...a kto napisał, ze się nie psuje, kurna ludzie zacznijcie CZYTAĆ POSTY zE ZROZUMIENIEM !!!!!!!!!!!

linkgrabber
29-05-2012, 21:07
udowodnij, ze jest więcej :hmm:

A co ja jestem centralna komisja czy coś? Każdy kto szukał benzyny wie, że jest ich mniej, zreszta wystarczy popatrzec na allegro, mobilach czy po prostu przejechac sie na zachod i zobaczyc co tam stoi... ;)

Fred.X
29-05-2012, 21:13
A co ja jestem centralna komisja czy coś? Każdy kto szukał benzyny wie, że jest ich mniej, zreszta wystarczy popatrzec na allegro, mobilach czy po prostu przejechac sie na zachod i zobaczyc co tam stoi...i to jest dowód na to, że diesli jest więcej :bajer:

linkgrabber
29-05-2012, 21:19
na drodze też jakoś widze wiecej diesli w mk3, pewnie bedziesz zawiedziony ale nie każdy chce wozic kuchenke w aucie i po prostu ludzie brali diesle z salonu :hehe:

agassii
29-05-2012, 23:03
zadnego przeciązenia nie ma
Fred, bajkarz z CIebie - no to rusz rowerem z najwyższej przerzutki...zobaczymy, czy pójdzie Ci lżej, niż z najniższej:hmm:

---------- Post added at 22:03 ---------- Previous post was at 22:02 ----------



Na +, że są wyraźnie tańsze...

I nie mają DPF'a ;)
Zrobione 2 kafle i się jeszcze nie wypalał nawet :zakrecony:

Fred.X
30-05-2012, 01:03
Fred, bajkarz z CIebie - no to rusz rowerem z najniższej przerzutki...zobaczymy, czy pójdzie Ci lżej, niż z najniższejzapraszam do mnie , zobaczymy kto jest bajkarz :skromny:

Woytas
31-05-2012, 11:20
Fred, bajkarz z CIebie - no to rusz rowerem z najniższej przerzutki...zobaczymy, czy pójdzie Ci lżej, niż z najniższejzapraszam do mnie , zobaczymy kto jest bajkarz :skromny:

no cóż każde forum ma jakiegoś Fred-a :)

Fred.X
31-05-2012, 11:23
no cóż każde forum ma jakiegoś Fred-ato czemu sie boisz sprawdzic ten swój turbodramat :hmm: , proponowałem nie raz i nie dwa i żadnej odpowiedzi , tradycyjnie zza monitorowy cfaniaczek , a bezpośredniej konfrontacji unika :jaja:

buk
31-05-2012, 22:00
no i widzisz jaka posiadasz małą wiedzę, żadnego paliwa nie wypluwa i zadnego przeciązenia nie ma :skromny:

Fred... bez urazy, ale nie masz zielonego pojęcia o mechanice i zasadzie działania silnika spalinowego. Paliwa może nie wypluje, bo komputer nie pozwoli, bo po prostu dobierze dokładnie taką ilość, która w danych warunkach może być spalona. Natomiast jadąc na wysokim biegu przy małej prędkości obrotowej silnik JEST przeciążony! I jeżeli Ty tego nie czujesz siedząc za kółkiem, to też marny z Ciebie szofer.

Fred.X
31-05-2012, 22:57
Fred... bez urazy, ale nie masz zielonego pojęcia o mechanice i zasadzie działania silnika spalinowego. Paliwa może nie wypluje, bo komputer nie pozwoli, bo po prostu dobierze dokładnie taką ilość, która w danych warunkach może być spalona. Natomiast jadąc na wysokim biegu przy małej prędkości obrotowej silnik JEST przeciążony! I jeżeli Ty tego nie czujesz siedząc za kółkiem, to też marny z Ciebie szofer.
spróbuj sobie , tylko Pb a nie ON :skromny:

linkgrabber
31-05-2012, 23:16
jakby był potrzebny tylko jeden bieg to byłyby niepotrzebne skrzynie. Wierze, że masz cudowne auto ale coraz wiecej bajek powstaje na forum a jak ktos bedzie tak przyspieszal z piatki ciagle to bedzie troche pozakladanych tematow nowych :skromny:

Fred.X
31-05-2012, 23:19
:boshe: kończę dyskusję bo nie ma sensu :skromny:

norbi333
31-05-2012, 23:22
:boshe: kończę dyskusję bo nie ma sensu :skromny:
Klekociarz ma zawsze rację :hehe:

buk
01-06-2012, 19:18
Następny mądry. Kolego - nie ma znaczenia, benzyniak czy ropniak - zasada działania układu korbowo-tłokowego w obydwu jest taka sama. Jadąc 30km/h na 5 biegu bardzo obciążasz ten układ nie dając mu wystarczającego smarowania, bo przy niskich obrotach pompa oleju wolniej się kręci i podaje niższe ciśnienie na panewki wału. Gładzie cylindrów smarowane są rozbryzgowo - w wyniku pracy wału w misce olejowej tworzy się tzw. mgła olejowa, która smaruje cylindry a niższe obroty to słabsza mgła i gorsze smarowanie. Innymi słowy silnik dostaje po du***

Fred.X
01-06-2012, 20:16
Następny mądry. Kolego - nie ma znaczenia, benzyniak czy ropniak - zasada działania układu korbowo-tłokowego w obydwu jest taka sama. Jadąc 30km/h na 5 biegu bardzo obciążasz ten układ nie dając mu wystarczającego smarowania, bo przy niskich obrotach pompa oleju wolniej się kręci i podaje niższe ciśnienie na panewki wału. Gładzie cylindrów smarowane są rozbryzgowo - w wyniku pracy wału w misce olejowej tworzy się tzw. mgła olejowa, która smaruje cylindry a niższe obroty to słabsza mgła i gorsze smarowanie. Innymi słowy silnik dostaje po du***

---------- Post added at 19:15 ---------- Previous post was at 19:15 ----------


a kto powiedział, ze tak jeżdżę b

---------- Post added at 19:16 ---------- Previous post was at 19:15 ----------

czytać ze zrozumieniem , powtarzam po raz kolejny :skromny:

buk
01-06-2012, 21:12
no i widzisz jaka posiadasz małą wiedzę, żadnego paliwa nie wypluwa i zadnego przeciązenia nie ma :skromny:

Tyczyło się tej Twojej wypowiedzi...

...i wierzę Ci, że tak nie jeździsz, bo to zbyt mądre nie jest ;)

Woytas
04-06-2012, 10:51
no cóż każde forum ma jakiegoś Fred-ato czemu sie boisz sprawdzic ten swój turbodramat :hmm: , proponowałem nie raz i nie dwa i żadnej odpowiedzi , tradycyjnie zza monitorowy cfaniaczek , a bezpośredniej konfrontacji unika :jaja:

no Fred super rozumiem , że mnie zrobisz o pół maski ze świateł i będziesz szczęśliwy .. tylko tak na dłuższej trasie to ja swoim turbodramatem :) przejadę kafla bez zatrzymywania , ciekawe ile Ty ujedziesz swoim gazowozem :)

Fred.X
04-06-2012, 11:42
tylko tak na dłuższej trasie to ja swoim turbodramatem przejadę kafla bez zatrzymywania , ciekawe ile Ty ujedziesz swoim gazowozemna obu zbiornikach tak samo :skromny:

Woytas
04-06-2012, 23:59
tylko tak na dłuższej trasie to ja swoim turbodramatem przejadę kafla bez zatrzymywania , ciekawe ile Ty ujedziesz swoim gazowozemna obu zbiornikach tak samo :skromny:


no i padł mit oszczędności kuchenki gazowej :)

agassii
05-06-2012, 21:39
na obu zbiornikach tak samo
O rety, to już miejsca w bagażniku na nic nie zostanie.:hmm:

Fred.X
05-06-2012, 21:42
O rety, to już miejsca w bagażniku na nic nie zostanie.300 na LPG i 700 na Pb , bo chyba liczyc nie umiesz :skromny:

---------- Post added at 20:42 ---------- Previous post was at 20:41 ----------

a w bagażniku mam tyle samo miejsca co w klekocie :skromny:

sosnowicz
05-06-2012, 22:05
300 na LPG


ja też tankowałem ciagle na jednej i któregos razu zrobiłem na butli 170km, potem 180 , potem 180 zmieniłem stacje i wróciło do normy czyli 220-250 km

Gratulacje, jeszcze poprawiło się spalanko

Fred.X
05-06-2012, 22:34
Gratulacje, jeszcze poprawiło się spalankoa co tylko diesle mało palą :hehe: , 220 -250 kolego w cyklu mieszanym , chyba mi nie powiesz , ze klekot w cyklu mieszanym na baku zrobi 1000 km :bajer:

---------- Post added at 21:34 ---------- Previous post was at 21:34 ----------


tylko tak na dłuższej trasie to ja swoim turbodramatem przejadę kafla bez zatrzymywania , ciekawe ile Ty ujedziesz swoim gazowozem