PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] interfejs diagnostyczny 1,8 pb



Daro-SWD
30-05-2012, 16:07
założę nowy temat ponieważ w gąszczu innych trudno jest cokolwiek znaleźć (1549 postów i 21 wątków (wynik szukajki)) a dla potomnych będzie jak znalazł
chcę kupić interfejs który podejdzie pod mój samochód i odczyta błędy i je skasuje, jak również zdiagnozuje brykę. Chodzi mi o samą nazwę bez linków (znam zasady forum:skromny:)

Netoper
30-05-2012, 16:28
założę nowy temat ponieważ w gąszczu innych trudno jest cokolwiek znaleźć (1549 postów i 21 wątków (wynik szukajki))
Czyli jak założysz 22 wątek to będą inne wiadomości niż w tych 21 istniejących? :)
np wczoraj było świeżutka odpowiedź.
http://www.mondeoklubpolska.pl/showthread.php/84658-interfejs-elm327?p=1563473#post1563473
post 7 i 8

Tu jest konkretny temat o interfejsie
http://www.mondeoklubpolska.pl/showthread.php/36886-Interfejs-diagnostyczny
praktycznie wszystko w nim omówione co się da: programy, silniki z którymi można się dogadać, łącznie z tym od kogo i gdzie kupowane, po poradnik usunięcia usterki gdyby interfejs był z błędem
Z tego tematu został wyjęty też poradnik poprawki interfejsu
http://mondeoklubpolska.pl/showthread.php/61537-ELM327-v1-4a-modyfikacja-do-pracy-z-protoko%C5%82em-J1850-PWM

Wystarczy te dwa tematy przeczytać i będzie wszystko jasne.

Daro-SWD
30-05-2012, 19:09
Czyli jak założysz 22 wątek to będą inne wiadomości niż w tych 21 istniejących?
uważam że tak
jeżeli zostałaby podana odpowiedź typu kup "ELM327 1.4b EUROSCAN 2012 v3.1 PL i będzie działać bez żadnych problemów w twoim samochodzie" to jestem przekonany że następni którzy nie ogarniają tego forum znajdą to czego szukają. W tytule jest wszystko podane, więc wszystko jest jasne i każdy kto szuka będzie wiedział.

Tu jest konkretny temat o interfejsie
http://www.mondeoklubpolska.pl/showt...-diagnostyczny
w tym wątku zapewne jest odpowiedź na wszystkie pytania (moje i innych) tylko że konkretna odpowiedź jest przeplatana setkami innymi nie związanymi z tematem które zniechęcają do szukania.
Jeżeli wprowadziłem zamieszanie, to sorry można usunąć wątek.

Netoper
30-05-2012, 19:48
uważam że tak
jeżeli zostałaby podana odpowiedź typu kup "ELM327 1.4b EUROSCAN 2012 v3.1 PL i będzie działać bez żadnych problemów w twoim samochodzie"
Nikt Ci takiej odpowiedzi nie da, nawet niby oryginały viakenowskie nie zawsze są chętne do współpracy.


w tym wątku zapewne jest odpowiedź na wszystkie pytania (moje i innych) tylko że konkretna odpowiedź jest przeplatana setkami innymi które zniechęcają do szukania.
No to sam widzisz, czy 20 pojedynczych tematów, czy jeden rozbudowany, jak nie ma się chęci poczytać to tworzone są kolejne dublujące tematy.

Daro-SWD
01-06-2012, 15:50
No to sam widzisz, czy 20 pojedynczych tematów, czy jeden rozbudowany, jak nie ma się chęci poczytać to tworzone są kolejne dublujące tematy.
chęci to na pewno są, znalazłem na forum multum nurtujących mnie pytań dotyczących modeo, jedne od razu znalazłem inne po jakimś czasie ale nie było problemu.
Natomiast na nie które nie ma szans na znalezienie bez jednego dnia urlopu i 6paka:zakrecony:
Zauważyłem że masz działy w małym palcu i sypiesz odnośnikami z rękawa (i chwała ci za to :pad:) czego życzę sobie i innym
Uważam że każdy z nas ma rację i nie ma sensu się spierać. Najlepiej będzie jak usuniesz lub przeniesiesz do zsypu. Ja sobie odpowiedziałem na pytanie z Twoją pomocą, ale zrobił się z tego kolejny nic nie wnoszący 22 wątek. Miałem inny zamiar i wizję ale nie wyszło.

Netoper
01-06-2012, 22:22
nie ma sensu się spierać.
Zgadza się, ideą forum jest pomagać sobie.

A co do tematu, mi się właśnie wysypał elm i też będę nowego kupował, i też będzie dylemat czy trafi się z błędem czy bez błędu.
Każdy elm gada z Twoim czy moim silnikiem, kwestia właśnie tego czy będzie z poprawioną płytką czy trza samemu poprawiać.
Sami sprzedawcy nie wiedzą co sprzedają, niektórzy wiedzą ale na pytania o konkrety udzielają wymijającej odpowiedzi, mało który napisze Ci otwarcie że jego elmy są z błędem na płytce, a było i tak że odpowiadali, że mają te bez błędu a po podłączeniu okazywało się że jednak z błędem.

Najlepiej jakby sprzedawca był z Twojej okolicy i miał odbiór osobisty, wtedy od razu na miejscu można sprawdzić czy wszystko gra.