PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Poziomowanie ksenonu - problem



Osiem
01-06-2012, 08:50
Witam
Walczę od jakiegoś czasu z poziomowaniem prawego ksenonu.
Poziomowanie jest automatyczne. Po wymianie palnika przestało działać. W drugiej lampie jest wsio ok (tez nowy palnik).
Podmieniony został silniczek w lampie od poziomowania (na pewno sprawny) i dalej nie działa. Co to jeszcze może być, co mam sprawdzić?.
Dodam, że prąd dochodzi do silniczka.

insider
01-06-2012, 09:02
insider

Osiem
01-06-2012, 10:40
jak wlaczysz swiatla to slychac ze silniczki opuszczaja lampy i je podnosza?

mi tez nie dzialalo poziomowanie w prawej lampie, ale to byla wina wtyczki i przewodow zasniedzialych....
Siemka :)
Słychac tylko lewy.
Lamba byla juz rozbierana z 5 razy.
Prad lata po pzrewodach. Tak myśle, że moze to jakas elektronika padła czy coś, jakiś czujnik - nie wiem, głośno myśle

insider
01-06-2012, 11:11
insider

Osiem
04-06-2012, 06:38
za poziomowanie odpowiedzialna jest elektronika na pokrywie lampy, poniewaz czujniki poziomu dochodza do lewej lampy a pozniej z lewej lampy biegnie wiazka do prawej lampy.

na poczatek to sprawdz czy jak podmienisz z lewej do prawej lampy silniczek regulacji czy cos sie zmieni...

zreszta jak masz wtyczke od siniczka regulacji, to masz zawsze na 2 skrajnych przewodach +12V a srodkowy przewod to sygnalowy (napiecie) ktore sie zmienia w zaleznosci od poziomu auta

Prąd dochodzi, a powiedź mi w którym miejscu na lampie są te czujniki elektroniczne. Jak zamienie miejscami to nic nie daje. Dalej nie działa, i na nowym silniczku też.
Czy mam rozumieć, że czyjniki są tylko na lewej lampie i dają sygnał do prawej?
Jeżeli tak tzn ze musze sprawdzic te czujniki w lewej lampie, ewentualnie pzrewód (nie wiem gdzie on jest) który idzie do prawej lampy, tak?

crazyeyes
04-06-2012, 18:34
czujniki sa na wahaczach przednim i tylnym po lewej stronie, skoro jedna lampe poziomuje , tzn ze sa sprawne a problem jest w samym reflektorze/polaczeniu/wiazce

kreml73
04-06-2012, 18:42
Może jakieś byzydury tu napiszę ale wyczytałem gdzies kiedyś tu na forum że po odpięciu ksenonu i ponownym podłączeniu samopoziomowanie trzeba uaktywnić kompem, bo ponoć przestaje działać:niewiem:

fundil
04-06-2012, 19:18
Wcale się nie mylisz.Tylko dokładniej jak włączysz światła bez podłączonych lamp,to resetuje się samopoziomowanie
Tylko w przypadku Marcina jest coś innego i inna przyczyna. Tak na odległość ciężko doradzić,pewnie jakaś błahostka.

Osiem
05-06-2012, 17:22
Wcale się nie mylisz.Tylko dokładniej jak włączysz światła bez podłączonych lamp,to resetuje się samopoziomowanie
Tylko w przypadku Marcina jest coś innego i inna przyczyna. Tak na odległość ciężko doradzić,pewnie jakaś błahostka.
Dzieki Panowie za podpowiedzi. Też tak mysle że to jakaś błahostka, ale jeszcze nie doszedlem co i jak. Wnioskuję, że mam uważniej przyjrzeć sie lewel lampie, i wiązce przewodow do prawej lampy, bo tam (na lewej lampie) umieszczone są czujniki. Lewa dziala na luzie, czyli niby nie trzeba programować kompa...

crazyeyes
05-06-2012, 18:04
(na lewej lampie) umieszczone są czujniki.
powtorze sie jeszcze raz, czujniki sa na wahaczach przednim i tylnym po lewej stronie, skoro jedna lampe poziomuje , tzn ze sa sprawne a problem jest w samym reflektorze/polaczeniu/wiazce
w reflektorach nie ma zadnych czujnikow.

Osiem
06-06-2012, 11:10
(na lewej lampie) umieszczone są czujniki.
powtorze sie jeszcze raz, czujniki sa na wahaczach przednim i tylnym po lewej stronie, skoro jedna lampe poziomuje , tzn ze sa sprawne a problem jest w samym reflektorze/polaczeniu/wiazce
w reflektorach nie ma zadnych czujnikow.
Skumał :)
To w takim razie oprócz wiązki, na co jeszcze zerknąć w lampie

darecki_
09-06-2012, 06:49
....Na sam silniczek od regulacji całej lampy góra-dół. Piszą że do xenon jest inny niz do zwykłej lampy, ale jakoś nie zauważyłem róznicy poza kolorem "dekla" który przy xenon jest szary , a normalnie przy halogen jest czarny.

kreml73
09-06-2012, 08:07
Piszą że do xenon jest inny niz do zwykłej lampy, ale jakoś nie zauważyłem róznicy poza kolorem "dekla" który przy xenon jest szary , a normalnie przy halogen jest czarny
Ja jakiś czas temu robiłem próbę i do zwykłej lampy wsadziłem silniczek z ksenonu. Różnica moim zdaniem jest taka że ten z ksenonu ma jakby większy zakres działania- po ustawieniu obu lamp równo na "zerze" po zjechaniu na każdą pozycję niżej ten z ksenonu przesuwał lampę kilka cm bardziej w dół. Tak że na "5"tce było już dobre 20cm różnicy

Osiem
12-06-2012, 23:28
....Na sam silniczek od regulacji całej lampy góra-dół. Piszą że do xenon jest inny niz do zwykłej lampy, ale jakoś nie zauważyłem róznicy poza kolorem "dekla" który przy xenon jest szary , a normalnie przy halogen jest czarny.Si;niczek sprawdzony i nawet podmieniony. Nie cyka, prąd dochodzi