PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Wymiana płynu wspomagania, brak chłodniczki oleju wspomy



n-man
05-06-2012, 12:08
witam!

w moim mondeo stwierdziłem brak chłodniczki oleju, mój mondeo jest z 04.2000r, gdzies pisali że w końcowych latach produjcji może nie być tego urządzenia, jak w takim razie spuścić do końca płyn wspomagania? wyciągnełem tyle co w zbiorniczku a na reszte nie mam pomysłu

Stasio1948
06-06-2012, 00:00
Zdejmij górny przewód ze zbiorniczka wyrównawczego i przedłuż go kawałkiem pasownej rurki gumowej albo plastikowej której drugi koniec umieść w jakimś pojemniku(butelce,bańce) o pojemności ok,2 litry.Teraz niech ktoś uruchomi silnik na wolnych obrotach i pokręci kierą.Jak przestanie lecieć wyłączyc silnik.W czasie operacji korek zbiorniczka ma być odkręcony a rurkę w butelce trzeba trzymać bo wyskoczy.Musi wylecieć około 3/4 litra oleju ale pod koniec leci spieniony dlatego butelka większa.Potem założyć z powrotem wężyk na zbiornik i zalać nowym płynem.Uruchomić silnik na wolnych obrotach i powoli kręcić kierą w obie strony dolewając jednocześnie oleju aż wspomaganie się odpowietrzy.

n-man
06-06-2012, 00:23
i tak zrobilem:P dzieki wielkie za odpowiedz, nie doczekałem sie szybszej odpowiedzi i musiałem improwizowac, myślałem że będzie debata tutaj że musi być chłodniczka, a jednak w moim roczniku juz jej nie było a szkoda, sam wymieniałem płyn więc troche chlapałem garaż:D bo wyleciała rurka z butelki hehe