PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Który z wymienionych radioodtwarzaczy będzie najrozsądniejszym wyborem w tej cenie.



Tycak
06-06-2012, 16:02
Witajcie!

Nadszedł ten czas. Głośniki są już trochę lepsze więc i radio lepsiejsze by się przydało.
Poprzedni JVC bombaster już zmienił właściciela tzn. wydaje dźwięki u luby w samochodzie więc czas aby i u mnie coś grało.

Panowie, o wypowiedzi proszę tylko osoby mające pojęcie na temat parametrów technicznych.
Pytanie nie dotyczy wyglądu więc nie interesują mnie odpowiedzi w stylu "mi się to bardziej podoba", "to by bardziej pasowało" etc.

Które będzie najlepsze? Musi być nowe bo taki sobie postawiłem bzdurny warunek ale cóż... USB również musi posiadać.
Kwota to najlepiej tak max do 350zł z wysyłką.

Moje typy:

http://moto.allegro.pl/radio-alpine-cde-100eub-aux-usb-nowe-gwar-24m-i2395684528.html
lub
http://moto.allegro.pl/alpine-cde-120r-cd-mp3-usb-raty-promocja-i2377905220.html - cena delikatnie wykracza poza budżet ale jeśli miałby bić na głowę całą resztę to może gdzieś tam jakoś tam znajdę jeszcze te 2 dyszki.

http://moto.allegro.pl/radio-clarion-cz202-cd-mp3-usb-4gb-maly-pendrive-i2362951813.html
lub
http://moto.allegro.pl/radio-samochodowe-clarion-cz201eg-usb-for-iphone-i2378948052.html

http://moto.allegro.pl/kenwood-kdc-4051ur-kdc-4051ug-super-oferta-sklepfv-i2391204143.html
lub
http://moto.allegro.pl/kenwood-kdc-3054ur-kdc-3054ug-kdc-316ur-usb-okazja-i2372777728.html

Oczywiście nie będę ukrywał zadowolenia jeśli uda się wydać jak najmniejszą kwotę z tej przeznaczonej.

Proszę o podpowiedzi typu:
Model taki i taki bo...
Będę też bardzo wdzięczny jak mi ktoś podpowie czym się różnią między sobą wymienione model.
Nawet jeśli różnica jest minimalna to jaka i czy jest na plus czy może też nie warto za nią dopłacać.

Z góry dzięki za pomoc! :pad:

Fred.X
06-06-2012, 18:36
a planujesz rozbudowę CA , jak tak to pomyśl nad używka w tej cenie :hmm: , jakiś Clarion , Alpina lub Kenio

Tycak
06-06-2012, 18:58
Właśnie nie wiem.

Myślałem o tym ale bardziej wolałbym się zająć tym zderzakiem bo do do dziś go nie ruszyłem :boshe:
Ewentualnie jakieś alu bym jeszcze zapodał więc pewnie na dalszą rozbudowę już by brakło.

Z drugiej strony jak kiedyś zmienię samochód to może wtedy będę chciał rozbudować i byłaby przynajmniej jakaś podkładka (czyt. fajna jednostka sterująca :hehe:)
No ale z kolei nie wiadomo kiedy ja będę zmieniał samochód :niewiem:
Wtedy już będą jakieś inne lepsze radyjka lub może budżet na rozbudowę CA będzie konkretniejszy i wiadomo...



































































Ja mam chyba jakiś problem z hormonami :confused:
Marudzę jak baba :panna:

Tycak
06-06-2012, 21:26
Patrz tutaj http://www.mixelectronics.pl/kenwood-kdc-3054ug-60731

Chyba dobra cena, nie? Na allegro jest za 270 lub 272zł to ja już wole dołożyć te 7zł i mieć je do odbioru na miejscu w mixie w Tarnowie oraz gwarancję w razie czego w tym sklepie, a nie jakieś odsyłania, płacenia za kuriera itp.

Mają tam jeszcze kilka radyjek w dobrej cenie. Jak możesz to kuknij i podeślij linka gdy Ci coś wpadnie w oko to pomyślimy.

Jeśli chodzi o parametry różniące model KENWOOD KDC-4051UG i KENWOOD KDC-3054UG
to są to np. w KENWOOD KDC-3054UG
Zastosowane technologie
MOSFET
L.P.F.
Bass Boost
Preamp-Out
Supreme
Inne Preset EQ, Zegar cyfrowy (24H), Upgrade

a w KENWOOD KDC-4051UG
Zastosowane technologie
MOSFET
L.P.F.
Bass Boost
System Q

Czyli 3054 coś tam niby trochę lepsze...

kvazi555
07-06-2012, 11:41
KENWOOD KDC-3054UG - kupilem w zeszylm tygodniu super radio za malem pieniazki ;]

blaszczu
08-06-2012, 15:13
Z tych co podałeś zdecydowanie postawiłbym na Kenwooda ;)

Tycak
08-06-2012, 15:36
Czyli mówicie żeby się nie zastanawiać i brać tego Kenwooda.
Model chyba KDC-3054UG bo po opisie pod względem funkcji wygrywa z KDC-4051UG.

Clariona na pewno odpuścić? Co prawda jest droższy o 70zł (co wcale nie oznacza, że lepiej zagra?) ale przemawiają za mną te RCA. Z kolei bardzo biednie u niego jeśli chodzi o jakieś ustawienia/funkcje.

Na polu walki został Kenwood oraz Clarion?

Kenio? :hmm:

Poles
09-06-2012, 03:20
Jeżeli ja miałbym brać dla siebie to z pewnością któregoś z kenwoodów, dlaczego? Mają fajny ciepły dźwięk, najbardziej przyjemny dla ucha, szkoda tylko że musi być nowe, za taką kase trafisz fajną używke z 24 bitowym DACiem.

Kamill
09-06-2012, 12:02
Witam , proponuje także zainteresować się, lub po prostu posłuchać jak gra GMS 2321, jest właśnie na przetworniku 24 bitowym, ciepła barwa,
odtwarza DVD,ekran 3'', sterowanie subem,cena 399zł !! kosztował 700zł !jest to produkt z fabryki Clariona, Clarion i Pioneer sprzedały część licencji chińczykom i robią jednocześnie w tej samej fabryce w Chinach,
http://www8.zippyshare.com/i/57787207/8663563/GMS-CLR.jpg

na alledrogo jest w takiej cenie : warto posłuchać i porównać z innymi w tej cenie , tym radiem także jeździłem 3 miesiące i dzwięk obsługa jak w japończykach poprosu..

http://allegro.pl/gms-2301-dvd-divx-sd-usb-pilot-super-sklep-w-wa-i2382714962.html

Tycak
09-06-2012, 18:29
Z waszych rad wnioskuję, że jeśli radio posiada ten 24-bit przetwornik DAC to jakość dźwięku będzie zadowalająca ale przecież z tego co słyszałem wszem i wobec radia JVC grają dość kiepsko na tle konkurencji, a np. model

KD-R431E KLIK (http://allegro.pl/jvc-kd-r431e-usb-cd-aux-in-mp3-nowosc-2012-gratisy-i2347902012.html)

posiada takowy przetwornik - mało tego ma jeszcze filtry górnoprzepustowy,dolnoprzepustowy...

Czyli według Was ten JVC będzie grał dobrze? 8O Pokuszę się nawet o jeszcze bardziej śmiałe i odważne pytanie, zagra lepiej od tego Kenwooda?

---------- Post added at 17:29 ---------- Previous post was at 17:23 ----------

Poszperałem wszędzie, poczytałem i wychodzi na to, że KDC-3054UG tego przetwornika niema.
Czyli będzie grał troszku gorzej od tego JVC :wow: czy to nie jest żadna reguła? :niewiem:

Normalnie zgłupiałem już :panna:

Tycak
11-06-2012, 17:41
Stało się. Kupiłem tego Kenwooda.

Dźwięk faktycznie trochę lepszy od JVC - bardziej naturalny ale nie żeby to była jakaś ostra przepaść między nimi. Kenwood na fabrycznych ustawieniach jest milszy dla ucha, Jvc sprawia wrażenie takiego już trochę fabrycznie podkręconego.

Jest tylko jeden problem.

Na wartościach wyzerowanych gra lepiej od poprzednika co było słychać od razu po jego podłączeniu lecz po próbie korekcji equalizera pod własne ustawienia zaczęły się problemy.

Za nic w świecie nie potrafię sobie z nimi poradzić.

Jak nie wysteruje tak, że za ostra jest góra to z kolei przekombinuje i charczy dół.
Średnie to samo - albo zbyt tłumią albo ich w ogóle niema

:niewiem:

Teraz to już tam tak nakombinowałem, że zwariować idzie...
już sam nie wiem co po włączałem, a czego nie :boshe:

Podpowie ktoś jak sobie z tym poradzić :hmm:

Oczekuję dość soczystych basów (jak na zwykłe woofery bo wiadomo tuba to to nie jest :hehe: ) oraz dobrze słyszalnej ale nie ostrej i drażniącej góry.
Wszystko to powinno być delikatnie przytłumione średnimi ale dosłownie delikatnie - tak o! po prostu draśnięte.

Co radzicie?

Fred.X
11-06-2012, 18:07
Oczekuję dość soczystych basówo tym możesz zapomnieć :skromny:

---------- Post added at 17:05 ---------- Previous post was at 17:05 ----------


oraz dobrze słyszalnej ale nie ostrej i drażniącej góry.to już prędzej

---------- Post added at 17:07 ---------- Previous post was at 17:05 ----------


Co radzicie?wygłuszyć drzwi i tapicerkę

Tycak
11-06-2012, 18:45
o tym możesz zapomnieć
Minimalnie powinno się dać coś uzyskać wszystko odpowiednio korygując :hmm:
Albo inaczej, oczekuje nie pierdzących basów lecz takich jakie miałem po odpowiednim ustawieniu equalizera w poprzednim radiu jvc - trochę głupie stwierdzenie bo skąd ktoś ma wiedzieć jakie miałem poprzednio :niewiem:
Postaram się wytłumaczyć. Po podkręceniu volume na dość wysoki poziom ale widomo taki w granicach rozsądku to wszystko jeszcze grało ok, bez pierdzenia, zniekształceń...
Tutaj jak sobie tak ustawie to gra super do pewnego poziomu, a dalej to wystarczy już tylko o jedno oczko przeskoczyć i się dzieją straszne rzeczy. W jvc przynajmniej zbliżając się do tego pułapu wiedziałem o tym wcześniej, w kenwoodzie tego niema. Albo gra cicho i czysto albo głośno i tragicznie.
W poprzedniku jeszcze w miarę dało się te dwie kwestie pogodzić ale tak jak powiedziałem kosztowało mnie to wiele czasu aby wszystko odpowiednio wyregulować. Tutaj jest klapa.

Chyba da się to zrobić skoro w poprzednim byłem zadowolony, a to jest podobno "lepsze"?


to już prędzej
Uchyl rąbka tajemnicy. :metal2:



wygłuszyć drzwi i tapicerkę

Chyba zapomniałeś, że to już mam za sobą :bajer:
Tak, tak piankę akustyczną też już wpakowałem w boczki - baaa nawet dwie warstwy.
Co prawda upychałem boczki trochę na siłę ale są.

Więc...?:drink:

Fred.X
11-06-2012, 19:13
Więc...?więc jakie masz głośniki

Tycak
11-06-2012, 19:22
więc jakie masz głośniki
Przód całkiem fajnie gra (Rockford Fosgate R1652-S) tył trochę, a może nie trcohę - nawet bardzo nie nadąża za tymi przednimi choć są od tego samego producenta i mają identyczną moc RMS (Rockford Fosgate R1653) ale to jest raczej zrozumiałe. Niema co porównywać zestawu odseparowanego do coaxialnego.

Fred.X
11-06-2012, 19:26
więc nie wiem co chciałes osiągnąć z radia , 4x20W wiec jaki ma być ten bas , średnie i wysokie ok , dołóż Suba np Rockforda i po sprawie

Tycak
11-06-2012, 19:31
To spróbuję jeszcze inaczej.
W poprzedniku przy większej głośności nie było tylu zniekształceń i przesterów co jest teraz na kenwoodzie przy podobnej lub nawet niższej głośności.
O! To jest chyba to o co mi chodziło. :los2:

Tak właśnie :ura: to jest mój problem który mnie teraz trapi po zmianie jednostki

---------- Post added at 18:31 ---------- Previous post was at 18:30 ----------

Kombinuję tłumaczę, a to jednak chodziło właśnie o te zniekształcenia :boshe:

Fred.X
11-06-2012, 19:33
Kombinuję tłumaczę, a to jednak chodziło właśnie o te zniekształcenia.tzn , że końcówki mocy mają swój kres mocy , najwięcej potrzebują niskie tony tej mocy :skromny:

Tycak
11-06-2012, 19:39
Aha kumam powoli. Czyli jeśli podkręcę za bardzo wszystko po kolei to im brakuje mocy i zaczynają charczeć.
Jeśli zrezygnuję trochę ze średnich i wysokich to minimalnie więcej mocy będą miały w zanadrzu wysokie? :hmm:
Dobrze kombinuję?

---------- Post added at 18:39 ---------- Previous post was at 18:38 ----------

Myślisz, że jvc miał lepsze końcówki mocy?

Fred.X
11-06-2012, 19:41
Myślisz, że jvc miał lepsze końcówki mocy?myślę , ze nie , moim zdaniem za bardzo chcesz przedobrzyć i przesterowujesz brzmienie

Tycak
11-06-2012, 19:49
myślę , ze nie , moim zdaniem za bardzo chcesz przedobrzyć i przesterowujesz brzmienie
Możliwe, chyba za bardzo się nakręciłem.
Słyszałem tak dobre opinie o tych Kenwoodach do 350zł (podobno jakością dźwięku kładą wszystkie inne nowe odtwarzacze na łopatki w tym przedziale cenowym), że chyba za dużo od niego oczekuję :boshe:
W końcu to dalej "marketowy" odtwarzacz z dolnej półki, brak mu chociażby procesora dźwięku żeby było cymes i tak dużo od niego wymagać.

Trzeba siąść na spokojnie, włączyć sobie jakąś piosenkę trochę głośniej i pokombinować żeby to miało ręce i nogi.
Dzisiaj dopiero odebrałem tego kenia i zbyt nachalnie w kilka minut chciałem wszystko od razu wyregulować na tip top.

Ok, dzięki za pomoc :pub: Pozdr!

Tycak
13-06-2012, 20:54
Niestety, pół dnia spędzone na kombinowaniu z przeróżnymi ustawieniami equalizera bez efektu.
Muszę to stwierdzić. Kenwood jednak nie jest najlepszym wyborem w tym przedziale cenowym radioodtwarzaczy marketowych.
Dźwięk jest może i dobry ale tylko przy spokojnym i cichym słuchaniu muzyki.
Jeśli ktoś lubi czasem sobie podkręcić volume to raczej nie jest dobry wybór. Być może radio to dobrze współpracuje z jakimś wzmacniaczem i wtedy daje radę ale z samymi głośnikami szału niema.

Wróciłem do poprzedniej marki która niewiadomo czemu jest tak nie polecana :niewiem:

Oddałem tego KDC 3054 i kupiłem JVC KD-R432 - jestem bardzo zadowolony. Jest lepsze niż to co miałem poprzednio chociażby dzięki posiadanym filtrom dolnoprzepustowym/górnoprzepustowym oraz wyjściu RCA. Zawszę to daje możliwość podratowania się jakimś wzmacniaczem.
Tutaj udało mi się ładnie wyrównać wszystkie dźwięki, dzięki czemu gra bardzo ładnie i czysto nawet przy głośniejszym odsłuchu - wszelkie przestery i zniekształcenia są mu obce w przeciwieństwie do Kenwooda :skromny:

Nie wiem co Wy widzicie w tym Kenwoodzie 8O zważywszy na to, że jest to teraz jeden i ten sam koncern co JVC - JVC KENWOOD CORPORATION.

Może sugerujecie się parametrami na papierze?

Nawet sprzedawca (bez zbędnych teorii - nie jest to studencik dorabiający po wykładach w sklepie, chwile z nim porozmawiałem, jest to konkretny gość i ma za sobą również kilka lat w branży CA) zapytał kto mi powiedział, że Kennwood jest najlepszym z tych tańszych radioodtwarzaczy? Pokusił się nawet na podsumowanie w jednym słowie. Bzdura.

Oczywiście jest prawdą, że praktycznie one wszystkie są podobne do siebie i w tej cenie niema co się doszukiwać jakiś lepszych lub gorszych ale każde ma trochę inną barwę dźwięku i w zależności od oczekiwania każde jest kierowane pod inna grupę.

Kenwood na pewno jest kierowany do tych którzy nie szaleją z pokrętłem głośności i oczekują ładnego cichego brzmienia.

JVC również dobrze sobie radzi po cichu (jeśli ma ktoś nie dosyt to można się odratować funkcją Loudness, zawsze to jakieś rozwiązanie - ma ona chyba tylu zwolenników co i przeciwników) ale jak trzeba to i trochu głośniej potrafi dobrze zagrać - rozumie się to samo przez się jest kierowany do trochu innej grupy.
Dźwięk jaki się z nich wydobywa bez kombinowania w eq (tak jak to wcześniej określiłem) już trochę sprawia wrażenie takiego na kopie. Ma również całkiem przyzwoite końcówki mocy dzięki czemu po odpowiedniej regulacji można nim minimalnie poszaleć.

Ja ze swojego słuchu bardziej polecam JVC - zresztą kilka osób miało okazję ze mną porównać dźwięki z radioodtwarzaczy obu marek i również wybrało by to co ja.
Dziwili się jak to może tak grać? Tego się nie da dać głośniej bo dźwięk staje się nie do zniesienia. :wow:
Fakt, również spodziewałem się po tym radiu trochę więcej. Zawiodłem się.