PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] Opóźniona reakcja lewego przedniego zacisku hamulcowego



dan626
07-06-2012, 22:02
Witam serdecznie. Po wciśnięciu hamulca, jako pierwsze zaczyna hamować prawe koło. Jeśli trzymam normalnie kierownicę auto uderza w prawą stronę. Jeśli zaś hamuję przy puszczonej kierownicy, auto jedzie prosto ale kierownica skręca się w lewo :) Na stacji diagnostycznej wychodzi, że prawy zacisk zaczyna pierwszy hamować ale po chwili już hamują równo. Na piachu po śladach również najpierw prawe i zaraz dołącza lewe. Rozbierałem lewy zacisk, wszystko ok. Nic nie zapieczone, brak wycieków, klocki idealne. Przesmarowałem prowadniki, odpowietrzone i dalej to samo. Przewody elastyczne wymienione na obu stronach. Tłoczka jedynie nie sprawdzałem ale jeżeli po hamowaniu się cofa bez problemów, więc nie może ciężko działać. Co może być jeszcze przyczyną? Pompa za późno daje płyn na to koło?

NoJz
08-06-2012, 02:13
hym... może korektor siły hamowania?

mondziak2005
08-06-2012, 05:55
o kurde :wow:

jeżeli na przegladzie byłeś to zakładam że zawieche masz ok .
na poczatku ja bym wymienił płyn hamulcowy i samo przez siebie mowi odpowietrzył dobrze układ

---------- Post added at 05:55 ---------- Previous post was at 05:53 ----------


może korektor siły hamowania?

jak dobrze pamietam on działa na tył ,

tak myśle kurde tu jest elektryczna pompa może coś z nią być nie tak nie wiem , nie spotkałem sie nigdy z czymś takim

Marcin-Klb
08-06-2012, 07:10
Miałem to samo. Wymieniłem pompe z serwem i nadal to samo. Węże elastyczne-to samo. Wymiana pompy ABS-u przyniosla skutek ;)

insider
08-06-2012, 07:58
insider

dan626
10-06-2012, 16:45
ABS się świeci (co któryś dzień) więc może z tą pompą prawda.