PDA

Zobacz pełną wersję : Mondeo mk3 w benzynie:)



gimir
12-06-2012, 20:26
Witam, otóż poszukuję forda mondeo po 2003 (lift) najlepiej w benzynie i przebieg do 150 tyś km cena to max 18 tyś zł i mam kilka pytań:
-na co zwrócić uwagę podczas oględzin (szukałem trochę w necie informacji ale nic konkretnego nie widziałem)
-lepszy silnik do miasta jest 1.8 czy 2.0 (na forum jest napisane że dużych różnic w mocy/spalaniu nie ma, stąd moje pytanie)
-co sądzicie o tym:

http://otomoto.pl/ford-mondeo-C24671458.html#description

przebieg jest realny?
jakie jest wasze ogólne wrażenie?

Za informacje DZIĘKI

Astat
13-06-2012, 01:18
szukaj kolego 2l różnica 20KM ma jednak znaczenie przy tej masie auta, co do auta możesz poprosić o WIN i sprawdzić co to za hybryda, wersja i wyposażenie przebieg zapewne jest tak wiarygodny i realny jak opis 8 poduszek to już norma liczą napisy, komputera to on nie ma tak samo jak welurowej tapicerki, lewa strona wewnątrz przy progu chyba zdarty lakier

linkgrabber
13-06-2012, 01:32
proponowalbym zwiekszyc przebieg przynajmniej do 200 tyś bo można kupic bardziej zadbane auto np od pierwszego wlasciciela lub po prostu dobrze utrzymane z przebiegiem 200 czy wiecej ;) A tak to sporo ogłoszeń będzie aut sprowadzanych i handlarzy a z tymi to najczęsciej bywa różnie...

No i faktycznie lepiej 2.0 z tego co czytam na forum

jarowoo
13-06-2012, 21:58
Ładnie odpicowany, nie wiem czy na mieszku od zmiany biegów to jest padające światło czy wytarcie, jeżeli wytarcie to ja mam takie przy przebiegu 170 tyś., chociaż wątpię żeby ktoś kto tak wypucował komorę silnika, zostawi by trochę wytarty mieszek:drink:

PawelKrakus
14-06-2012, 18:12
Najpierw obok ABSu sprzedawca podaje, ze samochod posiada ASR a nizej w opisie nawet nie wspomina o tym systemie.
No i gdzie on tam znalazl welurowa tapicerke??? No tego to juz nie wiem :)

Na kazdym elemencie samochodu mozesz znalezc date produkcji!!! A jak kupujesz benzynke z takim przebiegiem co nigdy nie jezdzila na gazie LPG to powiem ci, ze silnik powinien pracowac tak cichutko, ze prawie nie powinienes go slyszec. Nic w tym silniku nie moze stukac ani slizgac sie! A siedzac w kabinie za kierownica przy otwartym oknie kompletnie nie masz prawa uslyszec silnika na wolnych obrotach, tylko wskazowka obrotomierza moze Cie informowac o tym, ze silnik pracuje! Mowie serio!
No i ta norma w liczeniu naklejek poduszek powietrznych... :) pytanie czy dzialaja ;)

jarku
14-06-2012, 18:21
matematyka:
84000km:8lat= 10500 km - niemiec to kupuje auto, później zostawia je w garażu, a po 8 latach sprzedaje za darmo polakowi :zakrecony:

tak jak piszą chłopaki: szukaj pomiędzy 1.8 a 2.0, ale na przebieg nie patrz, bo w Polsce nie ma aut z przebiegiem powyżej 200kkm :boshe:

poszukaj ofertę prywatną

Wulkan
15-06-2012, 01:01
Bierz 2.0

esik_az_eso
15-06-2012, 02:04
lepsze 1.8 z polskiego salonu niż spicowae 2.0 - w każdym wątku o tym piszemy.
większość benzyn sprzedawanych w polsce miało silnik 1.8.

radzi sobie - jak może nie być torpedą to zdecydowanie warto przejrzeć rynek

Jareczek1980
15-06-2012, 09:08
lepsze 1.8 z polskiego salonu niż spicowae 2.0
tego argumentu nie da się podważyć.
Musisz się zastanawowić czy bardziej zależy ci na sprawdzonym egz czy na wypasie który w większości 2.0 jest lepszy w porównaniu do polskiego 1.8

open
17-06-2012, 15:21
witam, aż się zarejestrowałem aby napisać coś, sam jak kupowałem mondeo miałem dylemat, wiadomo ford g workt.. itp.
ostatecznie kupiłem 2.0 benzyny, i tak, samochód ciężki, mistrzem świateł nie będziesz chyba że będziesz kręcił cały czas powyżej 3-4 tyś, bo wtedy tak naprawdę czuć potencjał, (jak to benzyna), ale porównując z innymi samochodami od dołu słabo, ociężale. także jak spokojnie jeździsz i sobie przyspieszać do 2,5 tyś to nie oczekuj rewelacji, jedynka króciutka.

Teraz na co zwrócić uwagę:
- rdza na dolnych krawędziach drzwi, szczególnie rogi. (podobno po 2004 poprawili ten mankament, ale z autopsji wiem że nie :) )
- sprawdź czy pod wycieraczką pasażera z przodu jest mokra wykładzina, (przecieka woda przez uszczelka filtra kabiny lub przez drzwi, u mnie przez drzwi).
- Silnik benzynowy może mieć falowania na wolnych obrotach i mogą migotać jak choinka całe podświetlanie. (niby nie przeszkadza ale denerwuje i trzeba zazwyczaj regenerować alternator)
- zawieszenie to wiadomo że na stacji przejrzą ci za 20zł, bo takie przetrzepanie amorków itp tyle kosztuje, (bez papieru, ale wydruk z amorków pewnie dostaniesz)
- Sprawdź grzanie przedniej szyby, jak ją załączysz będzie cuć że jest ciepła, i prawa i lewa strona grzeje osobno !!! (jak nie ma dziury o kamyku to prawdopodobnie kostki zasilające które są pod podszybiem zaśniedziały lub się wypięły, o ile bezpiecznik sprawny i włącza się grzanie.
- tempomat też warto sprawdzić czy działa jak i grzanie foteli


Spalanie 2,0 benzyny, w tracie przy 110 z 3 osobami na LPG (o lpg też mogę sporo napisać) wyszło mnie 8,4L i sam byłem ździwionym bo liczyłem na 10L. ale w mieście 10L to norma której raczej nie przekroczysz przy normalnej jeździe, po mieście z trasą 9,2L i w trasie przy 130km/h podobnie wychodzi. więcej nie sprawdzałem.

Na benzynie przy 110km/h i przez odcinek 50km 160km/h z ciągłym wyprzedzaniem wyszło mi 7,5L PB 98. też mnie to zdziwiło.
muszę już uciekać jak jakieś pytania i wątpliwości co do mondeo mk3 2.0 16V benzyna na LPG to pisz, jak wrócę to odpiszę,

Powiem tak, nie myślałem że tak bezawaryjne jest mondeo, tylko tankuje od roku.

jarowoo
17-06-2012, 20:18
Wszystko się zgadza ale:

Spalanie 2,0 benzyny, w tracie przy 110 z 3 osobami na LPG (o lpg też mogę sporo napisać) wyszło mnie 8,4L i sam byłem ździwionym bo liczyłem na 10L. ale w mieście 10L to norma której raczej nie przekroczysz przy normalnej jeździe,
Z tym mi się trochę trudno zgodzić bo gdyby to były średnie dla PB to ok, ale dla gazu to trochę mało.
U mnie w trasie po emerycku to najmniej mi wyszło 9,6, miasto - 13/14l gazu, fakt miasto miastu nie równe.

open
17-06-2012, 22:28
moje miasto nie jest za duże więc prawdopodobnie dlatego nie przekraczam 10L, ale z tym 13-14L gazu jestem wstanie uwierzyć wskakując w Wrocław, Warszawę lub tego typu podobne.
Instalacje nie wiem jaką masz, u mnie sekwencja ale to oczywiste jak chodzi o mondeo, i w moim komputerze LPG nie ustawia się samemu mieszanki (czy dawkowania, jakkolwiek to się zwie) tylko komputer od LPG kopiuje mapę benzyny i nakłada ją w swoim sterowniku. optymalne ustawienie, i plus lubryfikator który prawdopodobnie ogranicza spalanie w jakimś tam stopniu, (nie zagłębiałem się w ten temat, być może to tylko pogłoski) chociaż w mondeo lubryfikator zakłada się dla świętego spokoju bo nikt do końca nie udowodnił że pomaga. i dodatkowo jeżdżę na oponach michelin ENERGY SAVER, które ograniczają spalanie poprzez zmniejszone opory toczenia, i co do opon to faktycznie działa, ale te opony mają też swoje minusy, jak to że są dość śliskie, (to nie to samo co uniroyal rain expert) także tutaj kwestia jak i gdzie jeździcie w deszcz. Może ta konfiguracja ogranicza spalanie.?!


odnośnie co sprawdzić,
- sprawdź jak będziesz startował zimnym mondeo to czy biegi wchodzą normalnie, najlepiej pierwszy bieg czy też wsteczny, jak za nic w świecie nie chce wejść, tylko dopiero po ponownym naciśnięciu sprzęgła to też może być problem. dwumas. niby dotyczy mondeo diesla lecz nie każdy wie że benzyna też posiada owe koła dwumasowe i wymiana w wersjach benzynowych się zdarzała, chociaż tutaj przyczyny mogą być różne.

- i przede wszystkim miernik lakieru, jak mówi że nie bity i jest pewny to wtedy wyciągasz i sprawdzasz. wesoło wtedy bywa ;), ale jak ktoś oszukuje ci prosto w oczy to nie miej wyrzutów sumienia że sprawdzasz używany samochód miernikiem. wiadomo to nie nowe ale niech nie kłamie że nie bity.
- sprawdź rok na szybach, powinien być blisko roku produkcji auta i wszystkie z jednego rocznika.
- dodatkowo lampy czy z forda chyba firma "AL" robiła dla forda, jest napisane od góry lampy a raczej wytłoczone.
- zajrzyj pod silnik czy kolektor jest mocno umęczony (widać czy był mocno zgrzany że się utlenił czy ma tylko kolory od ciepła. (kwestia jaki przebieg powie sprzedawca)
- w książkę serwisową nawet nie patrz, szkoda przeglądania papierków, i tutaj po prostu mi uwierz :) no chyba że w celu poszukania napisu "made in china 2012" ;) ale papiery to nic, liczy się co widać, leszy z przebiegiem 200tyś zadbany niż 130tyś ściorany, my Polacy lubimy sami siebie oszukiwać i jak widzimy 130tyś to nam lepiej na duszy, chociaż auto woła aby je odprowadzić do mechanika na kapitalny ;) (wyolbrzymiłem). kwestia skąd mondeo bo jak z DK to na stronie państwowej sprawdzisz datę i stan licznika ostatniego przeglądu za darmo po wpisaniu VIN lub rejestracji auta.
Co do krajówki, wersje strasznie ubogie.
- switch klapy bagażnika sprawdź, czy działa.
- wytarcie kierownicy czy drążka zmiany biegów przy 150tyś prawie nie widać wyeksploatowania. chromowane elementy kierownicy owszem, od kciuków.
- i na jakim oleju jeździ, to musi jeździć na 5w30 A3/B3 (nawet motul robi taki dedykowany dla forda). I to że jest A3/B3 to nie oznacza że słaby olej i trzeba zmienić na A4/B4 czy wyższy jak audi czy VW, silnik forda jest przystosowany do A3/B3 i większa lepkość nie poprawia wcale jego żywotności, taka konstrukcja i już.

Mam nadzieje że trochę pomogłem.

PS. zobaczyłem twoja propozycja auta, prezentuje się ładnie, ale do opłat jeszcze czyli + 500 i coś jeszcze ale nie pamiętam. prezentuje się ładnie choć te felgi za mną nie przemawiają ale nie są najgorsze. sprawdź wytarcie uchwytu jak zamykasz drzwi czy zasuwasz szyby, ale tutaj musisz mieć porównanie z innym. najlepiej w komisie obejrzeć jakikolwiek i mieć punkt odniesienia, lepszy czy gorszy.

jarku
17-06-2012, 23:20
Kierownica plastikowa przy 150kkm jest bardzo wytarta.
Spalanie takze jest zancznie wieksze niz piszesz

pippen
18-06-2012, 22:00
Witam
Jestem posiadaczem takiego autka jak w ogłoszeniu od 4 lat. Kupowałem je przy takim samym przebiegu jak to z ogłoszenia i nie wydaje mi się, żeby to był oryginalny przebieg. Aktualnie moje auto ma 118 tys. przebiegu i wygląda w środku o niebo lepiej od tego na zdjęciach. Sam przygotowuje się do sprzedaży latem swojego Forda z 2004 roku ( niestety moja cena oscyluje w granicach 20 tyś pln ;)] i dziwi mnie, ze kolejny sprzedający wystawia auto z mytym silnikiem. Co do spalania to z mojego doświadczenia wynika, że auto 2 litry w benzynie spala 9-11 litrów benzyny w mieście ( średnio około 10). W trasie udało mi się "zejść" do 7,3 litra.
Największym atutem tego auta jest silnik- w miarę żwawy i trwały ( sa tacy, którzy przejechali nim po 400-500 tyś km ), jedynym jego mankamentem jest dość wysokie spalanie i to, że nie zawsze odpala za pierwszy razem ;) Generalnie auto udane, w którym od czasu do czasu coś skrzypi ( w końcu to Ford ;) ], czasem lamią się różnorakie plastiki ( np. zaczep od tylnego siedzenia, który wyskoczył mi na wybojach). Jeśli uda Ci się go kupić w lepszej wersji wyposażeniowej -np. Ghia lub Tytanium to sprawi Ci wiele radości. Najlepszą reklamą dla niego niech będzie to, że po sprzedaży swojej "Moni" zamierzam kupić kolejną z rocznika 2008-2009 oczywiście z nieśmiertelnym 2,0 benzyna pod maską :)

Jareczek1980
19-06-2012, 11:05
Silnik benzynowy może mieć falowania na wolnych obrotach i mogą migotać jak choinka całe podświetlanie. (niby nie przeszkadza ale denerwuje i trzeba zazwyczaj regenerować alternator)
nie mogą. chyba ze gaz jest
Co do alternatora nie strasz, nie strasz ;) W benzynie wystarczy przeczyścić wszystkie styki przy alternatorze, jeśli ktoś ci to regenrował to po prostu Cię nacignął na kasę

jak za nic w świecie nie chce wejść, tylko dopiero po ponownym naciśnięciu sprzęgła to też może być problem
no jasne i jeszcze skrzynie do wymiany, tak pisałem nie strasz, nie strasz. Taka jest konstrukcja tej skrzyni biegów, ze jest nieprecyzjna (za mało miejsca na luzach jak to mówi moj mechanik, czy coś w tym rodzaju,nie zagłębiałem się)

wytarcie kierownicy czy drążka zmiany biegów przy 150tyś prawie nie widać wyeksploatowania.
jeśli chodzi o kierownice prawda jest taka ze wszystko zależy od stylu jazdy, i najczęsciej przy tym przebiegu jest dość wytarta. Jeśli nie znaków wytarcia tzn ze zmieniana, czy to skóra czy plastik, drązek powinien być ok choć to też zależy od rodzaju tego drązka, czy plastik, skóra czy inny wynalazek

jarku
19-06-2012, 11:17
nie mogą. chyba ze gaz jest

choinki przy lpg też nie powinno być, z falowaniem bywa różnie (świece, przewody wn, cewka, zatankowany gaz).


Taka jest konstrukcja tej skrzyni biegów

problem trudno wchodzących biegów w mondeo jest stary jak świat - tttm. nie oznacza to, żadnego problemu, bo rozwiązać tej kwestii raczej nie można


ale z tym 13-14L gazu jestem wstanie uwierzyć wskakując w Wrocław, Warszawę l

normalny wynik nawet przy moim 1.8.

Jareczek1980
19-06-2012, 12:46
choinki przy lpg też nie powinno być,
wiem, bo sam to miałem bez gazu, chodziło mi falowanie obrotów. Choinka jest na tyle upierdliwym problemem, ze nikt nie chce tego robić, sam zwiedziłem 4 warsztaty, sugerując przeczyszczenie alternatora, ale w koncu się udało u starego rzemieślnika

open
20-06-2012, 18:56
widzę że moje spalanie narobiło tylko frustracji , tyle wychodzi ja jeżdżę sam bez załadunku, ale mniejsza, taki wynik wychodzi bez problemu więc tyle napisałem, że 10L gazu nie przekraczam. nauczyłem się jeździć (myśleć) dopiero jak zacząłem zawodowo.

Co do wytarcia to dziwne że kierownica skórzana jest bardzo u was zniszczona przy 150tyś, u innych znajomych przy 230tyś byłą wyeksploatowana z kręceniem cały czas na tz. "wycieranie talerzy" (czy jak to się zwie). "pippen" pisał nawet o wnętrzu auta.

Falowania to problem bardzo często występujący i gaz nie ma nic do znaczenia (gaz zakłada się dopiero gdy na benzynie nic nie szwankuje) więc z tym gazem nie przesadzaj że to przez niego. Regeneracji alternatora nie robi się dlatego że miga podświetlanie deski tylko kiedy alternator nie domaga, sprawdzenie prądu i odczytanie wartości dużo ci może wyjaśnić (nie myl z ładowaniem, napięciem). odłącz go na stół i dopiero podłącz, zobacz chociażby tuleje, zrozumiesz. tego już nie będę tłumaczył.

Wchodzące ciężko biegi - przyczyn mnóstwo, wiele osób straciło wiele kasy na wyeliminowanie tego, zasada jest taka, że jeździsz aż się nie rozleci do końca (przed końcem aby nie stanąć w trasie), wtedy widać co było przyczyną, niektórzy jeżdżą tak po 50tyś od objawów i nic. kwestia szczęścia, ale nie należy być od razu w tej kwestii pesymistą. Benzyna na mniejszy moment i wytrzymuje to znacznie dłużej niż w dieslu.

W każdym razie do 200tyś (realnych) benzynę można śmiało kupować. wytrzymują naprawdę dużo, znam wielu ludzi w branży którzy potwierdzają niezawodność jednostki benzynowej.

jarku
20-06-2012, 23:08
Pisałem o kierownicy plastikowej, bo takie częsrlto występowały w autach z polskich salonów.

Nie zaprzeczam wynikom twojego spalania, ale wynik 14 i wiecej w 1.8 są spokojnie do osiągniecia. To ze jezdzisz zawodowo, nie znaczy ze w wawie spalisz mniej - tak se ne da :D

A z tego co wiem,to problem z wrzucaniem biegów nie ma nic wspólnego z 2masą lub przebiegiem. I rozwiązania na to nie ma.

jarku
20-06-2012, 23:09
I faktycznie bena i 1.8 i 2.0 są wytrzymałymi jednostkami

Jareczek1980
21-06-2012, 09:56
W każdym razie do 200tyś (realnych) benzynę można śmiało kupować. wytrzymują naprawdę dużo, znam wielu ludzi w branży którzy potwierdzają niezawodność jednostki benzynowej.
powielasz tzw "polskie trendy"

Falowania to problem bardzo często występujący i gaz nie ma nic do znaczenia
oj ma, ma
poczytaj trochę [ciach] ;)

Co do wytarcia to dziwne że kierownica skórzana jest bardzo u was zniszczona przy 150tyś, u innych znajomych przy 230tyś byłą wyeksploatowana z kręceniem cały czas na tz. "wycieranie talerzy" (czy jak to się zwie). "pippen" pisał nawet o wnętrzu auta.
widzę ze nigdy nie miałeś do czynienia z oryginalną kierownicą ani w skórze ani plastiku w mk3, ale to już Twoj problem

Regeneracji alternatora nie robi się dlatego że miga podświetlanie deski tylko kiedy alternator nie domaga, sprawdzenie prądu i odczytanie wartości dużo ci może wyjaśnić (nie myl z ładowaniem, napięciem). odłącz go na stół i dopiero podłącz, zobacz chociażby tuleje, zrozumiesz. tego już nie będę tłumaczył.
po prostu tłumaczysz ze dałeś się naciągnąć, w benzynie nie ma poważnych problemów z altkiem
widziałem trochę mk3, jeżdziłem wieloma, sam mam już 2 mk3 raz w benie, teraz dieslu

A z tego co wiem,to problem z wrzucaniem biegów nie ma nic wspólnego z 2masą lub przebiegiem. I rozwiązania na to nie ma.
dokładnie, zal czytać o tym ze skrzynia się rozleci czy coś w tym guście. Ludzie na forum jeżdzą mk3 po 300-500tys i jakoś nikomu się skrzynia nie rozleciała,

costabrava
21-06-2012, 16:16
Odnośnie opisywanych przez Ciebie przebiegów rzędu 400tys to się tyczy benzynowych czy dieslowskich silników? Czy dużo rożnych (kosztownych i skomplikowanych) elementów przy takim przebiegu trzeba wymienić w silniku benzynowym tak z czystej ciekawości ? :)

linkgrabber
21-06-2012, 18:06
zarówno w benzynie jak i dieslu może byc taki przebieg, zdziwilbyś sie ile takich samochodow jeździ normalnie na drogach ;) Zauważ, że jak ktoś szuka auta piecialetniego to najczesciej do 200 tysiecy by chcial, pozniej dziesiecialetnie tak samo, jak samochod ma 15 lat to max 250 tys dla niektorych, nie jest to dziwne?
Ludzie samie nakręcają krecenie licznikow....

Jareczek1980
21-06-2012, 22:16
Odnośnie opisywanych przez Ciebie przebiegów rzędu 400tys to się tyczy benzynowych czy dieslowskich silników? Czy dużo rożnych (kosztownych i skomplikowanych) elementów przy takim przebiegu trzeba wymienić w silniku benzynowym tak z czystej ciekawości ?
oba, tak jak kolega pisze wyżej, problem to znaleźć model nie kręcony a to już kłopot.
Większość aut, które mają wiarygodny przebieg, nie ma problemów z wtryskami z dwumasą, dotyczy to i beny (oczywiscie bez wtrysków) i diesla.
Jeśli już się kupuję auto to lepiej kupić polski model (uboższy jeśli chodzi o wypas, ale mniejsze prawdopodobieństwo kupy) lub samemu jechać na zachód po auto licząc się z tym ze samochód wyjdzie tyle samo albo więcej niż w Polsce.

open
22-06-2012, 19:24
"Jareczek1980" oj dzieciaku. Ale miło jak ktoś z taką uwagę czyta każde twoje zdanie aby przyczepić się nawet do wytarcia kierownicy używają argumentów "ale [ciach] :) Mniejsza.
Szkoda osobą które chcą kupić mk3 zawracać głowę, zwróć uwagę na wcześniej wymienione rzeczy, jak któraś cię zaniepokoi zawsze doczytasz na jakimś forum.
Pozdrawiam.

costabrava
23-06-2012, 00:10
czytając wypowiedzi kolegów dochodzę do wniosku ze mondeo benzynowe z oryginalnym przebiegiem rzędu 250tys rocznik np. 2003 jest trafnym wyborem czy jednak ta ilość kilometrów skłania się do wymiany większości podzespołów w aucie i wydatki liczone w kilku tysiącach PLN :) mam prośbę czy ktoś jest w stanie określić ile może pojeździć taki ford z wyżej wymienionym przebiegiem bez wydawanie wielkich kosztów na wymianę dwumasów wtrysków czy innych elementów .

linkgrabber
23-06-2012, 02:14
zrozum, że to zależy co kupisz, nikt nie zagwaruntuje przejedziesz 50 tys czy 100 i nic nie będziesz robił bo może być tak że kupisz sztrucla i będzie za tydzień w warsztacie a możesz kupić auto które kilka lat będzie bezawaryjne i pozostaną sprawy eksploatacyjne. ;)

costabrava
23-06-2012, 10:37
Ja to dobrze rozumiem chodzi mi tylko o sytuacje kiedy kupuje załóżmy mk3 1.8 2003r. z oryginalnym przebiegiem 250 tys i oceniając auto przed kupnem np w Aso wyszło ze jego stan jest na 4 na piec nie będzie bo swoje lata już ma.

jarowoo
23-06-2012, 11:46
Tak jak kolega napisał wyżej "że to zależy co kupisz",przy tym przebiegu co piszesz to oprócz w ASO, sprawdziłbym jeszcze kompresje i luzy na zaworach, jeżeli oczywiście zgodzi się sprzedający. Przy tym przebiegu może być problem z braniem oleju, u mnie przy 170 i LPG między wymianą oleju nie dolewam, jedynie spada poziom z max do min.

logos11
24-06-2012, 00:34
Tak sobie czytam i czytam i czytam. Dorzucę swoje...
Wytarcie kierownicy zależy także od kierowcy, składu jego potu, sposobu trzymania.... Znam auta z pewnym przebiegiem i jego właściciela. Pot potrafi reagować prawie jak kwas. Nie wierzyłem dopóty nie zobaczyłem....
To samo gałka zmiany biegów. Ja np. dosyć często haczę paznokciami o gałkę podczas zmiany biegu i mam całą pohaczoną.
I popieram żeby osobiście wybrać się po mondeo na zachód. Wtedy dopiero widzimy jak wygląda, ile kosztuje auto z konkretnym przebiegiem i wyposażeniem.
W Polsce to chyba najpewniej kupić z firmy sprzedającej auta poleasingowe.
Pozdrawiam kupujących i szukających! :)
Logos11

Jareczek1980
24-06-2012, 11:05
"Jareczek1980" oj dzieciaku. Ale miło jak ktoś z taką uwagę czyta każde twoje zdanie aby przyczepić się nawet do wytarcia kierownicy używają argumentów "ale [ciach] :) Mniejsza.
Szkoda osobą które chcą kupić mk3 zawracać głowę, zwróć uwagę na wcześniej wymienione rzeczy, jak któraś cię zaniepokoi zawsze doczytasz na jakimś forum.
Pozdrawiam.
nie oceniam twokego poziomu intelektualnego, a twoje posty. A że piszesz nieprawdę i powielasz stereotypy to już Twój problem.

Rob^
26-06-2012, 01:06
Ja sprzedałem swoje MK3 w kombi z 2003r na wiosnę , benzynka 2.0 145KM, auto z salonu polskiego przebieg oryginalny 193kkm
Zdecydowanie odradzam 1.8 wyraźnie słabsze od 2.0 a spalanie podobne jak nie większe :D mój spalał tak: http://www.motostat.pl/member/vehicles/stats/id/39474 70-80% miasto, trasy po 2-3-5 km
Zwróć uwagę na to czy auto ma historię serwisową, faktury za naprawy, wpisy w książkach, czy pieczątki i długopis z tego roku są identyczne do tych z przed 8lat :D przebiegi typu 80kkm przy 8letnim aucie to MEGA-ŚCIEMA nie wieżę.
Obejrzyj jeśli nie widziałeś film Samochody bardzo używane na http://tvnplayer.pl/seriale-online/superwizjer-odcinki,337/odcinek-959,samochody-bardzo-uzywane,S00E959,11341.html
:D

esik_az_eso
26-06-2012, 11:23
80kkm przy 8letnim aucie to MEGA-ŚCIEMA nie wieżę.

a jednak mozliwe :)

toyota corolla '03 - salon polska, serwis aso, przebieg 76000 :)
wiem - bo mam

Rob^
26-06-2012, 11:27
80kkm przy 8letnim aucie to MEGA-ŚCIEMA nie wieżę.

a jednak mozliwe :)

toyota corolla '03 - salon polska, serwis aso, przebieg 76000 :)
wiem - bo mam
źle napisałem ... :D
Powinno być: "80kkm przy 8letnim aucie z Niemiec" :D