PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Serwis instalacji



Jacho21
15-06-2012, 13:09
Witam
Tak więc Panowie, ja wielki przeciwnik instalacji gazowych, człowiek który uważał że nawet porządne zapalniczki są na benzynę :jaja: kupiłem pojazd wyposażony w sekwencyjną instalacje i tu moje zaskoczenie:hmm:! To auto naprawdę jedzie i pali całkiem rozsądne ilość gazu, jest dynamiczne, nie dławi się, nie dusi, nie szarpie, po prostu bajka!:zakrecony: Kiedyś jak miałem okazje jeździć samochodami kolegów, to za każdym razem po zakończonej jeździe miałem ochotę wysadzić tą maszynę z wtryskiem podtlenku gazotu w powietrze:wall:

Na chwilę obecną wszystko jest wspaniale ;) i chciał bym żeby zostało tak jak najdłużej, niestety mam zerowe pojęcie o LPG dlatego pytam zawodowców:
-Na co należy zwracać uwagę przy użytkowaniu instalacji
-Co i co ile się wymienia w instalacji
-Jakie świece należy stosować
-Parowniki, filtry i inne badziewia do czego to i jakie są koszty takich zabawek?

(Mój silniczek to 2.0 zetec)

frugo
15-06-2012, 13:28
Na chwilę obecną wszystko jest wspaniale i chciał bym żeby zostało tak jak najdłużej, niestety mam zerowe pojęcie o LPG dlatego pytam zawodowców:
-Na co należy zwracać uwagę przy użytkowaniu instalacji
-Co i co ile się wymienia w instalacji
-Jakie świece należy stosować
-Parowniki, filtry i inne badziewia do czego to i jakie są koszty takich zabawek?
Po pierwsze filtry co 10tys km, fazy lotnej najlepiej jakis poliestrowy, filtrowanie fazy lotnej jest najistotniejsze.

Swiece tylko platynowe oryginaly Motorcrafta i bedziesz zadowolony, nie kombinuj z zadnymi "specjalnymi" do gazu bo tylko kase wydasz i sie wkurzysz.

Fitry porzadne 40zl za dwa jesli sam wymieniasz.
Co do reduktora i wtryskiwaczy to bardzo roznie bywa, jedne wtryskiwacze sie regeneruje inne nie, reduktory wszystkie sie da regenerowac ale ceny bardzo rozne i rozna trwalosc oczywiscie. Podaj jaki masz zestaw to cos wiecej powiemy ;)

Jacho21
15-06-2012, 19:56
Nie jestem pewien czy to o to chodzi jedyne co udało mi się odczytać to napis na jakimś filterku B.R.C M.T.M nie wiem czy to coś wam mówi
Pod maską wygląda to tak http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/cd67dd6f7f64589d.html

frugo
15-06-2012, 21:01
no to masz kolego bardzo porządną instalację. Przede wszystkim wtryskiwacze jak należy, wymieniaj filtry i jeśli chodzi ok to ciesz się oszczędnościami :D