PDA

Zobacz pełną wersję : Ford Mondeo ST220



wojtas1153
17-06-2012, 17:01
Witam. Ostatnio przemyślałem sprawę i stwierdziłem, że trzeba zmienić, auto. Na dzień dzisiejszy posiadam Forda Mondeo z 2001r, z silnikiem 2.0 TDDI 90km. Samochód mam pewny, i bardzo zadbany, lecz przydałoby się zmienić na coś nowego. I zastanawiam się nad zmianą na Mondeo ST220 tak przynajmniej z 2004r żeby było już po lifcie. No i teraz kilka pytań, a mianowicie jakie są koszty utrzymania tego cudeńka, czy części takie jak np. zawieszenie, filtry dużo się różnią od zwykłego mondeo? I jakie jest spalanie tego autka. Jest to dla mnie ważne ponieważ codziennie dojeżdżam do pracy po 40km w jedną stronę, i nie wiem czy będzie to dla mnie opłacalne(myślałem o założeniu LPG i tu kolejne pytanie jak ST220 sprawuje się z gazem, i czy warto je gazować). Możecie dodać jeszcze jakieś wasze odczucia z jazdy tym autem(Ci co je posiadają) Strasznie podoba mi się ST220 i ta moc, ponad 200km, a nie 90km jak w moim Dieslu.. No więc z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam serdecznie.

---------- Post added at 16:01 ---------- Previous post was at 15:58 ----------

A i tak na marginesie, to jest bardzo bardzo zadowolony z mojego Mondeo, z jego właściwości jezdnych i komfortu, ale chciałbym teraz coś mocniejszego.

Mav
17-06-2012, 17:18
No i teraz kilka pytań, a mianowicie jakie są koszty utrzymania tego cudeńka, czy części takie jak np. zawieszenie, filtry dużo się różnią od zwykłego mondeo?
Ceny filtrow jak do zwyklego benzynowego V6, czyli ciagle jest tanio :bigok:
Hamulce seria, czyli takie same jak masz Ty :red: Chyba, ze ktos, jak np ja powiekszyl hamulce z przodu...
Zawieszenie hmm... amorki inne, sprezyny inne... Wahacze ponoc tez i wszystko ciutke drozsze...
Wez pod uwage opony- rozmiar letnich to 225/40 R18.



I jakie jest spalanie tego autka.
U mnie od 9,5 LPG w gore. Poki co rekord na poziomie 17,5LPG. I tak wychodzi taniej niz dieslem :bigok:
Przy takiej "normalnej jezdzie" trasa 11-12, miasto 13-15. Mowie o LPG.

(myślałem o założeniu LPG i tu kolejne pytanie jak ST220 sprawuje się z gazem, i czy warto je gazować)
Moj na gazie ma zrobione 100 tys km. Instalacja BRC P&D. I ciagle jezdzi:hehe: Na gazie mam chyba z 8 czy 9 KM mniej.



Możecie dodać jeszcze jakieś wasze odczucia z jazdy tym autem(Ci co je posiadają)
Szybkie i rozsadne kosztowo w utrzymaniu auto :bigok:

wojtas1153
17-06-2012, 18:00
Dzięki bardzo kolego za tak wyczerpującą odpowiedz, ale mam jeszcze pytanie, tak mniej więcej ile musiałbym wyłożyć na jakiś zadbany egzemplarz z roku minimum 2004? Bo nie chciałbym kupować jakiegoś szrotu. Mój jest zadbany i sprawuje się super, więc nie chciałbym się zrazić kupując jakieś . Często jakiś forumowicz ma na sprzedaż ST220? A tak nadmienię, że ceny opon są mi bliskie, co prawda mam mniejsze w moim, ale nie typowy rozmiar, bo mam 215/45 R17 :D Aaa, i jak to jest z opłatami, OC i AC? Jakie przebiegi wytrzymują te silniki z gazem, i też np jaki jest koszt wymiany sprzęgła?

Pozdrawiam
Wojtek.

Mav
17-06-2012, 18:19
tak mniej więcej ile musiałbym wyłożyć na jakiś zadbany egzemplarz z roku minimum 2004?
25tys... Moze ciut mniej sie cos wyrwie...



Często jakiś forumowicz ma na sprzedaż ST220?
Co pare miesiecy sie jakis trafia...



Aaa, i jak to jest z opłatami, OC i AC?
OC+NNW+Ass, mam 40% znizki dla mojego to bylo 6xxzl... Nie pamietam dokladnie.

wojtas1153
17-06-2012, 20:15
Jeszcze raz wielkie dzięki kolego. Twoja pomoc była bardzo przydatna.

guliwers
17-06-2012, 22:11
Nie tylko Tobie pomógł :) Bo ja też się przymierzam do STka po lifcie :) a to wszystko przez Mateusza :D

norbi333
17-06-2012, 22:27
Amorki w cenie około 400 zł sztuka,sprzęgło coś ponad 1000 zł.. Mam na gazie przejechane jakieś 70 tyś i bezproblemowo. Noga ciężka to u mnie miasto było w okolicach 17-18 ,trasa od 11 w górę. Auto ogólnie bardzo fajne i świetnie się prowadzi.Wizualnie również bardzo ładne Moc nie powala ,ale przesiadka z 90 koni na 220 to będzie dla Ciebie kosmos :hehe: