PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Podgrzewanie przedniej szyby;)



gienek
17-06-2012, 19:49
Witam tak sie sklada ze mam mondeo mk3 2001 rok 2.0 pb ;) myk jest taki ze mam calutka instalacje ktora wychodzi z kabiny.Brak tylko przekazniki i wiazki do szyb:( ( w cockpicie po zdjeciu panela normalnie jest przycisk + wiazka)

pytanko me brzmi tak jaki nalezy zakupic przekaznik aby wsadzic go pod maske w skrzynke?i skad poprowadzic dalej instalacje i jak do szyb?? szybe przednia mam grzana zakupiłem sobie końcowki i chce sie pobawic i podpiac teraz:)

schemat prosił bym w miare normalnie wytlumaczony bo nie znam sie na elektryce :P

i co ewentualnie nalezało by jeszcze zakupic :) pozdrawiam

szklarska
22-06-2012, 23:23
Wykonanie instalacji grzania przedniej szyby -opis.



Witam
Przedstawie opis jak wykonałem instalacje grzania przedniej szyby gdy mamy z róznych przyczyn taką szybe, ale bez instalacji .

1.Należy zakupić na schrocie wtyczki od grania szyby 2 szt ( dostałem za darmo)
2.Zakupić takze należy cały BOX bezpiecznikowy ten obok akumulatora - wraz z przekaznikiem R2 typ F80 B-14B192-AA ( 70 zł)
3. Było by fajnie zdobyć także wtyczke od GEM i wyjąć z niej jeden cienki pin ( opis dalej ).
4.Kupić także przycisk grzania szyby przedniej i tylniej sa razem

Najpierw przeciagamy nowe kable do grzałek ( min 2.5 mm linka 2 żyły [15A pobór 1 grzałki ], dł ok 4m ) .Do kabli lutujemy wtyczki kupione na schrocie i je izolujemy koszulka termokurczliwą+ tasma izolacyjna .Kable przepychamy gumowym przepustem miedzy komora silnika a komora wycieraczek.
Kable doprowadzamy do BOXa z bezpiecznikami i na minusach zakładamy oczko i podkręcamy pod mase np.pod BOXem.
Kable plusowe instalujemy w gniazdach bezpiecznikw F11 i F13 oba maja 30 A.
Zapewne w gniazdach bezpieczników nie ma styków , demontujemy je z BOXa zakupionego na schrocie .
Przekładamy do naszego BOXa także styki męskie przekaznika R2 ( mam na mysli to w co wkładamy przekaznik)
Troche to zajmuje czasu i potrzeba cierpliwości przy wyjmowaniu styków bowiem trzeba nacisnąć plastykowy dzinks aby styki nam sie ładnie wysuneły z wkładaniem do nowego nie ma problemu bo wchodzą na klik.
Prowadzimy teraz 2 kabelki ( cienkie ) od sterowania do wnetrza auta pod kierownice .
W tym celu przechodzimy przez ten sam przepust gumowy co i kable do grzałek i dalej mamy przepust do wnętrza auta i tu troche gimnastyki i juz jesteśmy z kabelkami w okolicach skrzynki z bezpiecznikami pod kierownica .
Jeden z przewodów ( ten od minusa przekaznika R2 ) prowadzimy do GEM wtyczka nr C 426( niebieska ) pin 23 a wiec ostatni na dole po prawej stronie .
Tu musimy użyc pina z wtyczki kupionej na schrocie lub tak jak ja to zrobiłem wsadzić drut do gniazda a styk napewno będzie poprawny.( drut pełni funkcje pinu ).
Drugi kabelek z bezpiecznika F 15 3 A wpinamy w przewód wtyku C 32 pin 3 prawy górny rząd( prawa zielona wtyczka obok bezpieczników pod kierownicą żółto -zielony).
Teraz juz tylko pozostaje podjechać do kogoś kto moze tą fukcje grzanie przedniej szyby włączyć w GEMie , w ostateczności w ASO .

I tyle

mam nadzieje , że jest to zrozumiałe jak nie to pisać pomogę.

Pinologia wtyku GEM

12345
6 7
8 13
14 23

Kolejnośc wtyków w GEM

C 427/C428/C426/C429/C430
szary/j.nieb/nieb/biały/brązowy



PS.
Mi to zajeło ok 12 h ale musiałem dojść na piechote do wszystiego

gienek
26-06-2012, 12:55
dobra to teraz tak skad bede wiedzial ktory kabelek ma isc do skrzynki bezpiecznikow jako + a ktory jako minus? i ktore kable z przekaznika pod ktory bezpiecznik podpiac pod kierownica?