PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Licznik - opóźnione włączenie



maslana
19-06-2012, 19:02
Witam,

ponieważ nie mogłem znaleźć podobnego tematu zakładam nowy.
Mam problem w swoim Mondeo z licznikiem. Po przekręceniu kluczyka
licznik załącza się po jakiś 10-15 sekundach.

Dodatkowo nie świeci się kontrolka ładowania, nigdy nie zapaliła się nawet na sekundę.

Czy alternator może być tutaj problemem? Dodam, że akumulator mam nowy i jest naładowany.

rednaxelA
19-06-2012, 19:51
Sprawdz bezpieczniki - kiedys widzialem podobny temat ale nie pamietam ktory bezpiecznik był padnięty a teraz nie moge znalezc tego posta.

Jesli chodzi o kontrolke to sprawdz moze zarowka padła

maslana
20-06-2012, 19:55
Dzięki za odpowiedź ;)

Co do kontrolki, to dzisiaj ożyła, ale co najlepsze nie świeci się sam obrazek kontrolki tylko tak jakby ostatnie (powiedzmy) dwa piksele na tym obrazku. Zauważyłem podobną sytuację na lewym migaczu, świeci się tylko pół kontroli.
Dioda nie może się przecież spalić w połowie. Inne kontrolki działają w porządku.
Chyba będę musiał to rozebrać i się dowiedzieć o co z tym chodzi :D

rednaxelA
20-06-2012, 20:32
Ktos kiedys mial zalany licznik z zasniedzialymi sciezkami - chyba przelutowal go ale teraz licznik do mk3 niejest drogi.
Z reszta zaraz 1olek Ci napisze zebys angielski kupil i podmienil;-)

maslana
21-06-2012, 21:18
Co do kontrolki to się wyjaśniło. Rozebrałem licznik na części pierwsze i okazało się, że kontrolka ładowania jak i kontrolka
od migacza była zalepiona taśma izolacyjną. Widać poprzedni właściciel musiał coś kombinować :/
Kontrolka już działa ;).

Co najgorsze kontrolka ładowania zapala się też podczas jazdy, ale to już se poszukam na forum.
Temat uważam za zamknięty, dzięki ;)