PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] Przekładka klimy z mkII GHIA - hamerykaniec?



Szafi
19-06-2012, 19:09
Cześć

Sprawa jest taka, że będę miał klimę z (ponoć hamerykańskiego) GHIA II. Wymontowanie jej załatwię sobie u znajomego mechanika, który od lat robi mojego mondusia, jednak wątpię, żeby ją od razu założył. Czy w celu założenia muszę udać się do jakiegoś konkretnego speca? Jak wygląda cenowo SAMO ZAŁOŻENIE wcześniej wymontowanej klimy w jedynce? (nie mam zbyt wiele wspólnego z klimatyzacją poza tym, że czasami jej używam w autach rodziców :P)

A teraz pytania z innej beczki, wiem, że nie ten dział ale nie chcę robić śmietnika.

Zacznę od tego, że nie interesuje mnie czy Wy przekładalibyście, czy nie. Ja zdecydowałem się przełożyć bo mam do kupienia sprawną instalację za 300zł (butla w kole, nie znam co prawda historii ale myślę, że gościu ma wszelkie papiery). Moje pytanie jest następujące czy będzie problem znaleźć kogoś kto zamontuje mi taką (używaną) instalkę w moim maleństwie? Poza tym, jak wygląda wtedy sprawa legalizacji? Czy muszę to zrobić średnio-legalnie, czy jest jakaś szansa, że ktoś to zrobi legalnie?

Poza tym, w moim MDO zepsuty jest mechanizm kierunków (za kierownicą, pod przyciskiem świateł awaryjnych, jest takie ustrojstwo i tam złamała mi się jedna albo dwie blaszki, teraz kierunki nie odbijają). Wiecie czy ten mechanizm z w/w modelu będzie pasował do mojego MDO?

Za kilka groszy mogę mieć również takie graty jak:
- trip (taki zaokrąglony, nie pasuje mi do deski, bo ja mam jakby prostokątne miejsca tam, jakieś pomysły, żeby to spasować?) oraz z tego co wiem, potrzebuję od razu pompę paliwa z dawcy (coś jeszcze?)
- wiązki i mechanizm do elektrycznych szyb (4 szyby), wiecie czy pasuje?
- chromowane listewki na progi (te z napisem FORD, tam gdzie zamykają się drzwi)
- tunel środkowy (podłokietnik), pytanie jednak jest takie czy tunel z dwójki podpasuje pod jedynkę?
- dywan, wykładzina czy jak to się zwie
- lapka - tutaj znowu pytanie czy da się to wpasować do mnie?
- grzane spryskiwacze
- cały drewniany panel środkowy (problem jest jednak w tym, że wszystkie pokrętła są zupełnie inne, poza tym nawiewy również są inne i wydaj mi się, że będzie problem z wpasowaniem tego do mnie, mam rację?)

Czy macie jeszcze jakieś sugestie co jeszcze wymontować?
Myślałem nad grzaną przednią szybą, jednak gościu chce kolejne 250zł, a to przekracza już mój budżet.

Proszę o dużo konkretów, jak najwięcej i jak najszybciej, bo temat dość gorący.
Wybaczcie również, że taki sam temat powstał w dziale LPG, ale jak widać w grę wchodzą oba tematy, a w ten sposób liczę na szybszą odpowiedź kogoś obeznanego, bo zależy mi na czasie.

Marcin-Klb
21-06-2012, 22:22
Klimę założy Ci każdy w miarę kumaty mechanik, trip podpasuje Ci do deski od Mk2, jakbyś chciał go sprzedać to jestem zainteresowany ;)

zajec
22-06-2012, 01:05
zasadniczo wszystko podejdzie :)
bierzesz obudowę zegarów z mk2 i tripa i masz komplet - do tego trzeba tylko przeciągnąć przewody od grzania tylnej szyby z prawej na lewą stronę deski.
wiązki do szyb też się nadadzą... może nie Plug'n'Play, ale przewody poprzekładasz do swoich słoników i będzie ok. ja mam wiązki szyb z mk2 więc wiem, że spokojnie się da :)
listwy, tunel, lampka i dywan też podejdą bez przeróbek.
co do panelu z nawiewami, to wszystko zależy od tego, czy u siebie masz sterowanie na linkę, czy elektronicznie... bodajże gdzieś do 1995 roku w mk1 było sterowanie nawiewami na linkę, a później już elektroniczne. Ja u siebie mam elektroniczne (1996) i sam się zanoszę z zamiarem wsadzenia pokręteł z obudową z mk2, ale trochę szkoda mi pólki pod radiem...

jeśli chodzi o klimatyzację, to jest to do zrobienia, ale roboty jest całkiem sporo (do tego konieczne jest przełożenie wewnętrznego podszybia z czujnikiem nasłonecznienia - no chyba że to nie SATC)...
Jak się nie boisz kabli, to przekładaj sam, jak nie masz do tego drygu, to szykuj (według mnie) 300-500zł + nabicie...

pająka zza kierownicy możesz przełożyć...

co do innych gratów, to ciężko powiedzieć co jeszcze warto, bo nie wiadomo czym się może dawca "pochwalić"... Tempomat? Check Panel? Latarka w schowku? Odbój schowka? Oświtlenie nóg kierowcy i pasażera? Chromowane i podświetlane klamki wewnętrzne? Podświtlane daszki przeciwsłoneczne?

jakie nadwozie? jaki rocznik dawcy? Może przednie wachacze są już na dużych tulejach, towarto byłoby się nimi zainteresować... jaki silnik dawcy? pojemność? blacktop czy silver? jeśli 2.0 silver to może przepustnica i wałki? Wygłuszenie (podbitka) maski też podchodzi (mam takową u siebie)...

napisz jakieś szczegóły odnośnie dawcy, może inni się zainteresują i byś pomógł przy ewentualnych zakupach :)

---------- Post added at 00:05 ---------- Previous post was at 00:05 ----------

zasadniczo wszystko podejdzie :)
bierzesz obudowę zegarów z mk2 i tripa i masz komplet - do tego trzeba tylko przeciągnąć przewody od grzania tylnej szyby z prawej na lewą stronę deski.
wiązki do szyb też się nadadzą... może nie Plug'n'Play, ale przewody poprzekładasz do swoich słoników i będzie ok. ja mam wiązki szyb z mk2 więc wiem, że spokojnie się da :)
listwy, tunel, lampka i dywan też podejdą bez przeróbek.
co do panelu z nawiewami, to wszystko zależy od tego, czy u siebie masz sterowanie na linkę, czy elektronicznie... bodajże gdzieś do 1995 roku w mk1 było sterowanie nawiewami na linkę, a później już elektroniczne. Ja u siebie mam elektroniczne (1996) i sam się zanoszę z zamiarem wsadzenia pokręteł z obudową z mk2, ale trochę szkoda mi pólki pod radiem...

jeśli chodzi o klimatyzację, to jest to do zrobienia, ale roboty jest całkiem sporo (do tego konieczne jest przełożenie wewnętrznego podszybia z czujnikiem nasłonecznienia - no chyba że to nie SATC)...
Jak się nie boisz kabli, to przekładaj sam, jak nie masz do tego drygu, to szykuj (według mnie) 300-500zł + nabicie...

pająka zza kierownicy możesz przełożyć...

co do innych gratów, to ciężko powiedzieć co jeszcze warto, bo nie wiadomo czym się może dawca "pochwalić"... Tempomat? Check Panel? Latarka w schowku? Odbój schowka? Oświtlenie nóg kierowcy i pasażera? Chromowane i podświetlane klamki wewnętrzne? Podświtlane daszki przeciwsłoneczne?

jakie nadwozie? jaki rocznik dawcy? Może przednie wachacze są już na dużych tulejach, towarto byłoby się nimi zainteresować... jaki silnik dawcy? pojemność? blacktop czy silver? jeśli 2.0 silver to może przepustnica i wałki? Wygłuszenie (podbitka) maski też podchodzi (mam takową u siebie)...

napisz jakieś szczegóły odnośnie dawcy, może inni się zainteresują i byś pomógł przy ewentualnych zakupach :)

Szafi
22-06-2012, 18:51
Mój mondi jest '94, więc pewnie nawiewy sterowane są linką... i co w takim wypadku?

Tempomatu brak, check'a też nie ma. Co do latarki w schowku - nie wiem, nie patrzyłem. Odbój schowka czyli? Oświetlenie nóg zapomniałem sprawdzić. Klamki są chromowane, będę je brał raczej razem z obudowami, ponieważ potrzebuję te obudowy do tyłu do elektrycznych szyb. Podświetlania daszków też nie sprawdzałem.

Nadwozie to kombi, silnil 1.8, rocznika niestety nie sprawdziłem. Muszę się przejść do gościa, poproszę o numer VIN i tyle. Tam powinno wszystko być wypisane, prawda?

Przy okazji, dziękuję za tak obszerną odpowiedź, tego mi trzeba było! Możesz być praktycznie pewny, że przyczyniasz się do odzyskania życia mojego Mondiego!

zajec
22-06-2012, 22:20
jeśli nawiewy sterowane linką to całkiem sporo pracy będzie kosztowało przełożenie klimy i nawiewów z dawcy...

Szafi
24-06-2012, 05:40
Szczerze mówiąc, wolałbym wiedzieć w jakich granicach oscyluje cena za założenie klimy. Sam tego nie zrobię, zwyczajnie nie umiem, więc muszę dać komuś zarobić :boshe:

Dawid1992
24-06-2012, 10:10
Nawiewy na 99% ma sterowane pneumatycznie, ja miałem mondka z początku produkcji a już śmigały w nim pneumatyczne nawiewy. łatwo to sprawdzić, wyłącz silnik i przekręć pokrętłem czy słychać takie syczenie delikatne. Zresztą samo przełożenie tego z mk2 to najmniejszy problem, zdjąć deske i tak trzeba, to co za problem przełożyć całą dmuchawe z nagrzewnicami itp z tamtego do twojego? W scorpio tak robiłem bo miałem manuala i zrobiłem klimatronika.

zajec
24-06-2012, 10:18
cenowo Ci nie pomogę, bo nie zakładam takich rzeczy, warsztatu nie prowadzę itp.
co do przekładki, to konieczne będzie przełożenie wiązki spod deski (lub chociaż fragmentu związanego z nawiewami), sterownika klimatyzacji, układu podciśnieniowego do sterowania klapkami, parownik, przewody, rurki, chłodnica klimy itd. Jeśli dawca nie ma zwykłego pokrętła do temperatury, tylko ekranik, to jest to klimatyzacja w wersji SATC, a dotego trzeba będzie przerzucić jeszcze podszybie wewnętrzne z czujnikiem nasłonecznienia, obudowę zegarów z czujnikiem temperatury wewnętrznej... a, no i te pokrętła z mk2 to trzeba przerzucić razem z tym panelem zewnętrznym (sterowanie lusterkami, ramka radia, mała kieszonka pod radiem)...
ogólnie trochę roboty będzie... możliwe że ta przekłądka na 400zł się nie skończy... oczywiście bez kosztów nabicia układu...

Dawid1992
24-06-2012, 10:31
Najlepiej przełożyć całą deskę z Mk2 do tego i wiązką pod nią, robota na jeden dzień, a reszta to pod maską grzebanie :D

ARTi
25-06-2012, 11:57
Artykuł na temat montażu klimy:

http://www.mondeoklubpolska.pl/content.php/333-Samodzielny-monta%C5%BC-klimatyzacji-na-przyk%C5%82adzie-mondeo-mk1

Optysio
25-06-2012, 18:02
Nawiewy na 99% ma sterowane pneumatycznie, ja miałem mondka z początku produkcji a już śmigały w nim pneumatyczne nawiewy. łatwo to sprawdzić, wyłącz silnik i przekręć pokrętłem czy słychać takie syczenie delikatne.
Nawiewy są pneumatyczne, ale tu chodzi o sterowanie klapką ciepło - zimno. We wczesnych sterowana jest linką, w późniejszych jest sterowana elektronicznie/elektrycznie.