PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] prawe tylne koło sie grzeje bardziej niz reszta



gebe14
23-06-2012, 20:24
czesc.
dzisiaj po dłuższym postoju prawe tylne koło zagrzało sie dość mocno.tak ze poczułem spaleniznę.
po rozebraniu stwierdziłem że to wina ręcznego, linka ok odbija ale nie odbija ten bajer co jest na zasku.
przeczyściłem zaciski klocki jarzmo, zapodałem smar ceramiczny i odpiąłem linkę ręcznego od tego " bajeru" przy zacisku.i tak mam zamiar jezdzić. wiem wiem, pasuje wymienić ale nie mam kasy!
teraz niby ok, samochód sie toczy swobodnie, ale w stosunku do innych kół to prawe tylne grzeje sie bardziej....
z przodu są mniej gorące , z tyłu lewe bardziej niż z przodu , ale nie tak bardzo jak prawe tylne...które ewidentnie emanuje ciepłem i jest bardziej gorace.
nic nie piszczy, poczytałem trochę tematów o piastach itd,ale nic mi nie szumi.... leciałem dzisiaj 200 km na godzine z pół godziny i wsumie ok,ale to prawe jest bardziej gorace...
co może być powodem... gumki koło tłoczka są porwane.
mam nadzieje że nie piasta.
jakie sa wogóle objawy zużytej piasty.

aha..jak macie taką przerwe ok 2000 obrotów, to przedmuchajcie go na autostradzie i problem znika!!

MarekPrint
23-06-2012, 20:41
Piasty nie sprawdzisz dokładnie bez zdjęcia tarczy , po zdjęciu można wyczuć lub , czy opory przy obrocie.
Duże prawdopodobieństwo jest też zacisku , nie cofa się prawidłowo tłoczek ( albo on zapieczony , albo blokuje mechanizm ręcznego w zacisku powrót tłoczka) i delikatnie hamuje nagrzewając tarczę , która z kolei nagrzewa piastę i przyczynia się do szybszego jej końca.

gebe14
23-06-2012, 21:31
hmm..bardziej obstawiam tłoczek...
jest sens kupować zestaw naprawczy?

MarekPrint
23-06-2012, 21:55
Jeśli tłoczek przytrzymuje to jest możliwość że nieszczelna jest uszczelka osłaniająca go , czyli do wymiany.
Jeśli i tak będziesz odkręcał tłoczek to warto założyć od razu nowe uszczelki , a jeśli tłoczek będzie skorodowany to do wymiany i koniecznie jego uszczelka.
Koszt zestawu uszczelek to około 30 zł , koszt uszczelek z tłoczkiem koło 70 zł.

gebe14
24-06-2012, 16:06
tłoczek już wykreciłem i wkreciłem ponownie..nie był skorodowany na jego obwodzie...jedynie na czole tam gdzie sie styka z klockiem.
gumka go otaczająca jest porwana... a jakie ona ma zadanie i czemu ma wpływ na to czy tłoczek trzyma?
gdzie można kupic taki zestaw uszczelek?
i jeszcze jedno, jak odkrecilem tłoczek to jak go zdjac całkowicie?
poprostu pociągnac?
i jak poluzowac ten cyngiel od recznego.... bo ciezko pracuje i nie wraca... ma ktos jakis obrazek fotke jak to zregenerowac?

linkgrabber
24-06-2012, 16:36
na ford sklep i na eford popatrz, ja tam kupowałem ;) PAmiętaj, że są dwie średnice tłoczka, zmiana była po 08.2004

MarekPrint
24-06-2012, 16:53
tłoczek już wykreciłem i wkreciłem ponownie..nie był skorodowany na jego obwodzie...jedynie na czole tam gdzie sie styka z klockiem. to normalne , można trochę odczyścić powierzchnię przylegania do klocka


gumka go otaczająca jest porwana... a jakie ona ma zadanie i czemu ma wpływ na to czy tłoczek trzyma?
Ta gumka membranowa osłania tłoczek i chroni przed korozją.


gdzie można kupic taki zestaw uszczelek?
np tu http://ford.sklep.pl/pl,product,321878,zestaw,naprawczy,uszczelki,zacis ku,ham,tyl.html lub w lokalnych sklepach z częściami do ford.



i jeszcze jedno, jak odkrecilem tłoczek to jak go zdjac całkowicie?
poprostu pociągnac?
Tłoczki tył są wykręcane , gdy już przestanie się wysuwać przy odkręcaniu wystarczy równo pociągnąć i się wysunie.



i jak poluzowac ten cyngiel od recznego.... bo ciezko pracuje i nie wraca... ma ktos jakis obrazek fotke jak to zregenerowac?
Konieczna rozbiórka zacisku , dokładne oczyszczenie miejsca obrotu mechanizmu ręcznego w obudowie zacisku.
Tu opisy:
http://www.mondeoklubpolska.pl/showthread.php/62837-Zacisk-ty%C5%82-reanimacja-zombii-przed-FL
http://www.mondeoklubpolska.pl/showthread.php/79609-MKIII-Zaciski-hamulcowe-ty%C5%82-anatomia

gebe14
24-06-2012, 18:19
dzieki ... za konkretna pomoc...
zastanawiam sie tylko czy wymiana tych gumek cos więcej da nic ochrona przed zabrudzeniem.

MarekPrint
24-06-2012, 18:26
Przed zabrudzeniami zacisku chroni gumka membranowa i guma pod łapką ręcznego , reszta jest odpowiada za poprawną pracę tłoczka i mechanizmu ręcznego.

fokuspuv
27-06-2012, 10:50
Sprawdź jeszcze przewód hamulcowy elastyczny, u mnie przy kole które mi się grzało był niedrożny i tłoczek nie odbijał.