PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] progi, i nadkola mondeo mk2 combi



SebcioMOnDek
24-06-2012, 14:37
Witam !

W moim mondeo mam do wymiany oba progi, oraz tylne nadkola ( chce zrobic odrazu bo juz ich bierze)
I mam pytanie...
Czy ktoś robił taki zabieg już w swoim aucie?
Ile może w przyblizeniu kosztować ta cała operacja ???
czekam na odp
PZdr

marco2603
24-06-2012, 14:56
Za wymianę progów + zaprawki na nadkolach + spawanie podłogi w Szczecinie mówili mi 2000 zł. Ja zrobiłem tylko spawanie podłogi za 800. Jeśli robisz progi zewnętrzne rób też wewnętrzne, przynajmniej tak powiedział mi blacharz

SebcioMOnDek
24-06-2012, 15:19
progi wewnetrzene? Nawet nie wiedziałem ze takie są :hehe:
No rozgladałem sie, to progi mozna kupić za około 70zł , a wewnetrzne sa dużo
droższe???

marco2603
24-06-2012, 16:16
Wycinanie, spawanie, malowanie......... I masz cenę

zbigniewz01@WP.PL
24-06-2012, 18:18
progi wewnetrzene? Nawet nie wiedziałem ze takie są :hehe:
No rozgladałem sie, to progi mozna kupić za około 70zł , a wewnetrzne sa dużo
droższe???
Jeżeli chcesz mieć progi porzadnie zrobione to tak:JAK kupisz malowane to usunać tą farbe jakimś rozpuszczalnikiem,kup cynk w spreyu pryśnij z dwa razy,pózniej podkładem( najlepszy na cynk) i na to lakierem też jakiś w spreyu oczywiście od wewnątrz i masz progi do końca żywota klekota.Reperaturki tak samo od wewnątrz a szczególnie rant błotnika.Jeżeli założysz takie jakie kupisz to doczekasz dziur.I nie polegaj na blacharzu że on to zrobi lub odpowiednio zabezpieczy.Oni robia na surowo i, i ewentualnie konserwują woskiem a Ty jak jeszcze dasz wosk do tego to masz cacy.

czarekessi
24-06-2012, 18:59
robilem to rok temu http://www.mondeoklubpolska.pl/showthread.php/71862-wymiana-prog%C3%B3w

mixol11
24-06-2012, 19:08
Za wymianę progów + zaprawki na nadkolach + spawanie podłogi w Szczecinie mówili mi 2000 zł. Ja zrobiłem tylko spawanie podłogi za 800. Jeśli robisz progi zewnętrzne rób też wewnętrzne, przynajmniej tak powiedział mi blacharz

wewnętrzne - tylko jak są zgnite
ja robiłem zewnętrzne + nadkola: - wyprawki, wymiana, zabezpieczenie wewnątrz i malowanie - 1200 zł we Wrocławiu

esox21
27-07-2012, 00:08
chce ktoś mam do sprzedania porządne reperaturki przywiezionze z niemiec do mk1 mk2 sdn htb cena kompletu 100zł.

SebcioMOnDek
04-08-2012, 19:42
chce ktoś mam do sprzedania porządne reperaturki przywiezionze z niemiec do mk1 mk2 sdn htb cena kompletu 100zł.
Chętnie bym wzioł kolego, ale ja mam kombi :car:

Nygma5
07-08-2012, 15:33
Robiłem to około tygodnia temu. Części blacharskie około 300( można też tańsze kupić za około 200) w skład wchodzą 2 progi zew. 2 reperaturki błotników + wlewu paliwa. Lakier z utwardzaczem za 300ml zapłaciłem coś koło 110 złotych (dobierasz pod wypolerowany wlew paliwa) zostało mi na oko coś koło 50-80 ml. Progów wewnętrznych staraj się nie ruszać bo straszna sprawa z pasowaniem tego później(u mnie były zdrowe). Kratownice (wzmocnienia) progów- nowych nie dostaniesz więc albo wytnij ze jakiegoś anglika, albo łataj (ja łatałem). Koniecznie porządnie zabezpiecz od środka progi. Sprawdź przy okazji w jakim stanie są wew strony błotników/nadkoli bo możesz i tam musieć coś dospawać. Powiem tak jeżeli nie umiesz nie rzucaj się na to sam. Inne środki (szpachla podkłady baranek) coś około 150 zł. Ubaw przy robieniu bezcenny...