PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] drzwi się nie otwierają



cone4
28-06-2012, 17:21
Witam,
od kilkunastu godzin jestem szczęśliwym posiadaczem mondeo i jak to każde nowo zakupione auto ma swoje mniej lub bardziej denerwujące usterki.Moją taką bardziej denerwującą jest to, że lewe tylne drzwi nie chcą się otworzyć ani od zewnątrz ani wewnątrz.Jeśli ktoś wie jak moge je otworzyć a następnie naprawić bez dewastacji to bede bardzo wdzięczny, bo póki co to mam 3 drzwiowego sedana:red:

rednaxelA
28-06-2012, 17:46
Pogadaj z kolegą http://mondeoklubpolska.pl/member.php/20348-orzech

ostatnio walczył z tym o w tym wątku http://mondeoklubpolska.pl/showthread.php/58427-MkIII-zamek-quot-kierownika-quot-wymiana-wy%C5%82%C4%85cznika?p=1590819&viewfull=1#post1590819

cone4
30-06-2012, 02:26
dzięki za odpowiedź, właśnie napisałem do orzecha. aa nie wiem czy to ważne ale ostatnio zauważyłem że tak jakby te drzwi były ciągle zaryglowane.pisze to bo może ktoś wpadnie na jakiś pomysł:hmm:

tompiorko
30-06-2012, 17:21
zauważyłem że tak jakby te drzwi były ciągle zaryglowane

A rygiel w klamce jest w pozycji zamkniętej? Czy z zamka przy próbie otwarcia/zamknięcia dochodzą jakieś znaki życia?

Obawiam się że bez demolki boczka się nie obejdzie.

cone4
30-06-2012, 17:54
rygiel jest w pozycji zamkniętej, a ręczna próba otwarcia go skutkuje powrotem rygla do pozycji zamkniętej.niestety nie słychać pracy silniczka:(

edit
jeśli będę już zmuszony wyrwać tapicerke z drzwi to czy dostane gdzieś kupić te zatrzaski trzymające tapicerke(jeśli tak to jak one się profesjonalnie nazywają)?bo po rozebraniu dobrych drzwi widziałem że są bardzo delikatne więc nie powinno być dużego problemu z ich wyrwaniem

tompiorko
30-06-2012, 18:24
Pasowałoby sprawdzić jeszcze czy do tych drzwi dochodzi w ogóle zasilanie (słonik przy słupku).

Co do zaczepów to spokojnie da sie je zanabyć, nowe lub używki.

cone4
07-07-2012, 14:59
wczoraj udało się wyjąć tapicerke bez większych szkód, lecz to nie koniec problemów, ponieważ nie wiem co mam dalej robić. zamek został potraktowany wd-40 i tak sobie przestał cały dzień lecz bez żadnego rezultatu, drzwi nadal się nie otwierają.ktoś ma jakieś pomysły lub wiedze co mam zrobić aby je otworzyć?

mixol11
07-07-2012, 15:11
u mnie coś podobnego miałem w zeszłe wakacje, nie otwierał mi się bagażnik i prawe tylne drzwi
miałem na to wątek [ tutaj (http://www.mondeoklubpolska.pl/showthread.php/74183-Problem-centralny-immobiliser-drzwi) ]
okazało się ze padł bezpiecznik - jednak nie odblokował drzwi, a jedynie klapę bagażnika
nie wiem do dzisiaj co było przyczyną ? może woda - w każdym razie odkąd mam suszę problem już nie wrócił

cone4
07-07-2012, 15:33
dzięki za odpowiedź, teraz mi się każda może przydać.

aha odłączyłem kostke która była przytwierdzona do gniazdka z nadzieją że to odblokuje mechanizm, lecz nic takiego się nie stało:mad:

rednaxelA
07-07-2012, 15:35
zamek został potraktowany wd-40
Z wierzchu popsikales czy nawierciles dziurke i do srodka nalales? - silniczek jest głęboko i zabudowany psikanie z wierzchu moze nic nie dac.
Obejrzyj zdjecia rozebranych zamkow to zobaczysz o co biega

cone4
07-07-2012, 16:53
zdaje mi się że popryskałem tylko z wierzchu.ale w którym miejscu mam zrobić otwór?bo pomimo zdjęcia tapicerki dostęp do zamka nadal jest utrudniony, zasłonięty jest konstrukcja drzwi.wszystko było by pięknie gdyby drzwi były otwarte;/i jeszcze jedno pytanie czy w kostce powinien przepływać prąd?

coś mi się zdaje że bez wizyty u elektromechanika się nie obejdzie;/

cone4
08-07-2012, 13:22
Pasowałoby sprawdzić jeszcze czy do tych drzwi dochodzi w ogóle zasilanie (słonik przy słupku).

tak więc dosłownie przed chwilą sprawdzałem czy jest zasilanie w słoniku i okazuje się że go nie ma.jest tylko w miejscu odpowiedzialnym za wyłącznik świateł w kabinie. w takim przypadku gdzie mam dalej szukać przyczyny?

rednaxelA
08-07-2012, 21:39
Spokojnie - zasilanie pojawia sie tylko w chwili zamykania / otwierania

Jesli nie masz zasilania tylko na jednych drzwiach (co jest przedziwne bo zasilanie jest wspolne dla wszystkich drzwi) to sprawdz kable w słupku i progu

ale to praktycznie niemozliwe zeby sie tam cos przerwalo - chyba ze auto bylo bite :-|


Jak juz sie upewnisz ze prad do zamka dochodzi to masz problem ze stykami silniczka to kilka osob sie chwalilo ze zapodało WD40 do srodka zamka i pomoglo - obejrzyj te zdjecia to wyczaisz gdzie trzeba zrobic maly otworek
http://www.mondeoklubpolska.pl/content.php/248-Zamek-drzwi-MKIII

cone4
11-07-2012, 19:34
dzięki wszystkim, dzisiaj dzięki waszym wskazówką udało się otworzyć drzwi, co mnie niezmiernie cieszy i ułatwia poniekąd życie:bigok:.
@rednaxelA miałeś racje, nawierciłem otwory(aż 3;D) i zamek puścił. co prawda otwiera się jak na razie tylko manualnie ale to już coś.:metal2: