PDA

Zobacz pełną wersję : [Wnętrze] Uporczliwa plama :(



gienek
29-06-2012, 15:10
Witam wiec tak mam w autku jasna tapicerkę:)Cała tapicerskie wyprałem sobie w pralce jeżeli chodzi o fotele.Podłogę prałem 10 razy i nie schodzi plama mam 2 plamy pod nogami pasazera i kierowcy bo typ od którego kupiłem nie miał dywaników.Plamy to błoto oczywiście próbowałem rożnych środków, odkurzacz piorący a plama wciąż jest;( Czym to wyszorować bo tyle co już się nadenerwowałem ta masakra.Lubie jak w aucie jest czysto wszystko ładnie pomyte zadbane wyszorowane a te plamy szpecą wizerunek ;(.Albo wymienię cala podłogę i po sprawie albo juz nie wiem co.Kolor plam to taki szaro/brązowy ;/ Stosowałem już proszek do prania.wizyr,vanisch odkurzacze no wszystkie środku z chemii do prania dywanów itp;/ plama fakt delikatnie rozjaśniła się ale wciąż jest.Z tyłu wygląda jak nowa podłoga czyściutka aż miło a z przodu masakra jakas ;/

dominiq
29-06-2012, 15:17
Podjedź do zawodowców. Dobry prespray + chemia z odkurzaczem ekstrakcyjnym, Choć bedzie ciężko skoro wszystkie metody zawiodły. A to na pewno błoto? Może to jest coś tłustego?

gienek
29-06-2012, 15:26
No wiesz raczej stawiam na błoto bo jest po stronie pasażera i kierowcy te same plamy.Mi to wygląda na błoto zaschnięte mega mega meeeeeega mocno.Olej czy inne plamy czy coś takiego to raczej zeszły by nie wiem jeszcze może spróbuję płynem do mycia naczyń :D desperacja totalna :D

Jak wyprałem mokro było to myślałem ze zeszło ale jak wyschło odkurzyłem to plama jest dalej ;/ a

dominiq
29-06-2012, 15:33
Jakim odkurzaczem i jaką chemią to czyściłeś? Ludwika sobie odpuść :)

gienek
29-06-2012, 15:43
odkurzacz karcher i srodek do prania tez karcher ;)

dominiq
29-06-2012, 15:48
Nic lepszego chyba nie ma :/

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

gienek
29-06-2012, 15:56
jeszcze raz spróbuje odkurzaczem piorącym jak nie to rozbebeszę całe auto wytargam tapicerkę na działce porządnie zmoczę wypiorę i zostawię do wyschnięcia moze woda pod ciśnieniem wypłucze zabrudzenie kto wie :D google.pl to przestudiowałem juz chyba całe :D

Jondi
29-06-2012, 18:15
Nic lepszego chyba nie ma :/ tu byś się zdziwił moim zdaniem środki karchera są bardzo kiepskie i służą raczej do wypłukiwania wcześniej rozpuszczonego brudu a nie do prania. Temat czym prać był poruszany wielokrotnie

crocop
30-06-2012, 09:58
Moim zdaniem karcher nie wywabi takiej plamy... W ogóle po potraktowaniu taką ilością chemii jestem w szoku, że na tej podłodze nie porobiły się jakieś ekstra przebarwienia :D

A nie łatwiej po prostu zasłonić plamę dywanikiem? :) :)

__________________________
Pompowanie azotem (http://regiomoto.pl/portal/eksploatacja/kupujemy-i-wymieniamy-opony-na-letnie-poradnik), cała prawda

dasior
30-06-2012, 23:54
spróbuj preparatów firmy BUZIL
G477 Optiflor Ex
G 440 Perfect

Pogodny
18-08-2012, 23:19
Nie takie plamy usuwałem ;)
ValetPro Heavy Duty Carpet Cleaner - świetny nawet przy pracy ręcznej nie mając odkurzacza piorącego. 2-3 podejścia z rozcieńczeniem 1:10 jak nie da rady to 1:5 i powinno być ok ;)

gienek
19-08-2012, 13:55
litr preparatu na 5l wody? mam tak rozumieć :D a powiedz mi normalnie tworzyłeś piane w misce czy dawałeś do dozownika np po płynie do szyb i psikałeś psik psik tworząc piane :D

dominiq
20-08-2012, 09:33
litr preparatu na 5l wody? mam tak rozumieć
Na co Ci sześć litrów preparatu? ;) Wlej 100ml preparatu do 500ml wody :) Choć ja bym zaczął od mniejszego stężenia. Również polecam ValetPro Carpet Cleaner.