PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Krótkie pytanie do osób które wygłuszały drzwi...



kamil75
01-07-2012, 10:41
Witam.
Jestem właśnie w trakcie wygłuszania przednich drzwi i urodziło mi się pytanie - przez środek drzwi poziomo biegnie takie wzmocnienie z z profilu, jak to wykleić matami ? Jest to dość upierdliwe bo ma w środku wgłębienie, trzeba wykleić to wgłębienie czy wystarczy przykleić matę z wierzchu ? A może trzeba nakleić matę z zapasem, tak aby zupełnie zakryła ten profil ?
Pozdrawiam.
PS. W ogóle wyklejanie drzwi to jest masakra jakaś :boshe: są miejsca do których nijak nie mogę dotrzeć (od strony zawiasów), nie wiem jak Wam się udaje wykleić CAŁE drzwi. Czy demontowaliście silnik od szyby aby był lepszy dostęp ?

gienek
01-07-2012, 13:46
a ja mam inne pytanie jakiej maty użyłeś do wygłuszenia??i ile jej ci poszło pi razy drzwi i czy tylko same drzwi wygłuszasz czy dach tez>?

i czy dobrze rozumiem trzeba zwalic całkowicie tapicerke na drzwiach mate wygłuszajaca.W srodek drzwi ze tak powiem wykleic mata ( tak jak sie bedzie pukało z zewnatrz to bedzie ta blacha sztywniejsza etc) wsadzić spowrotem mate wygłuszajaca i zamknac boczki??Czy np wywalic mate wygłuszajaca i zamias tego tez okleic mata??

Fred.X
01-07-2012, 15:02
przez środek drzwi poziomo biegnie takie wzmocnienie z z profilu, jak to wykleić matami ? Jomijasz to :skromny:

---------- Post added at 14:02 ---------- Previous post was at 14:01 ----------

wyklejasz samą blachę w celu usztywnienia , następnie zaklejasz/zamykasz otwory technologiczne , dalej bierzesz się za boczek drzwi usztywniając połączenia , a potem wypełniasz go pianka akustyczną lub prasowanym filcem, ten drugi jest sporo cięższy :hmm:

gienek
01-07-2012, 16:53
..a po co zatykać otwory techniczne?? skoro są to po co zalepiać??Mi wie wydaje ze usztywnienie samej blachy matami wystarczy po tem mate oryginalna wsadzić i ewentualnie na łączeniach poprzyklejać taśma i założyć cały boczek??

a co z dachem ?? tez wygłuszacie czy tylko same drzwi?

maniek_
01-07-2012, 16:57
..a po co zatykać otwory techniczne??aby stworzyć możliwie jak najszczelniejszą obudowę zamkniętą dla głośnika

---------- Post added at 15:57 ---------- Previous post was at 15:56 ----------


a co z dachem ?? tez wygłuszacie czy tylko same drzwi?Można się w to bawić, ale to już zabieg dla osób bardzo wymagających, już lepiej wygłuszać podłogę, nadkola niż dach

gienek
01-07-2012, 17:10
aha no ja musze bo czasem zdarza mi sie ze jak słuchać jak blacha pracuje buczy jak wyjdę i przytknę mocno ręką jest ok :D Ok to pobawię sie w wygłuszanie mata a powiedzcie mi ile średnio maty zużywa się na przednie drzwi ??

---------- Post added at 16:10 ---------- Previous post was at 16:09 ----------

http://allegro.pl/app-mata-wygluszajaca-miekka-bitumiczna-do-drzwi-i2430857514.html

maniek_
01-07-2012, 17:14
10-12 sztuk na drzwi

Fred.X
01-07-2012, 17:25
aha no ja musze bo czasem zdarza mi sie ze jak słuchać jak blacha pracuje buczy jak wyjdę i przytknę mocno ręką jest ok :D Ok to pobawię sie w wygłuszanie mata a powiedzcie mi ile średnio maty zużywa się na przednie drzwi ??

---------- Post added at 16:10 ---------- Previous post was at 16:09 ----------

http://allegro.pl/app-mata-wygluszajaca-miekka-bitumiczna-do-drzwi-i2430857514.html
a poc o przepłacac , tutaj masz bezposrednio od producenta
http://allegro.pl/apama-maty-bitumiczne-wygluszajaca-standard-i2439837695.html

gienek
01-07-2012, 17:32
ja podałem tylko przykładowa mate ;D heh ok spoko to trzeba się będzie pobawić ;D wolny weekend opalarka nożyk 4pak :D i do roboty :D

kamil75
01-07-2012, 22:08
Mi wyszło 10 mat 25x50 na drzwi ale jak będziesz kupować to licz 12 bo jak bym miał 2 więcej to bym je też wykorzystał , chociażby na zaklejenie otworu technologicznego dwiema matami zamiast jedną (było by sztywniej), a maty stosowałem firmy APP. Tak w ogóle to zarezerwuj sobie dużo czasu i cierpliwości, roboty jest dużo i z racji kiepskiego dostępu jest męcząca. Aha, i koniecznie potrzebna jest benzyna ekstrakcyjna + szmaty lub ręczniki papierowe do odtłuszczenia (polecam ręczniki papierowe) ja miałem w środku popsikane jakąś żółtą tłustą substancją (pewnie antykorozyjną) i czyszczenia było dużo.
Dobra wiadomość jest taka, że jak się nie wyrobisz ze wszystkim, to ze zdjętym boczkiem da się spokojnie jeździć :)

gienek
02-07-2012, 00:10
ja mam garaż wiec wiesz :) mi to lotto mogę rozbebeszyć całe auto :D wiem bo jeździłem bez siedzę foteli boczków i podsufitki w poprzednim mobilku ;D jak prałem tapicerkę w domku :D wiec wiem jak to sie smiga ;P

kruszyna
06-07-2012, 02:47
jeszcze taniej wychodzi wygłuszyć drzwi taśmą dekarską taką do obrabiania kominów :) na jedno wychodzi o ile nie lepiej a troszkę taniej :)

http://allegro.pl/tasma-dekarska-30cm-10m-ciemny-braz-tytan-i2448011095.html

2x więcej powierzchni za niewiele większe pieniądze bo licząc 25x50 cm razy 12 sztuk to wychodzi 15000cm2 maty za 99zł z przesyłką, a idziesz to marketu budowlanego i za 150zł masz 30000cm2 powierzchni :)

MarcinDw
06-07-2012, 09:35
a czy ta taśma dekarska nie jest cięższa ? szczerze podoba mi się ten pomysł ale czy tego niebedzie czuć ? tzn. smoła czy coś...

Fred.X
06-07-2012, 10:10
2x więcej powierzchni za niewiele większe pieniądze bo licząc 25x50 cm razy 12 sztuk to wychodzi 15000cm2 maty za 99zł z przesyłką,:wow: 12 x4,40 :hmm: to nie jest 99 :hmm:

maniek_
06-07-2012, 10:41
czy ta taśma dekarska nie jest cięższajest

czy tego niebedzie czuć ? tzn. smoła czy coś...Niestety początkowo tak, ok tygodnia jeszcze unosi się ten zapach

Fred.X
06-07-2012, 10:47
no i efekt sporo gorszy :skromny:

maniek_
06-07-2012, 10:50
no i efekt sporo gorszyracja. Na próbę wygłuszyłem jedne drzwi w ten sposób, ale nie byłem do końca zadowolony z efektu więc zrywałem to...

Tycak
06-07-2012, 11:40
Niestety początkowo tak, ok tygodnia jeszcze unosi się ten zapach
:niewiem: Mi nic się nie unosiło :niewiem:



no i efekt sporo gorszy
Porównania do mat nie mam bo nie zakładałem ich u siebie ale na pewno różnica jest między gołymi drzwiami, a tymi wygłuszonymi taśmą.
Być może maty dają lepszy efekt, nie wiem bo ich nie mam u siebie ale taśma też pomaga poprawić jakość dźwięku :skromny:

Jak ja wygłuszałem to taśma była tanią alternatywą ale teraz jak widzę po ile już można kupić maty i ludzie nie narzekają, że im się odklejają (znajomemu takie najtańsze maty się odkleiły :jaja: ale on nawet opalarki nie użył i w ogóle jego robota była co najmniej niechlujnie wykonana- chyba nawet drzwi nie odtłuścił tylko przetarł szmatką :boshe:. Jak rozkręcił drzwi to wszystkie wyzwijane leżały na dole albo były takie pofalowane) to sam chyba kupie maty do wygłuszenia punciaka mojej luby bo się jakoś niebawem będę brał i u niej za jakieś sprzęty co by to w miarę przyzwoicie grało.
Wystarczy dobrze odtłuścić, opalarka w dłoń i heja. Myślę, że coś z tego będzie.
Wtedy od razu będę miał porównanie taśma vs. maty.

---------- Post added at 10:40 ---------- Previous post was at 10:39 ----------

A najmilszy dla ucha efekt to uzyskałem dopiero po wyłożeniu boczków pianką akustyczną :hmm:

kruszyna
07-07-2012, 18:35
12 x4,40 to nie jest 99

liczyłem te maty po 7zł z groszem :)



a czy ta taśma dekarska nie jest cięższa ? szczerze podoba mi się ten pomysł ale czy tego niebedzie czuć ? tzn. smoła czy coś...

cięższa może i jest ale jak dal mnie osobiście (mam porównanie) daje dużo lepszy efekt niż takie maty zaprezentowane tutaj, smoły osobiście nie wyczówałem ale to może zależeć od taśmy :)

Fred.X
07-07-2012, 18:52
jest ale jak dal mnie osobiście (mam porównanie) daje dużo lepszy efekt niż takie maty zaprezentowane tutaj,bez obrazy, ale chyba głuchy jesteś ;)

kruszyna
07-07-2012, 19:27
bez obrazy, ale chyba głuchy jesteś

bez obrazy ale chyba ucho świata się znalazło... każdy ma swoje zdanie i takie jest moje i go nie zmienie i wcale nie musisz go komentować

Tycak
07-07-2012, 21:25
bez obrazy ale chyba ucho świata się znalazło...
:hehe:

Tak szczerze to ja nie słyszałem jak gra u mnie na matach bo jak już mówiłem nie kleiłem matami tylko taśmą ale również mi się wydaję, że taki zwykły sprzęcik jaki ja mam u siebie i jaki ma większość ludzi lub jaki większość ma zamiar zamontować jakoś na kolana by nie powalił jakością dźwięku na korzyść mat. Chyba dźwięk byłby podobny.

Przy takim zwykłym CA efekt raczej nie będzie aż tak odczuwalny żeby się tu wykłócać.

O matach to można pomyśleć jeśli mamy zamiar zapakować już faktycznie konkretny sprzęt do samochodu - tuby, wzmaki, kondensatory etc. oraz chcemy go całego kompletnie wygłuszyć od dachu po podłoge i nie liczy się dla nas żaden grosz tylko żeby było naj, naj, naj.
Ale to tylko taka moja subiektywna opinia.

Zresztą czytając również fora o CA napotkałem się z wieloma, naprawdę wieloma opiniami na temat mat oraz taśm i to jest temat rzeka albo nawet coś typu święta wojna.

Zarówno maty jak i taśma w świecie "CarAudiowców" ma wielu zwolenników i przeciwników.
Jedni wolą to inni to, a jeszcze inny będzie wygłuszał wszystkim co się da począwszy od mas dźwiękochłonnych przez maty/taśmy do pianek.

Amen. :skromny:

Fred.X
07-07-2012, 22:03
bez obrazy ale chyba ucho świata się znalazło... każdy ma swoje zdanie i takie jest moje i go nie zmienie i wcale nie musisz go komentowaćsorry kolego , ale wygłuszanie auta matami dekarskimi to nie najlepszy pomysł , szczególnie jak napisałes, ze efekt jest lepszy niż maty do tego przeznaczone, :skromny:

kruszyna
07-07-2012, 22:50
sorry kolego , ale wygłuszanie auta matami dekarskimi to nie najlepszy pomysł , szczególnie jak napisałes, ze efekt jest lepszy niż maty do tego przeznaczone,

napewno jest lepszy efekt na taśmach niż na najtańszych matach, nie mówię że taśma będzie lepsza niż mata za 50-100zł za sztukę 25x50 ale to też jest lekko nie mądre kupować tak drogie maty, ja osobiście znam wiele aut wygłuszonych właśnie taśmami i wiem że sam też nie będę bez sensu przepłacał na maty :)

Fred.X
07-07-2012, 22:52
napewno jest lepszy efekt na taśmach niż na najtańszych matach, nie mówię że taśma będzie lepsza niż mata za 50-100zł za sztukę 25x50 ale to też jest lekko nie mądre kupować tak drogie maty, ja osobiście znam wiele aut wygłuszonych właśnie taśmami i wiem że sam też nie będę bez sensu przepłacał na matywidzę, ze rozmowa z tObą nie ma sensu , beton i tyle

kruszyna
08-07-2012, 00:36
hah... wiedziałem, że tak się skończy wymiana zdań z Tobą :) kilka tematów czytałem i nigdy nikt Ci nie przemówił, że woli coś innego lub ma inne zdanie na dany temat :)

gienek
08-07-2012, 02:05
Fred:D Kruszon ale to nie forum aby wydrapać sobie oczy :D Kolega zapytał o poradę ja dodałem swoje zapytanie ;p a to czym kto będzie wygłuszał zależy od jego hmm portfela:) jedni wola taśmy inni preferują maty proste :) Ja tam mam zamiar zainwestować w mate bo to auto a nie jakiś kontener aby wygłuszać papą bądź taśma :) Cenna maty trzeba poszukać rozsadnej ceny i zamowic :) Rożnica moze być minimalna jeżeli chodzi o to.Każdy ma swoje zdanie ja uwazam ze to co do auta to do auta nie lubie eksperymentowac