PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] O czym pamietać zakładając LPG do V6?



rc23
02-07-2012, 21:17
Juz wyjasniam.
Chodzi o wskazówki jak taka instalacja ma wyglądać, tzn. że przewody gazowe idace od wtryskiwaczy maja miec jednakowa długość, że w przypadku podwójnej listwy ma byc bypass, że otwory w baranie maja być wiercone jak najnizej itd.

Jesli macie jakieś przemyslenia na ten temat to piszcie.

Temat powstał dla mojego kolegi który bedzie wkrótce gazował V:hehe:

GrekuPL
02-07-2012, 22:48
cały temat jeśli chodzi o założenie gazu w v6 jest świetnie opisany na moim aucie :wall: są dokładne porównania wraz z hamowaniem auta na źle założonym gazie i na dobrze założonym...


http://lpg-forum.pl/jaka-instalacja-do-mondeo-st200-i-gdzie-ja-zalozyc-we-wro-t21120.html

zapisać można gdzieś ten sznurek, bo wiecznie Greku żyć nie będzie :helm:

dysze tylko i wyłącznie w dolny kolektor wiercić, nic innego nie wchodzi w grę...

maniek_
02-07-2012, 23:01
że otwory w baranie maja być wiercone jak najnizej itd.Tylko baran tam montuje wtryskiwacze :hehe: Tak na serio to tylko w kolektorze dolnym

---------- Post added at 23:00 ---------- Previous post was at 23:00 ----------


dysze tylko i wyłącznie w dolny kolektor wiercić, nic innego nie wchodzi w grę...oo Greku już to napisał

---------- Post added at 23:01 ---------- Previous post was at 23:00 ----------

Miedź Fi 8, warto zerknąć czy gazownik nie próbuje zrobić przekrętu i nie puszcza od wielozaworu na butli fi 6 a pod maską nie wrzuca redukcji na 8...

wilu117
03-07-2012, 12:23
Filtr FL przed trójnikiem pomiarowym (a najlepiej dwa filtry) a sam trójnik jak najbliżej listwy wtryskowej.

GrekuPL
03-07-2012, 13:35
Miedź Fi 8teraz wychodzą już z miedzi warsztaty montujące lpg/cng...dają odpowiednik faro (dla miedzi 8mm to 13mm faro)

KLUSEK
05-07-2012, 19:40
Ja się nie zgodzę, że wiercenie tylko w dolny kolektor. Oczywiście podparte jest to tezą, że dobrze jest, jeżeli jest jak najbliżej wtrysków benzyny - ale nie ma na to żadnych rzetelnych badań i pomiarów panowie. Najważniejsze, aby mieszanka była dobrze wymieszana z powietrzem. Oczywiście estetycznie lepiej w dolny kolektor.

Z moich przemyśleń:
- Wielozarów do tyłu w butli
- Wkrętki wewnątrz dolotu nie ucinane do ścianki, tylko długie na środek przekroju dolotu - najlepsze wymieszanie paliwa.
- Rurki faro zamiast miedzi
- Reduktor taki do 300 koni, nie należy ufać producentom, że reduktor do 200 koni będzie miał odpowiednią wydajność
- Dla reduktora dobre miejsce to przestrzeń pod akumulatorem, no i węże wodne blisko
- Dobre filtry FL, najlepiej dwa i dobrej przpeustowości
- Wydajne wtryski, precyzyjne (HANA2000)
- Kompensacja na listwach
- Mapa ustawiona dobrze, według korekt dla ECU, dobrze jak jest opcja ustawiania oddzielnie banków lub inne ISA
- Odcinka ustawiona na około 6500

wilu117
05-07-2012, 20:32
Ja się nie zgodzę, że wiercenie tylko w dolny kolektor. Oczywiście podparte jest to tezą, że dobrze jest, jeżeli jest jak najbliżej wtrysków benzyny - ale nie ma na to żadnych rzetelnych badań i pomiarów panowie.

Greku sprawdził obie wersje na hamowni, wkrętki przy wtryskach benzyny wygrały :)


Wkrętki wewnątrz dolotu nie ucinane do ścianki, tylko długie na środek przekroju dolotu - najlepsze wymieszanie paliwa.

Kleber ma obcięte i wypolerowane równo ze ścianką kolektora, sprawdzone na hamowni. Mocy auto przybyło ale generalnie nie ma to wielkiego znaczenia :hmm:


Odcinka ustawiona na około 6500

przy dobrej instalacji taka sama jak na benie :skromny:

GrekuPL
05-07-2012, 20:43
Ja się nie zgodzę, że wiercenie tylko w dolny kolektor. Oczywiście podparte jest to tezą, że dobrze jest, jeżeli jest jak najbliżej wtrysków benzyny - ale nie ma na to żadnych rzetelnych badań i pomiarów panowie. Najważniejsze, aby mieszanka była dobrze wymieszana z powietrzem. Oczywiście estetycznie lepiej w dolny kolektor.chłopie...czytałeś to co wkleiłem link do LPG forum ? czy nie ? jak nie to proszę Cię o przeczytanie tego... sprawdziłem na hamowni na swoim aucie niestety jak wyglądają różnice między górnym a dolnym kolektorem...to że Ty tak miałeś i jeździłeś-ok ale ja tak nie chciałem i potwierdziłem na hamowni, że jest źle... wymieszanie się powietrza w górnym kolektorze to między bajki można włożyć... myślę, że wydana kasa moja na hamownie i strata czasu oraz nerwów może komuś się przyda,kto przeczyta tego linka :hmm:

KLUSEK
05-07-2012, 21:08
Nie czytałem, odrobie zaległości ;)

GrekuPL
05-07-2012, 21:25
Nie czytałem, odrobie zaległościKrzysiek, nie odbieraj tego źle co napisałem czy coś, ale kurde szkoda aby ktoś kto zakłada i wydaje 4tys zł na lpg miał słabsze auto i się denerwował i tracił czas na poprawki, a dzięki temu forum ja zaoszczędziłem dużo już kasy i niech inni dzięki tej informacji niech chociaż zaoszczędzą nerwy :bigok: :beer:

KLUSEK
05-07-2012, 21:28
Ależ jak najbardziej się zgadzam, że trzeba wcześniej czytac na co się wydaje pieniądze :)