PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Miga lampka alarmu i skacze wskazówka prędkościomierza



kubala83wroc
05-07-2012, 18:35
Witam, mam taki problem: od czasu do czasu podczas postoju jak również jazdy miga lampka alarmu i w tym samym momencie skacze wskazówka od prędkościomierza. Co może być przyczyną?
Autko to Mondeo MkII 2,0 benz. 1997r.

Netoper
05-07-2012, 18:37
Na początek sprawdź ładowanie.

kubala83wroc
05-07-2012, 23:44
ładowanie jest ok, ok. 14V

---------- Post added at 23:44 ---------- Previous post was at 23:21 ----------

A może mieć z tym związek wymiana radia fabrycznego na sony, bo tak się zaczęło jakiś czas po wymianie??

Netoper
05-07-2012, 23:48
Całkiem możliwe, mogłeś podczas montażu trącić jakiś przewód i niekontakt się zrobił.

DziQ
06-07-2012, 10:22
pewnie zmieniales kostki moze cos sie zwiera w kostce forda jest sygnal predkosci. mozlwe ze cos tam a alarm hmm tu nie pomoge bo pewnie mowisz o fabrycznym.

Optysio
07-07-2012, 11:08
W niektórych autkach z fabrycznym alarmem (możliwe, że we wszystkich) radia podłączane były do alarmu. W oryginalnych kostkach forda jest wtedy sygnał z VSS, oraz przewód do alarmu.

kubala83wroc
07-07-2012, 18:40
Sprawdziłem przewody są ok, poruszałem nimi nawet i dalej jest ten problem.

Optysio

W niektórych autkach z fabrycznym alarmem (możliwe, że we wszystkich) radia podłączane były do alarmu. W oryginalnych kostkach forda jest wtedy sygnał z VSS, oraz przewód do alarmu.


Czyli wsadzenie fabrycznego powinno rozwiązać problem?

Netoper
07-07-2012, 19:00
Czyli wsadzenie fabrycznego powinno rozwiązać problem?
Jeśli problem jest w sygnale VSS.
A inna sprawa że było sporo tematów, że po podłączeniu niefabrycznego radia (po przez przejściówkę) były problemy z upływem prądu.

---------- Post added at 19:00 ---------- Previous post was at 18:58 ----------

Ewentualnie nie musisz nawet zapinać oryginalnego radia, tylko odłączyć te Sony i zobaczyć czy problem ustąpił.

kubala83wroc
07-07-2012, 19:55
po odłączeniu sonego i przejściówek problem nie znikł

---------- Post added at 19:55 ---------- Previous post was at 19:05 ----------

A może to być czujnik prędkości walnięty? A jeśli tak czy nie będe miał problemów podczas jazdy bo jade na wakacje a dystans to 600km??

Netoper
07-07-2012, 20:17
A może to być czujnik prędkości walnięty?
Tak się nad nim zastanawiałem, tylko nie mogę powiązać jego uszkodzenia z tym mruganiem kontrolki od alarmu.
A tak w ogóle to chodzi o kontrolkę jakiegoś dokładanego alarmu, czy o kontrolkę immobilisera przy zegarku?

kubala83wroc
07-07-2012, 20:32
kontrolke przy zegarku czyli chyba immo. Zajrzałem pod maske, próbowałem rozpiąć kostke czujnika prędkości, ale mi się nie udało tylko troche nią poruszałem i kontrolka zgasła i licznik chodzi normalnie

Netoper
07-07-2012, 20:43
troche nią poruszałem i kontrolka zgasła i licznik chodzi normalnie
No to kolejna sprawa z tych "dziwnych" którymi zaskakuje mondek. :)
Co prawda nie mam teraz wglądu do schematów aby prześledzić zależność sygnały VSS do immo ale mimo to, nie potrafię zatrybić czemu niekontakt na obwodzie VSS czkawką się odbił na immo.

DziQ
08-07-2012, 16:51
Ja dodam od siebie że, np jak przepaił mi się bezpiecznik od stopów (przy okazji to ten sam do centralki zamków - fabryczne sterowanie w kluczyku radiowe) to żarzyła się kontrolka od IMMO niby fajnie bo jak ktoś wie o co kaman to wie że nie ma stopów! ale też mnie to w tedy zaskoczyło :)