PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Nowe amortyzatory przód - zrobiła się straszna koza.



scope
10-07-2012, 01:21
Jakieś 8 tys. kilometrów temu wymieniłem sprężyny z przodu na Kayaba RA1067. Ich charakterystyka powinna być zbliżona do fabrycznej, przynajmniej teoretycznie. Po zamontowaniu przód poszedł kilka cm do góry, a po 2-3 dniach wrócił do normy.

3 dni temu wymieniłem amortyzatory z przodu. Stare, wybite olajaki ustąpiły miejsca nowym, gazowym Bilsteinom B4. Po ich wymianie zawias jest twardszy a prowadzenie nieporównywalnie lepsze, ale... siedzi strasznie wysoko!
http://img6.imagebanana.com/img/h792sjgt/thumb/11.jpg (http://img6.imagebanana.com/img/h792sjgt/11.jpg)
http://img6.imagebanana.com/img/n9pflysy/thumb/P1040866.JPG (http://img6.imagebanana.com/img/n9pflysy/P1040866.JPG)
http://img6.imagebanana.com/img/fwkx64pz/thumb/IMAGE_048.jpg (http://img6.imagebanana.com/img/fwkx64pz/IMAGE_048.jpg)

Mechanik mówił, że powymianie na gazówki przód się uniesie, ale nie podziewałem się aż takiej różnicy. Czy to normalne? Przez te 3 dni zrobiłem jakieś 200 kilometrów i wątpię, by osiadł jeszcze trochę niżej "sam z siebie".
Środek koła jest na wysokości progu. Nie wiem, czy coś z tym robić, czy zakładać orurowanie i jechać w teren...



EDIT:
Tak wyglądał na starych amorkach - przód równo z tyłem...
http://img6.imagebanana.com/img/s99uu6vb/thumb/2.jpg (http://img6.imagebanana.com/img/s99uu6vb/2.jpg)

analyzator
10-07-2012, 11:12
zobacz mój temat zaraz obok Twojego

mixol11
10-07-2012, 20:30
o jaaaaaaaa
ale masz "prześwit" - masakra
faktycznie mocno poszedł - pewnie sprężyny mocne, więc razem dało efekt jak widać, tym bardziej że tyłu nie ruszałeś (przynajmniej nie ma o tym mowy) więc tak to teraz wygląda
tył pewnie osiadł lekko przez to dodatkowo

scope
10-07-2012, 21:04
analyzator, rzeczywiście problem bardzo podobny, choć niestety nie ma rozwiązania

mixol11, tak, z tyłu nic nie ruszane. Auto zostało już przez znajomych określone jako:
- rekin
- motorówka
- dragster
- "Wygląda jakbyś ostro ruszał, nawet na postoju"

Nie chcę znów zmieniać sprężyn, tym bardziej, że dziwna wydaje mi się konieczność kupna krótkich sprężyn w celu uzyskania fabrycznego prześwitu (bo chce serię, nie muszę "glebić" auta).

mixol11
10-07-2012, 21:32
jak dla mnie ... trzeba unieść tył wówczas przód siądzie trochu a z czasem i amorki i będzie ok - prześwit się zmniejszy
albo poczekać kilka tysi

analyzator
10-07-2012, 23:11
mój chyba lekko opadł ;)

boro
11-07-2012, 01:04
Jakieś 8 tys. kilometrów temu wymieniłem sprężyny z przodu na Kayaba RA1067. Ich charakterystyka powinna być zbliżona do fabrycznej, przynajmniej teoretycznie. Po zamontowaniu przód poszedł kilka cm do góry, a po 2-3 dniach wrócił do normy
A była jakaś różnica między tymi Kayabami a fabrycznymi? Bo jutro też wkładam te sprężyny.

scope
11-07-2012, 01:38
Nie mam porównania, bo sprężyny wymieniłem zaraz po kupnie auta. Jednak pod względem wysokości, twardości i zachowania samego auta było dość standardowo, w dodatku sprzedają je na esklepie, więc mimo wszystko powinny być podobne do fabrycznych. No chyba, że te do V6 różnią się od tych do Zeteców.


mój chyba lekko opadłNie martw się, są na to tabletki :terefere:

pawelszakal
11-07-2012, 17:31
Myślałem, że to kumpla auto. Ten sam kolor i taki sam objaw po wymianie amorków kayaba. Przejeździł już rok i nadal to samo. Wymieniał amorki + sprężyny.

KojoT6510
11-07-2012, 19:07
A była jakaś różnica między tymi Kayabami a fabrycznymi? Bo jutro też wkładam te sprężyny.

Same sprezyny sa ok mam u siebie takie i podniosl sie moze z 2 cm niz bylo to na poprzednich starych springach ale tamte pewno byly juz z pracowane z racji wieku i km. Co do efektu to faktycznie jest piorunujacy...

n-man
11-07-2012, 20:23
kayaby mają to do siebie że samochod jest wyższy, wiem po swoim mondku

KojoT6510
11-07-2012, 22:54
kayaby mają to do siebie że samochod jest wyższy, wiem po swoim mondku

podejrzewam ze jak bym zalozyl nowe sprezyny z jakiej kolwiek firmy to bylo by wyzej lekko niz na starych ktore sie juz napewno obnizyly od wieku pokonanych km. Tak jak mowie nie podniosl sie wiecej jak 2 cm to gorna granica wczesniej stal ze tyl bym stosunkowo wysoko a przod jak by odpaniety teraz jest idealnie :)

n-man
11-07-2012, 23:41
dałem kayaby i jak wóz cyrkowy na początku był na 15 felgach jak zimowe 14' daje na nizszej oponie to strasznie smiesznie wyglada, było mi nie wymieniać tych sprężyn najlepiej pojsc do sklepu z jedną spręzyną i srpawdzic wysokosc przy kupnie

kemot678
12-07-2012, 00:41
No chyba, że te do V6 różnią się od tych do Zeteców.


Sprężyny na przód są różne do Vałek i zeteków

Fałki/tedeki (http://ford.sklep.pl/pl,product,321112,sprezyna,zawieszenia,przednia,le sjofors.html)i zeteki (http://ford.sklep.pl/pl,product,321111,sprezyna,zawieszenia,przednia,le sjofors.html) i tu może jest problem

cossi82
12-08-2012, 12:08
No chyba, że te do V6 różnią się od tych do Zeteców.


Sprężyny na przód są różne do Vałek i zeteków

Fałki/tedeki (http://ford.sklep.pl/pl,product,321112,sprezyna,zawieszenia,przednia,le sjofors.html)i zeteki (http://ford.sklep.pl/pl,product,321111,sprezyna,zawieszenia,przednia,le sjofors.html) i tu może jest problem

oczywiscie ze tu tkwi problem, v6 ma takie spr z przodu jak td. jesli masz zeteca i zalozyles spr od v6/td to efekt jest taki jak sam widzisz i nie licz na to ze ci to po czasie siadzie. poprostu v6/td jest ciezszym silnikiem i potrzebuje mocniejszych spr...

borsuk88
15-08-2012, 11:35
podepnę sie pod temat zmieniałem wczoraj sprężyny bo miałem od td i też tak satał wysoko a po wymianie - hmm stoji tak jak u ciebie a zmieniłem na sprężyny do benzyny DND i na spręzynach pisze 435++ amorki mam roczne GH a tył cały nowy ! samochód po wymianie przednich sprężyn jest miękki w porównaniu do tamtych a po za tym - jest wysoko! a dodam że koło mam 17! śmiesznie wygląda ale wygodnie sie jedzie ha! mam nadzieje że opadną chodź trochę

LukaszV6
16-08-2012, 11:22
nie czekaj-tnij zwoje hehe

borsuk88
16-08-2012, 18:23
ha nie biorę przykładu z e-30 nie mam kasy na sportowe latam na zwykłych a nie tnę i robię wieś tuning hahahha

analyzator
26-08-2012, 11:39
to jak z tą wysokością jest ? u mnie wciąż trochę za wysoko i już chyba nie siądzie, nie wiem czy reklamować te amory.

GrzegorzD
26-08-2012, 20:11
to nie tak że gazówki mają tak że wyżej stoi. Ja zakładałem ori gazowe motorcrafty i nie miałem takiego efektu

analyzator
26-08-2012, 20:46
problem jest chyba z bilsteinami b4 które to jak widzę nie tylko mondeo podnoszą z przodu

analyzator
24-03-2013, 10:06
Cześć

Jak tam kolego ? Wciąż motorówka ?? U mnie doszła wymiana sprężyn z przodu. Zmieniłem na monroe i mam taką motorówkę, że hej. Miałem nadzieję, że na monroe zejdzie w dół bo z tyłu monroe/bilstein siedzi u mnie nisko..
Na startych trochę opadło ale wciąż nie byłem do końca zadowolony. Szczyt szczytów, żeby na nowych markowych częściach nie można było utrzymać fabryki.. i przód i tył na zestawie monroe/bilstein. Ktoś dał pupy.

To moja motorówka na kilka godzin po wymianie - http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/7ef77de580d446e0.html

Jak za tydzień nie będzie fabryki to podpalę to auto ;P

zsberg
24-03-2013, 10:17
czy mnie ktos oswieci co maja amorki do wysokosci auta? pytam,bo w domu lezy caly zestaw i czeka na montaz. reka wciskam tloczysko,wiec jak ten amorek ma uniesc kilkaset kg do gory?

a w tym przypadku nie jest tak, że sprężyny nie pasują dokładnie w gniazdo amorka, przez co nie wlazły w swoje miejsce i dlatego tak stoi?
Jesienią kumpel w mk2 td 99 zmieniał amorki na motorcrafty. Co się okazało? stare spreżyny nie pasowały do nowych amorków! W sklepie przymierzyliśmy do motorcraftów nowe spiringi D&D i wszystko ładnie pasowało. Dziwne - czyżby zmiana konstrukcyjna amorków?

analyzator
24-03-2013, 12:06
Ważna uwaga, na pewno trzeba to sprawdzić. Dzięki za info. I ja nie wierzyłem że mają coś wspólnego z wysokością i trochę się wkurzyłem po wymianie. Mam nadzieję, że nowe springi się uklepią. Obok stoi mondeo mk3 kombi 2,0 tdci sprężyny monroe amory monroe i wysokość ma fajną, na oko 1cm poniżej fabryki. Tak bym chciał eh..

MarekPrint
24-03-2013, 12:55
Może się auto podnieść , amorki muszą się trochę ułożyć
http://www.mondeoklubpolska.pl/showthread.php/98760-Nowe-spr%C4%99%C5%BCyny-a-ty%C5%82-auta-dalej-nisko?p=1827257&viewfull=1#post1827257

zbigniewz01@WP.PL
24-03-2013, 13:46
czy mnie ktos oswieci co maja amorki do wysokosci auta? pytam,bo w domu lezy caly zestaw i czeka na montaz. reka wciskam tloczysko,wiec jak ten amorek ma uniesc kilkaset kg do gory?

a w tym przypadku nie jest tak, że sprężyny nie pasują dokładnie w gniazdo amorka, przez co nie wlazły w swoje miejsce i dlatego tak stoi?
Jesienią kumpel w mk2 td 99 zmieniał amorki na motorcrafty. Co się okazało? stare spreżyny nie pasowały do nowych amorków! W sklepie przymierzyliśmy do motorcraftów nowe spiringi D&D i wszystko ładnie pasowało. Dziwne - czyżby zmiana konstrukcyjna amorków?
No własnie! Tyle już było mówione,amorek wciskany ręką unosi bude pareset kg.? Jest to takie odczucie,po kazdym podniesieniu na dłuższy czas i opuszczeniu też stoi wyżej,bez żadnej wymiany.Nowy po opuszczeniu zawsze przytrzyma wyżej ale to jest tylko do czasu jazdy.Przecież po to jest spręzyna.Amorek ma za zadanie żeby ta sprężyna za bardzo nas nie wybujała i ma stabilizować zawieszenie razem z drążkiem,tulejami,itp w zespole.Jeżeli amor jest w ruchu odziałowuje na stabilną przyczepność koła do nawierzchni.

GrzegorzD
24-03-2013, 15:29
ja wymienałem amorki na gazowe motorcrafty i nie miałem zmian - tu bardziej chodzi o to że nowe sprężyny powodują wyższe stanie auta

n-man
24-03-2013, 15:49
wymieniłem amory i spreżyny na nówki kayaby i samochod masakrycznie poszedl do gory po 2 latach moze troche sie zbiło, zebym wiedzial to nie wymienialbym tych sprezyn

analyzator
24-03-2013, 17:34
Wygląda na to, że u mnie ładnie zamontowane i sprężyny siedzą na miejscu.

Panowie teoria teorią ale doświadczenia różne. U mnie na starych oryginalnych sprężynach po zmianie samych amorów przód poszedł do góry i był wyżej niż w innych mk3. Mam pod ręką mk3 kombi jak pisałem takie same sprężyny a inne amory i wysokość ma prawidłową. Mam nadzieję, że u mnie monroe poleci w dół poniżej serii - tylne na pewno poszły.. Zobaczymy za tydzień-dwa.

sebcio
25-03-2013, 00:01
Też tak miałem jak wymieniłem na gazowe,ponowna zmiana na olejowe amorki i wszystko wróciło do normy.
Za dwa trzy dni zmieniam amorki i sprężyny z przodu , aż się boję.

analyzator
25-03-2013, 20:19
No to mnie zasmuciłeś bo komplet amorów to nie jest mały wydatek a z tyłu za nisko z przodu za wysoko i co ja zrobię z kompletem nowego penisowego billsteina.. Ludzie to montują i jeżdżą a u mnie kiszka.. montują też kayaby, gazowe, i mają okej.

sebcio
27-03-2013, 00:42
Też tak miałem jak wymieniłem na gazowe,ponowna zmiana na olejowe amorki i wszystko wróciło do normy.
Za dwa trzy dni zmieniam amorki i sprężyny z przodu , aż się boję.


No i zmieniłem. W porównaniu do do stanu przed wymianą jest 3 cm wyżej,ale obie sprężyny były pęknięte więc brakowało wysokości.
Porównałem nowe sprężyny ze starymi i ich wysokość była identyczna (myślałem że stare będą sklepane) natomiast nowe poduszki były ok 1 cm wyższe od starych, i po dokręceniu do kielichów skasował się luz między kielichem a podkładką (tą nad kielichem w komorze silnika) wcześniej był ok 1 cm.Po świętach wymieniam jeszcze tył i mam nadzieję że się podniesie i będzie równo.
W tej chwili od asfaltu do dołu rantu nadkola mam 69,5 cm opony 205/55/16, ale bardziej miarodajne będzie zmierzyć od środka koła do nadkola wtedy odpadnie różnica w wielkości koła, jutro zmierzę i Wy też możecie.

analyzator
29-03-2013, 07:41
Kontaktowałem się ze sprzedawcą w sprawie gwarancji na amorki. U mojego mechanika w pudłach zostały karty gwarancyjne więc podobno bilstein bez nich nie zajmie się moimi amorami. W innej sytuacji mógłbym się prawdopodobnie spotkać z przedstawicielem firmy na warsztacie. Nie wiecie czasem czy nie da się tego obejść jakoś? Skłonny jestem oddać je na gwarancję bo tyle się nie ułożą coś czuje..

Dariusz22
29-03-2013, 12:41
Ja w swoim Mondku też tak miałem jak wymieniłem sprężyny z przodu, tylko nie pamiętam czy to były akurat kayaby, wiem że kosztowały coś koło 90 zł/szt :P Ja to traktuje jako plus takie podniesienie zawiechy, bo w moim mieście niektóre osiedlowe krawężniki mają po 15 cm :) także warto czasami sobie pod taki podjechać żeby mieć upragnione miejsce :) hehe

Paolo
29-03-2013, 17:56
Sprężyny kayaby RA1067 dedykowane są tylko silników V6 i TD do zeteków za twarde dlatego taka koza się zrobiła.

---------- Post added at 16:56 ---------- Previous post was at 16:55 ----------

na szybko znalezione w sieci:
http://www.jjcar.pl/spryna-kayaba-ra1067-przd-ford-mondeo-p-1047.html

sebcio
01-04-2013, 22:07
Sprężyny kayaby RA1067 dedykowane są tylko silników V6 i TD do zeteków za twarde dlatego taka koza się zrobiła.

---------- Post added at 16:56 ---------- Previous post was at 16:55 ----------

na szybko znalezione w sieci:
http://www.jjcar.pl/spryna-kayaba-ra1067-przd-ford-mondeo-p-1047.html

Ale ja mam TD i kiedyś do oryginalesów sprężyn założyłem gazówki i wywaliło w górę.

analyzator
06-04-2013, 11:01
Miałem wczoraj okazję przejechać serię dosyć wysokich policjantów i mam objaw rozprężającego się "wybuchowo" amortyzatora - przy wjeździe na policaja cisza ale przy zjeździe z niego ŁUP koła walą o asfalt z zaj.. impetem. Myślałem że coś odpadło od auta, cały zawias. Przy wolniejszym przejechaniu albo niższych policjantach cisza.. Chyba kupię jakieś zwykłe amorki któregoś dnia a te wywalę do kosza, żeby nikt nie miał problemu ;)

kabzik
07-04-2013, 11:26
Miałem wczoraj okazję przejechać serię dosyć wysokich policjantów i mam objaw rozprężającego się "wybuchowo" amortyzatora - przy wjeździe na policaja cisza ale przy zjeździe z niego ŁUP koła walą o asfalt z zaj.. impetem. Myślałem że coś odpadło od auta, cały zawias. Przy wolniejszym przejechaniu albo niższych policjantach cisza.. Chyba kupię jakieś zwykłe amorki któregoś dnia a te wywalę do kosza, żeby nikt nie miał problemu ;)


mam to samo , głupi mechanik mi polecił monroe wlasnie i niestety po 2 latach pękła sprężyna tam gdzie mi wybuchał amor. Coś czuje, że szykuje się większa inwestycja niż same sprężyny, a to boli bo chwilowo pracy brak i kasy :/

zizitop901
21-04-2013, 22:00
siemka panowie ja mam spory wydatek z tysiak się uciuła bo 2x sprężynki przednie i amorki 2x i tył amorki2x bo sprężynki są oki dziś zmieniałem oponki na letnie i jak zmieniam to lukam co tam puka stuka itd i dziś panowie okazało się że lewa sprężynka pęknięta u góry a prawa na dole i u góry jajca jak berety a ja tak całą zimę przehulałem ale cyrk ale się tak ułożyły że się to nie rozsypało ale tak czy siak zaliczyłem szok i tu pytanie bo z tego co widzę koszmarnie się dzieje na gazowych mdo jak na szczudłach i tak kusi mnie na olejaki zwykłe nie chodzi tu o cenę tylko o problematykę. co radzicie koledzy. pozdrawiam.

sebcio
21-04-2013, 23:51
kusi mnie na olejaki zwykłe nie chodzi tu o cenę tylko o problematykę. co radzicie koledzy.

Ja ostatnio założyłem amory i sprężyny jakiejś firmy GH ,

W porównaniu do do stanu przed wymianą jest 3 cm wyżej,ale obie sprężyny były pęknięte więc brakowało wysokości.
Porównałem nowe sprężyny ze starymi i ich wysokość była identyczna (myślałem że stare będą sklepane) natomiast nowe poduszki były ok 1 cm wyższe od starych, i po dokręceniu do kielichów skasował się luz między kielichem a podkładką (tą nad kielichem w komorze silnika) wcześniej był ok 1 cm.
Jak na razie zrobiłem ok 5kkm i spoko.

zizitop901
22-04-2013, 22:02
więc sprężyny polecono mi kyb do diesla są grubsze a do benzyny cieńsze amory i reszta nie wiem co za firma bo nie pamiętam ale wsio gazowe i amory sprężynki poduchy łożyska wyszło mnie 750zł. Napiszę w środę co za firma amorów.

---------- Post added at 21:02 ---------- Previous post was at 21:02 ----------

robic fotorelację z wymiany? ala poradnik?

sebcio
22-04-2013, 22:18
ale wsio gazowe

Przód wywali do góry, na tyle może być.

zizitop901
23-04-2013, 22:15
z tego co wiem to u was wada sprężyn za mocne i dlatego koza wyszła. poza tym są inne amory gazowe do diesla i inne do benzyniaka zresztą się okaże po wymianie co będzie ale koleś z mego sklepu zna się na towarze i wie co mówi i wie co sprzedaje poza tym wszystkim kupuje się części pod model czy przed liftem czy po lifcie czy diesel czy benzyna automat czy nie kombi czy sedan i td. Powodzenia z kozami acz kol wiek nie wykluczam zonka u mnie ale ufam że mam to co ma być zamontowane bez zonków.

sebcio
24-04-2013, 01:59
poza tym wszystkim kupuje się części pod model

No nie inaczej ,właśnie tak kupowałem.Powodzenia życzę i odezwij się "co wyszło".

zizitop901
24-04-2013, 18:41
odnośnie amora to on sam w sobie ma tylko właściwości tłumiące nie sprężynujące - te co kupiłem da się ręką wcisnąć tłok do końca a po puszczeniu sam powoli odbija do góry natomiast sprężyna 5zwojowa do diesla gruba amory mam http://www.srline.com/pl/produkty sprężynki kyb natomiast poducha z łożyskiem ruville więc z tego co czytam to odbijanie kół max jak piłki to wina sprężyn i lub uszkodzonych amorów bo sam amor nie sprężynuje a przynajmniej nie powinien.

---------- Post added at 17:41 ---------- Previous post was at 17:39 ----------

więc sadzę że będzie wyżej jak teraz jest ale nie koza. a napiszę co i jak w poniedziałek zrobię fotki i td. pozdrawiam

sebcio
24-04-2013, 18:56
bo sam amor nie sprężynuje

A ja pamiętam jak kupowałem gazowe do przodu to tłok był zabezpieczony drutem, który trzymał tłok wciśnięty a gdy zdjąłem zabezpieczenie tłok wypchało do góry.

zizitop901
24-04-2013, 21:53
A ja pamiętam jak kupowałem gazowe do przodu to tłok był zabezpieczony drutem, który trzymał tłok wciśnięty a gdy zdjąłem zabezpieczenie tłok wypchało do góry.
no tak jest taki drut ale po jego zdjęciu amor nie zachowuje się jak sprężyna tylko powolutku z określoną nie wielką siłą odbija do góry to prawda ale nie jest jak sprężyna i da się dłonią zatrzymać i cofnąć tłok do dołu bo amor ma tłumić drgania nie je sprężynować bo od sprężystości jest sprężyna i to ona ustala wysokość zawieszenia. nie mowa tu o pneumatyce regulowanej. poza tym jeszcze ten drut jest po to by nie rozerwać kartonu i zapewne by amor nie był w trakcie leżakowania na półce rozprężony na maxa bo pewnie szkodzi to mechanizmowi wewnątrz amora.

sebcio
25-04-2013, 00:05
Dobra nie debatujmy już, poskładaj klamoty do kupy i zobaczymy co z tego wyjdzie (jak wyjdzie "koza" to będziemy polemizować) zapodaj fotę i zmierz wysokość przed i po.
Niech moc będzie z Tobą.

zizitop901
27-04-2013, 21:17
siemka wymieniłem przód amory sprężynki i jest wyżej czy koza? nie bo było mega nisko lewy amor motorkraft zdechł na amen i peknięta sprężyna a prawy ledwo zipie i sprężyna pękła w 2miejscach a jedzie sie teraz bosko po remoncie coś pięknego nic nie telepie nie puka nie stuka jutro tył narazie same amory w 2gim podejściu sprężynki. fotki w poniedziałek

długośc sprężyn stara nowa ta sama tylko nowe jakby grubsze lekko ale nic nie wali jak sie szybko pojedzie po gliniarzu.

sebcio
28-04-2013, 01:57
No to spoko u mnie po wymianie poszło jedynie 3 centy ale jak u ciebie sprężyny popękane i poduchy o centymetr sklepane w porównaniu z nowymi.

zizitop901
30-04-2013, 14:40
tak poduchy wygniecione na max wyżej jest z 5centymetrów może więcej

sebcio
30-04-2013, 15:10
wyżej jest z 5centymetrów może więcej

No to prawie jak "koza" . A jak z tyłem ??


Wydrapane na szkiełku.

zizitop901
01-05-2013, 13:15
ale mnie się nawet koza podoba bo jest wysoko krawężniki nie straszne tył nie wymieniane sprężyny jeszcze ale jest mega zmiana sztywno nie podskakuje tył jest jak miało być. co do kozy ja go mam 6at i nie zwróciłem uwagi czy był wtedy wysoko.

---------- Post added at 11:59 ---------- Previous post was at 11:55 ----------

zara wmachne fotki regenerowałem tylne łączniki stabilizatora.

---------- Post added at 12:15 ---------- Previous post was at 11:59 ----------

http://imageshack.us/a/img19/3685/wymianatyamora.jpg
http://imageshack.us/a/img441/7671/wymiantyamora.jpg
http://imageshack.us/a/img823/2889/superpomocnikpolecam.jpg
http://imageshack.us/a/img844/7986/regeneracjaacznikastabt.jpg
http://imageshack.us/a/img849/7986/regeneracjaacznikastabt.jpg
http://imageshack.us/a/img812/7986/regeneracjaacznikastabt.jpg
http://imageshack.us/a/img521/7986/regeneracjaacznikastabt.jpg
http://imageshack.us/a/img843/7986/regeneracjaacznikastabt.jpg
http://imageshack.us/a/img826/7986/regeneracjaacznikastabt.jpg
http://imageshack.us/a/img266/7986/regeneracjaacznikastabt.jpg
http://imageshack.us/a/img197/7472/przedwymian.jpg
http://imageshack.us/a/img580/7884/powymianie.jpg
http://imageshack.us/a/img96/564/opuszczeniesanekty.jpg
http://imageshack.us/a/img259/4430/20130427202.jpg
http://imageshack.us/a/img827/6163/20130427206.jpg
http://imageshack.us/a/img18/580/20130427198.jpg
http://imageshack.us/a/img854/4609/20130427200.jpg
http://imageshack.us/a/img90/1662/20130427197.jpg