PDA

Zobacz pełną wersję : Mondeo MK3 2.0 PB



Trzeci
11-07-2012, 15:31
Witam.
Sprzedałem poprzedni samochód Volvo i przyszła pora na coś nowego. I tu pojawił się problem. Samochodów jest mnóstwo, ale egzemplarzy ciekawych jest jak na lekarstwo. Znalazłem takiego dzika w swojej miejscowości może jutro podjadę go obejrzeć. Jako bardziej obeznani podpowiedzcie co ciekawego widzicie na tych zdjęciach.

http://otomoto.pl/ford-mondeo-ks-serwisowa-skory-ghia-C25089782.html

Pozdrawiam.

Jareczek1980
12-07-2012, 07:46
2001 rok + Niemcy + 71 000 km (????) + handlarz + 2 właścicieli = ściema, ale
auto możesz obejrzeć, ale musisz być bardzo czujny.
przede wszystkim zwróc uwagę na tą książkę serwisową, z jakiego jest roku, czy prawdziwa itp.
Po zdjęciach wygląda ok, ale te auta zawsze wyglądają dobrze bo są po profesjonalnej kosmetyce.
Poszukaj na forum o klapkach, dwumasie jak sprawdzić itp.

wrc1000
12-07-2012, 08:02
= ściema, ale
auto możesz obejrzeć, ale musisz być bardzo czujny.
Dokładnie, tym bardziej że jak wejdziemy na mobile.de i wpiszemy takie dane oraz przebieg to bardzo ciężko będzie nam znaleźć mundka za jakieś 2tyś euro....(bo handlarz też musi swoje mieć).

Wulkan
12-07-2012, 08:46
Na tylnej klapie powinien znajdować się emblemat Mondeo. Przy takim przebiegu to tarcze powinny być chyba jeszcze ori. Jak i zdecydowana większość części powinna być ori. Ciekawe jak książka się ma do tego i ogólnie co tam popisane.
75tyś km robię w 2,5 roku więc jakieś tam odniesienie mam. I w zasadzie nic się nie wymienia po za klockami, olejem filtrami i płynem do spryskiwaczy. Tu rozrząd odpada łańcuch.

9 tys zl z kawałkiem pewnie za nie zapłacił helmutowi. I kto sprzedał by prawie nowy względem przebiegu samochód. Skoro z tę samą kasę są z przebiegiem ponad 200kkm... No ale wszystko możliwe. Trzeba podjechać i dobrze zweryfikować te dane które nam zaprezentuje pan handlarz. Skoro serwis do końca brać kumatego kolegę niech dzwoni na serwis do de.

marcind112
12-07-2012, 11:22
Dobrze się składa że ma skórę - zwróć uwagę na fotel kierowcy zwłaszcza na boki czy nie powycierane- przy tym przebiegu nie ma prawa nic tam być. Zwróć uwagę na biegi czy wchodzą gładko zwłaszcza wsteczny i jedynka . Posłuchaj pompy wspomagania czy nie wyje . Z biegami zrób tak puść na luz zapal auto wciśnij sprzęgło do końca i jeden lub wsteczny jeśli wejdzie gładko powtórka jeśli nie znów puść sprzęgło wciśnij i próbuj . UWAŻĄJ TEN MODEL MA KOŁO DWUMASOWE wymiana tego koła plus sprzęgło plus robota 2500 nie twoje

Rob^
12-07-2012, 12:16
... za mniej więcej tyle sprzedałem w kwietniu swoje kombi z 2003 roku z przebiegiem 198kkm więc cena atrakcyjna.
Przebieg zadziwiająco niski ... pewno Helmut z Helmutową tylko do kościoła nim jeździli w niedzielę przez 11 lat :D
Autko bardzo ładnie się prezentuje ale jak pisali koledzy musisz być bardzo czujny bo to może być wałek jakiś :(

Trzeci
12-07-2012, 15:49
Dzięki za porady. Umówiłem się z kolesiem na 18 i zobaczymy jak się prezentuje na żywo, a później zdam relację. Dopiero zaczynam poszukiwania i nie mam ciśnienia, że już ma być. Jestem cierpliwym człowiekiem i wolę poczekać trochę dłużej i kupić coś zadbanego. Nawet za większą kasę.
Jak zadzwonię do niemieckiego serwisu to podadzą mi od tak dane? marcind112 o kole wiem, ale w benzynie podobno tak nie siada jak w dyszlach. Trochę czytałem o MDO na forum i już wiem o tych nieszczęsnych klapkach i problemie z gazem (regulacja luzu zaworowego). Dlatego szukam auta bez gazu.
Pozdrawiam.

Trzeci
12-07-2012, 21:51
Byłem, zobaczyłem, odpuściłem. Wnętrze w rzeczywistości wygląda bardzo ładnie, ale wnętrze to nie wszystko. Z zewnątrz też bardzo dobrze. Jednak ja go nie wezmę. Jak znajdę coś sensownego to znów się do was zgłoszę po porady i opinie.
Pozdrawiam.

Wulkan
13-07-2012, 08:20
To co było nie tak? Jak dokumenty? Rozmowa z handlarzem?

Trzeci
16-07-2012, 00:22
Auto wewnątrz rzeczywiście wyglądało na tyle. Z zewnątrz drobne parkingowe obcierki, wyglądał na egzemplarz bezwypadkowy. Silnik nie był myty, ale dość ciężko palił. Wg mnie benzyna z takim przebiegiem powinna być jak nowa i palić od kopa. A tu trzeba było pokręcić. Poza tym coś za pięknie było z tym samochodem i odpuściłem. Zdrowy rozsądek wygrał.

Piotrek_Pulawy
17-07-2012, 09:01
ale dość ciężko palił.

Na zimnym czy na ciepłym? Bo jeśli silnik był ciepły to w mondeo to normalka. Trzeba zaraz po zgaszeniu wcisnąć parę razy pedał gazu do podłogi żeby świeże powietrze wleciało do komory spalania bo EGR wpuszcza zasyfione powietrze które utrudnia rozruch. U mnie pomogło wywalenie klapek. Po prostu ten typ tak ma :D

Trzeci
17-07-2012, 23:21
Ciężko powiedzieć, bo po prostu nie spojrzałem.