PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] pasek rozrządu DAYCO



przemo2
21-04-2006, 15:56
Czy ktoś z klubowiczów jeździ na pasku rozrządu DAYCO. Muszę w swoim mondku wymienić a jest on o stówkę tańszy od oryginału. W sklepie Forda jest polecany jako zamiennik, ale nie wiem czy się zdecydować.

SKUBI
21-04-2006, 16:06
Ja jeżdze na pasku Dayco już mam przejechane 16 tkm bez zadnego problemu mam wymienione takze paski te od klimy wspomagania i alternatora.Ja nie miałem żadnych problemów.Mój szwagier tak samo bez probema wg mnie możesz zakładać

gordon
21-04-2006, 16:07
Śmiało!!! Ja mam go u siebie i jest OK. Te historyjki o oryginale wzmacnianym to bujda na resorach dla naiwnych. Dayco jast leaderem w produkcji pasków rozrządu. Jako jedyni wytwarzają paski teflonowane. W Polsce jest to marka mało znana i dlatego nie ma pozytywnych opinii, ale warto zauważyć, że nie ma również negatywnych (a przynajmniej nie jest ich udziałowo mniej od opinii negatywnych na temat oryginału, a i takie też się trafiają). Jeżeli jest zmieniany cały rozrząd razem z rolkami (oczywiście INA) to naprawdę nie ma co się bać paska DAYCO. Pragnę zauważyć, że do Transita fabrycznie jest montowany rozrząd właśnie DAYCO.
Pozdrawiam.

COUGAR
21-04-2006, 17:24
Jeśli zamiennik to Gates lub Dayco. Przynajmniej te dwie firmy są najcześciej polecane i podobno się sprawdzają. Ci dwaj producenci są podwykonawcami do pierwszego montażu dla wielu producentów aut więc zapewne ich produkty są wysokiej jakości.

Ja osobiście z tych dwóch wybrał bym Gatesa ale to wybór subiektywny(miałem go w poprzednim aucie i było ok) w Mondeo w tym tygodniu zmieniałem rorząd i włożyłem komplet oryginalny.
:beer:

polonista
21-04-2006, 21:56
Możesz śmiało zakładać - tani i dobry! :metal

Gruszek
22-04-2006, 12:57
Cześć kolego możesz spokojnie zakładać DAYCO ja założyłem trzy lata temu i przejechałem na nim (rozrzadzie kpl rolek+pasek) ok 40 tyś choć mechanik kręcił nosem że lepiej GAT-a ,że oryginał,ale myślę(jestem pewien )ze chodziło o pieniądze bo rozrząd przywiozłem ze sobą i nie mógł naliczyć marży. :))

krzys-68
22-04-2006, 13:40
Czy ktoś z klubowiczów jeździ na pasku rozrządu DAYCO. Muszę w swoim mondku wymienić a jest on o stówkę tańszy od oryginału. W sklepie Forda jest polecany jako zamiennik, ale nie wiem czy się zdecydować.Generalnie jakosc pasków -zamienników jest zbliżona a trwalosc obliczana na 60tys km,teroretycznie oryginał na 90tys km.
Ale ja ostatnio przerobilem problem peknietej spreżyny w rolce napinajacej,a pasek jeszcze ok,a przebieg oryginalny 75tys km był.Dobrze ze nie konczylo sie uszkodzeniem glowicy :metal
Tak wiec nie wiadomo czy fabryce tez mozna ufac bezapelacyjnie
Dlatego DAYCO,CONTITECH czy inne podobne znajduja zastosowanie
Wazne zeby nie oszczedzac i wyminiac od razu kpl rolek z paskami,dodatkowo uszczelniacze i pompa wodna