PDA

Zobacz pełną wersję : MK 3 TDCI doradźcie



Mraku
22-07-2012, 23:19
Witam.
Jako, że jest to mój pierwszy post to na wstępie pozdrawiam i witam wszystkich forumowiczów.

Znalazłem takie oto ogłoszenie:
http://otomoto.pl/ford-mondeo-zadbany-C25184788.html

jestem zainteresowany kupnem tego auta, ewentualnie podobnego, interesuje mnie poliftowe kombi 2004 rok TDCI 130 KM. Byłem, oglądałem auto, nie zachwyciło mnie, ale oglądałem już kilka i mam wrażenie, że ma najlepszy dotychczas stosunek jakości do ceny.
To co zobaczyłem to:
- sporo uszkodzeń lakieru, w większości przypadków zrobione tam prowizoryczne zaprawki
- korozja na rancie tylnej klapy, od wewnątrz, nie jakaś tam wielka ale coś tam jest
- skorodowane totalnie moim zdaniem wszystkie parapety
- nie działa elektryczna regulacja wysokości fotela kierowcy, raczej zębatka bo silnik pracuje
- urwana klamka od schowka, nie można go otworzyć
- brak osłony pod silnikiem
- brak pokrywy silnika
- dziwne ale na większości szyb jest 3 a powinno chyba być 4
- kupione, użytkowane i serwisowane w warszawie więc historia dość łatwa do sprawdzenia
jest to wersja z polskiego salonu sprzedaje właściciel ma auto od 4 lat wcześniej auto jeździło w firmie w markach, z dokumentów wynika, że gość kupił z przebiegiem 224 tysiące, a sam w 4 lata zrobił 22 tysie, (trochę mało) twierdzi że to bezwypadek, jedynie błotnik przedni od strony kierowcy był wymieniany po małej kolizji.
win: WF0WXXGBBW4R21641

Teraz moje pytania:
1. wiem,że auto nie jest idealne, ale czy można znaleźć coś lepszego za podobne pieniądze? (nie chcę szukać auta 6 miesięcy)
2. gdzie w warszawie, najlepiej okolice legionowa dobrze sprawdzić to auto ?
3. co dokładnie zlecić do sprawdzenia ?

Dodam, że nie chcę wydawać na auto 20 tysięcy, bo używam go do pracy, a tam jednak trochę się niszczy (wożę dużo różnych gratów), zależy mi na w miarę zadbanym egzemplarzu w który nie włożę w najbliższym czasie kilka tysięcy tylko dlatego że nie sprawdziłem go przed zakupem

Dziękuję za wszelkie sugestie

Pozdrawiam

Jareczek1980
23-07-2012, 09:23
sporo uszkodzeń lakieru, w większości przypadków zrobione tam prowizoryczne zaprawki
to normalne, sam mam tego pełno i sam staram się z tym walczyć. Gorzej jeśli jest na odwrót, wtedy wiesz ze auto albo malowane albo po dokładnej polerce, wraz z papierem ściernym czyli przygotowanie auta na sprzedaż przez handlarza.


korozja na rancie tylnej klapy, od wewnątrz, nie jakaś tam wielka ale coś tam jest
standard

skorodowane totalnie moim zdaniem wszystkie parapety
standard, do wymiany bo się woda może lać


nie działa elektryczna regulacja wysokości fotela kierowcy, raczej zębatka bo silnik pracuje
być może często auto zmianiało kierowców, zestaw naprawczy kolo 100zl na allegro


urwana klamka od schowka, nie można go otworzyć
trochę roboty z tym jest

brak osłony pod silnikiem
była za dopłatą, powinna być pokrywa osłaniająca chłodnice klimy. Koszt okolo 100zł całej osłony

brak pokrywy silnika
za dopłatą, choć rzadko się zdarza ze jej nie było


dziwne ale na większości szyb jest 3 a powinno chyba być
sam nie wiem, może też tak mam, najważniejsze zeby logo forda było, wtedy jeśłi była naprawa to raczej w ASO



kupione, użytkowane i serwisowane w warszawie więc historia dość łatwa do sprawdzenia
a w ogłoszeniu stoi napisane ze z Niemiec

Z tego co piszesz typowe auto flotowe, słabe wyposażenie i ktoś o niego raczej nie dbał.
Jeśli zdecydujesz się juz na jakieś auto jedź do ASO, sprawdzenie auta przed zakupem to koszt okolo 300zł

lisek1
23-07-2012, 18:32
Nie wiem jak dla mnie troche malo chce tym bardziej jest to 2004 r. Ja bym napewno sprawdzil stan silnika wtryski turbo bo to sa wieksze koszty naprawy niz jakas klamka czy parapety (chodz parapety tez wazne). Ja sie swoim juz bujam pol rok ze sprzedaza ale za te pieniadze co w linku to bym go nie oddal mimo ze mam tylko 2003 r.
Ale wybor nalezy do Ciebie.
Na sprawdzenie wal do kolegi Paolo

Mraku
23-07-2012, 20:26
Może trochę słabo wyposażone, ale mi w zasadzie wystarczy, brak mu ESP - nie jest chyba niezbędne, brak elektrycznych szyb z tyłu - przeżyję, brak podłokietnika na tylnej kanapie - to już gorzej wydaje mi się że to fajna rzecz. Auto jest może nieco zaniedbane, ale są to raczej drobiazgi niezbyt drogie w naprawie. Zastanawia mnie jednak to czy ktoś kto nie dbał o drobiazgi dbał o grubsze rzeczy ?
Dzwoniłem do ASO wstępnie planuję wizytę na środę lub czwartek, do kolegi Paolo trochę za daleko, to drugi koniec warszawy. Natomiast w ASO przy toruńskiej koszt sprawdzenia auta to około 550 pln już z próbą przelewową wtrysków, trochę sporo, ale może lepiej sprawdzić.
Na sprzęgło i dwumasę gość ma fakturę chyba z 2009 więc dużo teoretycznie na niej nie przejechał, na turbo jest gwarancja do 12.2012 wymieniany był układ wirujący czy jakoś tak

lisek1
23-07-2012, 20:46
No jesli Ci tak pasuje to ok. ale ja bym i tak jechal do Paola, juz nie wierze w zadne ASO zreszt apojedziesz to pewnie powiedza ze pol silnik trzeba wymienic za kwote samochodu:)

linkgrabber
23-07-2012, 20:50
za te pieniadze nie możesz spodziewać sie cudów, gdy sie okaże, że wtryski i pompa są dobre to jeszcze coś tam utarguj i bierz ;)
Lakier zawsze kiedyś możesz sobie zrobić, zreszta sam mówisz, że do podobnego stanu pewnie doprowadzisz :hehe:

Jak z dwumasa? Chociaż to nie jest akurat taki wielki koszt przy fordzie.

Mraku
23-07-2012, 21:47
tak jak pisałem na wymianę sprzęgła i dwumasy jest faktura z 2009 roku i od tamtej pory auto przejechało podobno tylko około 20 tysięcy więc powinno być ok, jechałem tym autem i nic niepokojącego nie zauważyłem, ale na co dzień jeżdżę mk2 więc różnica jest duża.
Co do wtrysków to można zrobić próbę przelewową, jeśli chodzi o pompę to jak ją sprawdzić ? z rozmowy z gościem z ASO wynika że nie za bardzo mogą ją sprawdzić, tak mi się przynajmniej wydaje. Natomiast dziwi mnie że gość z ASO powiedział że jeśli chodzi o wtryski to po sprawdzeniu mogą powiedzieć czy działają czy nie. Niema możliwości oceny stopnia zużycia. Myślałem że można też określić że na przykład ich czas dobiega końca :) i w najbliższym czasie można spodziewać się konieczności wymiany

sly_PL
24-07-2012, 18:06
Wtryski sprawdź, kompresje. Najtańszy koszt sprawdzenia układu paliwowego, na autostradę i 5,6 bieg max. Jak wyskoczy sprężyna to wtryski ewentualnie pompa do roboty ;).
Jeśli masz możliwość to demontaż wtrysku i sprawdzenie na stole probierczym. Jeśli w aso to próba przelewowa i korekty dawek.