PDA

Zobacz pełną wersję : Co powiecie na ten zestaw???



krzysiekcombi
22-04-2006, 13:09
Witam, mam zamiar kupic sobie CB.
Ale to radyjko bedzie przekladane z mojego slużbowego auta (Mercedes Atego )do mojego mondka.
Proponowano mi taki zestaw radyjko firmy Midland 1001z i antenka magnetyczna Hustler dlugość 100 cm.
Co wy sadzicie na ten zestaw bo ja :niewiem: za bardzo nic w tym temacie

COUGAR
22-04-2006, 19:25
Witam, mam zamiar kupic sobie CB.
Ale to radyjko bedzie przekladane z mojego slużbowego auta (Mercedes Atego )do mojego mondka.
Proponowano mi taki zestaw radyjko firmy Midland 1001z i antenka magnetyczna Hustler dlugość 100 cm.
Co wy sadzicie na ten zestaw bo ja :niewiem: za bardzo nic w tym temacie

Midland 1001z to proste i niedrogie radyjko. Ja osobiście wybrałbym Uniden 510 lub 520XL(takie używam), ale znam takich co na ten model Midlanda nie narzekali. Natomiast ta antena to ewenement wśród magnesówek. Jeżeli czesto zamierzasz przekładać radio to ją bierz(używam takiej obecnie) Jak na długość 1m ma całkiem niezłe osiągi(zasięg nadawania ok 7-8km, a odbierałem najdalej z odległości 12km choć ze sporymi szumami) i ma jedną rewelacyjną cechę. PrAKTYCZNIE NIE TRZEBA JEJ STROIĆ. Sprawdzałem moją na kilku autach i kilku radiach, w różnych miejscach na dachu i za każdym razem SWR w granicach 1.2 bez strojenia. Dodatkowo na dachu mondka niezle wygląda. Nie jest zbyt długa. Ma małą podstawę magnetyczną(sredniaca ok 90mm) a trzyma się doskonale. Ja jechałem z nią na dachu już ok 170km/h i nie spadła nawet przy mijaniu się z TIR-ami. Lepsza pod względem osiągów od Hustlera bedzie antena magnesowa Alana ale nie pamiętam jej nazwy. Długość tamta ma ok 1,5m i większą podstawę magnetyczną oraz cenę w granicach 150zł natomiast Hustlera można nabyć za 90-100 zł.

krzysiekcombi
23-04-2006, 00:32
Dzięki za opinie :beer: