PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Przyciemnianie szyb folią



fuel111
22-04-2006, 19:27
Witajcie. Dowidywałem się u nas w okolycy za ile możan przyciemnić szyby. Piecowe nie wchodzi w grę tylko folia . Oczywiście tylne pasażera klapa i boki mowa o combi. Ja się to kształtuje u Was i jak z gwarancją. Ja dowiadywałem się w Autoglass Jaan w Warszawie i zaśpiewali 500

Oktan
22-04-2006, 19:32
w Łodzi za ten sam zestaw płaciłem 350 zł

robiłem u tych gości już drugi samochód i jestem zadowolony

czas pracy ok 4-5 godzin

jeśli chcesz to dam namiary

aha, pytanie jaką folię chcieli ci założyć ?? zwykłą czy też 3M ?? ta druga lepsza jakościowo,

pamiętaj jeśli nie widać różnicy to:
1. po co przepłacać,
2. musisz iść do lekarza od oczu,
3. patrzysz na nie swój samochód

:))

PS.: jakby co służę pomocą :bigok:

fuel111
22-04-2006, 19:37
Wiesz, może jak na spocie pogadamy to się do Łodzi wybiorę :metal

KarolRS
22-04-2006, 20:27
Troche nie w waszej okolicy, ale jest we Wrocławiu firma, która przyciemnia szyby. Koszt Forda Mondeo to jest 500zł. Czas ok. 5-6h
wszystkie certyfikaty, homologacja, gwarancja.

Oklejają folią sunguard, sa poziomy 70,50 oraz 35%. Kolor czarny, jest też lustrzanka.

Oktan
22-04-2006, 20:48
lustrzanka jest zabroniona przez Kodeks drogowy :nono:

na 100% będzie problem z :mo:

KarolRS
22-04-2006, 20:57
Oktan, ja to wiem, napisałem tylko, ze jest lustrzanka dostępna w ofercie.
Wg. mnie tym co maja lustrzanke powinni kazać to zdierać i zabierać dowody bo to stwarza ogromne niebezpieczenstwo. Raz jechalem za busem, który miał tym szyby oklejone, swiciło słonce i nic nie widziałem.
Dlatego polecam folie 50%. Na przednie boczne szyby 35%. Ja osobiście tak bede oklejał po wakacjach swoje auto.

Pozdrawiam.

Tuner.Pl
22-04-2006, 21:47
u mnie kolega co ma warsztat tuningowy przyciemnil by za 500, pasek od slonca z napisem jaki sie chce w dowolnych literach, boki przednie, boki tylnie i plus tyl. ale wiedze ze to chyba normalna cena jak wszedzie. na folie daje atest.

MaciekG
22-04-2006, 22:07
Witajcie. Dowidywałem się u nas w okolycy za ile możan przyciemnić szyby. Piecowe nie wchodzi w grę tylko folia . Oczywiście tylne pasażera klapa i boki mowa o combi. Ja się to kształtuje u Was i jak z gwarancją. Ja dowiadywałem się w Autoglass Jaan w Warszawie i zaśpiewali 500

Rok temu w Gdańsku Jaan krzyknął około 600 zł i cały dzień pracy bo trzeba szyby wymontować. 8O
Idąc za radą kolegi Aldka pojechałem do AutoHitu do Bytowa, zostawiłem mu auto na 3h i zapłaciłem 350 zł. I jest pięknie. Facet musi mieć dobrą markę bo widziałem na trójmiejskich drogach sporo aut z jego znaczkiem na klapie, a to bądź co bądź około 100 km. A jednego Galaxy z Gdyni nawet na Zakopiance :)

werc
22-04-2006, 22:10
Tak jak mówiłem - za boki po 70 zł i tył do htb 80 zł.
Mogę cię umówić np w piatek przed zlotem a na sobotę rano masz gotowe :))
Pasowałoby wtedy cobyś był na 13-14 w Zamościu :satan:
Jak pasuje daj znać :))

fuel111
22-04-2006, 22:22
Maciek słyszałem o Bytowie, ale trochę daleko :metal

ugni
22-04-2006, 22:28
Ja w AutoFolszyb przyciemniełem za 550zł ale dodatkowo jeszcze mam pasek na czołowej szybie ktory własnie kosztuje te 50zł.Czyli same szybki boczne i tylna wyjdze 500zł.

insider
23-04-2006, 08:13
w toruniu JAAN zaspiewal sobie tylko 350 zl.... za tylne boczne i wielka szybe z tylu.... no i oczywiscie wszystkie papiery....

i cos wspominal na temat tego ze boczne od kierowcy i pasazera juz sa przyciemnione w ilus procentach i tych juz formalnie nie wolno przyciemniac.... wiecie cos na ten temat ?

werc
23-04-2006, 10:52
Dokładnie tak jak powiedzieli - w większości przód jest już przyciemniony np. w wersji GHIA 25% czyli max, w innych 12-16% więc jak dołożysz 30% przekroczyłeś przepisy. Nie wygląda to też tak że jak masz np. 16% i dołozysz folię 14% to będzie OK - niestety szyba przy pomiarze wykaże wtedy ok. 45%.
Można załozyć sobie do przodu powiedzmy 2-5% folię atermiczną, zabezpieczy wtedy przed warunkami zewnętrznymi, nieznacznie przyciemni i zabezpieczy mechanicznie. Większość folii jest już dostosowana "antykradzieżowo" czyli przy rozbiciu nie wypadają i tworzą elastyczną powłokę trudną do przebicia :satan:

Lipa
23-04-2006, 11:01
Ojciec przyciemniał jakieś 3-4 lata temu w wejherowie w Protector Mercedesa 124, za wszystkie 5 szyb zapłacił 500zł, wybrał folię najciemniejszą, muszę powiedzieć że super to wygląda, niestety jakieś pół roku temu złapali go panowie w mundurkach i niestety boczne przednie szyby przy nich musiał uszkodzić, by dowodu nie zabrali. Wg mnie bardzo fajnie to wygląda jak całe auto przyciemnione, ale należy pamiętać że parkowanie w nocy to tylko przy otwartych szybach(mowa o najciemniejszym rodzaju folii)

Ja osobiście też się zastanawiałem nad przyciemnieniem szyb u siebie, ale nie jestem pewien co do wyglądu w HB przyciemnionych tylnych szyb bez przednich(może ktoś ma jakieś fotki), zresztą fabrycznie mam przyciemniane więc i tak bardzo ładnie to wygląda.

Pozdrawiam

werc
23-04-2006, 11:31
Po południu coś wrzucę :terefere:

P.S. tylko siem nie śmiać bo nie umyty :terefere:

marcin_s18
23-04-2006, 11:50
ja mam przyciemnione szybki w podpisie..narazie... :jezyk1:

MaciekG
23-04-2006, 12:05
Maciek słyszałem o Bytowie, ale trochę daleko :metal
Jasne, zapodałem jako przykład. Ale z drugiej strony popatrz na to pozytywnie: możesz tam pojechać Mondim - sama przyjemność :>

burton75
23-04-2006, 17:36
Tez się nad tym głęboko zastanawiam. Dowiadywałem się nawet ostatnio tu:
http://www.laser-autoszyby.pl/index.php
cena za dwie boczne tylne - 150 netto.

werc
23-04-2006, 20:11
Nie wiem czy coś z tego widać ale ...
- tylko się nie śmiać bo leniwy jestem i myć mi się nie chce i gumy zimówki jeszcze (fajnie piszczą na zakrętach) :satan:
http://www.selp.republika.pl/ftp/auto01.jpg
http://www.selp.republika.pl/ftp/auto02.jpg
http://www.selp.republika.pl/ftp/auto03.jpg

pawulon
23-04-2006, 21:03
Trzeba przyznać, że dekielki masz klasa :))

werc
23-04-2006, 21:45
Dobre, bo nie kradną :)) - do alusków mam zabezpieczenia :terefere:

insider
23-04-2006, 23:04
werc... calkiem ladnie.... tak w sam raz.... nie za ciemno nie za jasno.... :) ja tez tak kiedys bede mial... jak fundusze na to pozwola... :)

tip76
23-04-2006, 23:24
A czy ktoś z Was słyszał o jakiejś firmie w okolicach Krakowa, ewentualnie Katowic ??

krzys-68
24-04-2006, 08:49
Witajcie. Dowidywałem się u nas w okolycy za ile możan przyciemnić szyby. Piecowe nie wchodzi w grę tylko folia . Oczywiście tylne pasażera klapa i boki mowa o combi. Ja się to kształtuje u Was i jak z gwarancją. Ja dowiadywałem się w Autoglass Jaan w Warszawie i zaśpiewali 500300-350 pln to max,mozna zawsze sie zalapac na promocje :metal
500 to za T4 nie zaplacilem a kilka m2 tak do klejenia jest

Tuner.Pl
24-04-2006, 23:27
A czy ktoś z Was słyszał o jakiejś firmie w okolicach Krakowa, ewentualnie Katowic ??

AP Tuning tychy przyciemniaja szyby kolo katowic, atest.

jackuno
14-05-2006, 02:51
Mój znajomy okleja szyby.
Folia z atestem, a cena do dogadania i na pewno konkurencyjna :)
Wyemigrował do Warszawy, gdyż u nas w Ostrołęce rynek się trochę skończył :(
Mam nadzieję, że nie popełnię wykroczenia jeśli napiszę, że jakby ktoś z Wa-wy chciał do niego kontakt to mogę podać. A jeśli to niedozwolone to proszę wywalić posta i nie krzyczeć :pad: :)
Zadzwonić i sprawdzić nie zawadzi :satan:

werc
14-05-2006, 11:14
Każda folia ma atest (oprócz jakiegoś badziewia absolutnego)
ale nie każdy "znajomy" posiada takowy do montażu :satan:
Tył mozesz u niego robić (na dobrą sprawę to iblachę możesz wstawić - ale z przodu jak nie ma ateściciku (uprawnień) kłopociki byc mogą :terefere:

jackuno
14-05-2006, 13:35
Przodu to chyba nawet firma z atestem na montaż nie gwarantuje, bo poprostu go robić nie wolno :satan: , do tych tam iluś procent :)
A papier gość ma (wyrabiał w Poznaniu) tylko, że nie ma jeszcze działalności gospodarczej, a bez tego :ass: , a to jak i wiele innych rzeczy w naszym kraju wiąże się z potrzebną na początek kasą :(

werc
14-05-2006, 14:45
Wolno wolno :metal zgodnie z rozporządzeniem oczywiście :))
Proste - facet montuje odpowiednią folię w zalezności od szyb, przeprowadza pomiar przepuszczalność światła większa jak 70% i wpisuje w certyfikat który ty dostajesz jako wkładkę do dowodu :metal
Tam masz jano określone - typ, rodzaj użytej folii, datę montażu i przeprowadzenia pomiaru, orzaz kto kiedy i na jakiej podstawie zakładał - tylko z takim cudem możesz spać spokojnie :satan:

jackuno
14-05-2006, 15:04
Ale widzę, że sprawa i tak rozbija się o procenty :satan:
A ja wolę takie :beer:
Dlatego przednich szyb nie ruszałem :)

werc
14-05-2006, 15:43
Wiekszość lepsiejszych autek ma juz przyciemniane szyby fabrycznie np. MDO Ghia max. dopuszczalne - reszta róznie ale od 5-15% więc zakładając folię trzeba uważać(po to się robi pomiary) do tego dochodzi zużycie (porysowanie) szyb przez co zmienia się przepuszczalność światła, w sumie bezpiecznie jest zastosować taką folię, która przy pomiarze daje (na szybie) 75% przepuszczalności światła wtedy zachowujemy margines bezpieczeństwa jeśli chodzi o szyby boczne natomiast przedniej lepiej nie ruszać (większość zakładów nie chce tego robić) a jeśli juz to max do 80% przepuszczalności światła.
@jackuno - masz rację :beer: przynajmniej na procenty uważać nie trzeba :))

Yarecki
20-05-2006, 15:40
Może ktoś polecić zakład "ściemniający" w trójmieście. W Auto Glass Jaanie chcą 500 pln. To chyba lekka przesada.
Pozdrawiam

jedros1
20-05-2006, 20:40
Zajrzyjcie tu :)) www.autofolie.pl

Mario224
21-05-2006, 20:27
Ja przyciemnialem szyby w escorcie-juz go nie mam, zamienilem na mondeo:-). Koszt tylne w drzwiach, "boczkach" i tylna szyba-430 zl i dostalem certyfikat, atest itp, jakby to nie zwal, mialem kilka kontroli policyjnych i przegląd i nie bylo żadnych problemów-a zakladalem lustrzanki:-)

devilisch
24-05-2006, 20:15
Z ta lustrzanka to jest roznie :)) :)) Sam przymierzam sie do przyciemniania szyb. Wiem ze to robia w Wieliczce i ladnie im to wychodzi - koszt około 450 zł :zly:

van-reiv
06-11-2008, 22:27
Przeczytałem cały temat i nie widzę porad z Lublina - orientuje się ktoś może o koszty w okolicach Lublina jeśli chodzi o przyciemnienie szyb w kombii na bagażniku i tylnich drzwiach?
Ewentualnie możecie kogoś polecić w przystępnej cenie?

benekb
06-04-2009, 14:41
Pytanko A czy samemu można w kombiaczu przyciemniec kuferke + tylne drzwi ?? Na to chyba atestu nie potrzeba ??

Tomlewis
06-04-2009, 15:36
ytanko A czy samemu można w kombiaczu przyciemniec kuferke + tylne drzwi ?? Na to chyba atestu nie potrzeba ??
Oczywiście że możesz ja mam już drugiego Mondka tak oklejonego

van-reiv
06-04-2009, 18:17
ponawiam swoje zapytanie o jakiegoś jegomościa który podjął by się przyciemnić szybki w Mondio kombi w miarę tanio i solidnie...

marcinoo006
24-04-2009, 03:01
zobaczcie ja mam z przodu 50% i z tyłu 80 % i fajnie to wyglada nie powiem i lepiej jest jak slońce swieci to nie jest tak goraco w aucie ale powiem wam jedno ze nawed jak by sie mialo dopuszczalne 305 przyciemnienia FOLIA z przodu to juz grozi to zabraniem dowodu, dlatego ze na przednie szyby nic nie mozna przyklejać ani oklejać jezeli co to tylko piecowo a to jest kosztowne.. Ostatnio bylem na przegladzie z opuszczonymi szybami i koles powiedzial zebym podniósł szyby... i jak myslicie odesłał mnie z powrotem mowiec "zerwij folie i wtedy przyjechac

van-reiv
24-04-2009, 07:55
No i co zrobiłeś - pojechałeś gdzieś indziej, czy zerwałeś folię?

i jeszcze raz:

ponawiam swoje zapytanie o jakiegoś jegomościa który podjął by się przyciemnić szybki w Mondio kombi w miarę tanio i solidnie...

marcinoo006
24-04-2009, 18:44
foli nie zrywałem bo za duzo mnie to zachodu kosztowało (wszystkie sam przyciemniałem wrzuciłbym foto ale jestem nowy nie wiem do konca jak) a co do tego przegladu to pojechalem szybko zalatwic na złom szyby i zrobic przekladke na 1h a typkowi za fatyge piwko :beer: :)

Tomlewis
24-04-2009, 20:59
a co do tego przegladu to pojechalem szybko zalatwic na złom szyby i zrobic przekladke na 1h a typkowi za fatyge piwko
Fajne podejście do przeglądu :satan:

adlerek
18-05-2009, 11:51
witam, panowie okolice szczecina?
450 zł za kombi to sporo,boki tylnie i kufer ... mam koszalin -280 chcą, ale nie znam zakładu( opinie) ... nawet z paliwkiem to 360...

luckyx24
18-05-2009, 14:48
Ja za przyciemnienie 5 szybek dałem 250zl oczywiscie mam atest. Kilka razy mnie zatrzymywali :mo: atest oczywiscie w dowodzie i problemu nie było.Na przegladzie koles chciał zebym zrywał folie bo nie podbije to mu powiedzialem :glupi: i ze nie jest jedyny w miescie.Na innej stacji nie robili problemow,,, :)

Tomlewis
18-05-2009, 15:14
Ja za przyciemnienie 5 szybek dałem 250zl
w kombi jeśli tak to super cena
Ja swoje zrobiłem sam

a u fachowca cena takiej usługi to 70 zł od szyby

luckyx24
21-05-2009, 19:30
Ja za przyciemnienie 5 szybek dałem 250zl
w kombi jeśli tak to super cena
Nie no w sedanie... ale tu miał problem z tylna szyba..