PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] klima nie działa



jmaciek5
27-07-2012, 08:18
wczoraj wyskoczył mi błąd b2308 wyjąłem i wyczyściłem czujnik temp wewnętrznej dzisiaj zrobiłem test i wyskoczyły same 88 czy jest wszystko już ok czy muszę ja zresetować klima jest nabita i szczelna pomocy

Thorumbus
27-07-2012, 08:27
Uzupełnij jeszcze jaki masz silnik.

Rozumiem, że klimatyzacja po przeczyszczeniu czujnika w dalszym ciągu w ogóle się nie załącza.

Sprawdź czy załącza się sprężarka. Jeśli nie proponuję jak zawsze podpiąć ją na krótko i sprawdzić czy załączy się elektromagnes. Jeśli tak to kolejnym krokiem jest sprawdzenie przekaźnika klimy (skrzynka bezpiecznikowa w komorze silnika).

jmaciek5
27-07-2012, 08:51
2.0 tddi 2001 climatronik sprężarka się załącza a jak by było znią coś nie tak wyskoczył by błąd czy nie

---------- Post added at 08:51 ---------- Previous post was at 08:49 ----------

a jak można sprawdzić ten przekaźnik
sprężarka rusza ale tak jakby nie mogła wejsc do pracy


2.0 tddi 2001 Dopisz do profilu , nie będziemy za każdy raz pytać.

Thorumbus
27-07-2012, 09:20
Przekaźnik odpowiada za załączenie się sprężarki.

Możesz jakoś opisać co znaczy, że nie może wejść do pracy ? A może ci się sprzęgło sprężarki ślizga ? Przy prawidłowo załączonej sprężarce taki dysk przy kole pasowym sprężarki powinien się zbliżyć koła pasowego i powinien zacząć się obracać z taką samą prędkością.

jmaciek5
27-07-2012, 12:20
nie słyszę ani nie czuję na silniku ze sprężarka sie włączyła byłem na kompie znowu wyskoczyl mi bład czujnika wewnętrznego ale on pracuje wiatrak sie kreci możliwe że odłancza klime i sprezarka nie wchodzi do pracy? sprawdziłem przekaznik jest ok nie mogę wejsc pod auto zeby spiąc na krytko sprezarke da sie jakos od gory

Thorumbus
27-07-2012, 13:07
Jeśli nie działa ci czujnik temperatury wewnętrznej to najpierw od tego bym zaczął.

jmaciek5
29-07-2012, 06:27
jednak klima jest nie szczelna zamieniłem czujniki i było ok a nawet nie słyszałem jak ucieka gaz