PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] 2,5 V6 - Stag 300 Premium, KME Silver, Hana H2000 - co do poprawy ?



cdsoftware
29-07-2012, 19:55
https://lh4.googleusercontent.com/--f6yo04TkHk/UBV32qBY4II/AAAAAAAAMHM/P3lZzonvsdU/s1229/mapa_mondeo.jpg

Mam jechać z samochodem do gazownika, żeby go porządnie wyregulował - co w.g tego co tu jest jest do poprawy ?

Generalnie jak na mój gust mam za bardzo ro zjechane mapy, co na dzień dobry - czy ciśnienie na reduktorze nie jest za niskie ?

Jak na mój gust to ciśnienie na reduktorze trzeba by podnieść, tak aby mnożnik zszedł do dołu ;)

Nadmienię iż samochód pali jak smoczyca ;) na kompie pokazuje że bierze 13 benzyny, czyli gazu powinien wziąć około 16l - a bierze około 19 litrów ;) więc ponad 40% więcej ;)

Dzięki za sugestie i pozdrawiam !

wilu117
29-07-2012, 20:08
Mnożnik może być, można trochę podnieść ciśnienie aby zaczynał się w okolicach 1,2.
Z tego co widać nikt tego nigdy nie ustawiał dodatkowo to jest premium. Ten sterownik opiera się na korektach OBD i sam powinien dawać sobie radę.
Teraz jest mocno za bogato na gazie.
Trzeba by też aktualizować sterownik bo ma stare firmware.

GrekuPL
29-07-2012, 20:15
kolego, spójrz na motostat :satan: u mnie też szału nie ma ze spalaniem, trip w mieście pokazuje 13L a pali 17-18L :hmm: tyle, że ja mam isa2 i strojony po korektach itp. itd. ale że znów gdzieś lewe powietrze łapie, będę musiał znów stroić :ass: ehhhh...zachciało się gassssu :los2:

bulan74
29-07-2012, 20:35
Greku zakup interfejs i sam sobie struj nic trudnego

cdsoftware
29-07-2012, 21:09
Hej, co z tego że premium, jeśli Stag OBD adapter jest nie zamontowany ? i nijak nie korzysta z OBD ;)

---------- Post added at 21:09 ---------- Previous post was at 21:07 ----------


kolego, spójrz na motostat :satan: u mnie też szału nie ma ze spalaniem, trip w mieście pokazuje 13L a pali 17-18L :hmm: tyle, że ja mam isa2 i strojony po korektach itp. itd. ale że znów gdzieś lewe powietrze łapie, będę musiał znów stroić :ass: ehhhh...zachciało się gassssu :los2:

17 przy 13 pokazywanych na tripie bym przeżył, ale 19 to na mój gust ciut za dużo ;)
moja po OBD się nie stroi, bo najzwyczajniej w świecie nikt mi stag obd adaptera nie zainstalował ;) sterownik go nie wykrywa :D chyba że mam zamontowanego i zdechł.

wilu117
29-07-2012, 21:33
W takim razie trzeba aktualizować firmware sterownika, ustawić odpowiednie wtryskiwacze i wyregulować na drodze.

rustin
29-07-2012, 23:23
wilu117 po pierwsze nic nie można powiedzieć o ustawieniach chyba tylko to że nie było nic robione z mnożnikiem ale napewno nie że za bogato czy ubogo bo mapy napewno nie są zebrane w tych samych warunkachi punkty są jakby ktoś ze śrutówy walił więc można sobie w buty wsadzić te mapki

gordziu
30-07-2012, 05:33
Witam.
Mam taki problem: mam BRC i jak jeżdżę na LPG to jak stoję na skrzyżowaniu na luzie zaczyna mi delikatnie falowac na obrotach , ale tylko na LPG.

cdsoftware
30-07-2012, 07:35
wilu117 po pierwsze nic nie można powiedzieć o ustawieniach chyba tylko to że nie było nic robione z mnożnikiem ale napewno nie że za bogato czy ubogo bo mapy napewno nie są zebrane w tych samych warunkachi punkty są jakby ktoś ze śrutówy walił więc można sobie w buty wsadzić te mapki

Dlatego dzisiaj zadzwonię do "specjalistów" jak się da to pojadę, ze swoim lapcakiem i niech ze mną pojeżdżą ;) wtedy też i ja się przyczynię do wyregulowania tego :)

Pozdro !

cdsoftware
30-07-2012, 12:34
Jadę jutro po robocie do gazownika, zobaczymy co powie i co zrobi :D
Napiszę i podzielę się spostrzeżeniami.

kordyl
30-07-2012, 13:13
Do Wyszkowa ??

cdsoftware
30-07-2012, 13:17
Do Wyszkowa ??

Na razie do tego co montował. Zobaczę co zrobią, jak nic nie poprawią to będę się układał z człekiem z Wyszkowa, ale jeśli już do niego to najwcześniej w weekend :)

Generalnie poczytałem, popatrzyłem i jestem mądrzejszy, jadę ze swoim laptopem i sam będę kierował przy strojeniu, a nie oni - no i oczywiście przy nich na początek zrobię upgrade firmware'u w Stagu :)

Bryckas
30-07-2012, 16:10
U siebie tez miałem mnóstwo tych rozsianych punktów i dwóch fachmanów mówiło, że to wypadające zapłony, czyli kable i świece do wymiany. Może to jest przyczyną?

kordyl
30-07-2012, 16:24
Może to być przyczyną. Kiedy były zmieniane świeczki i kable WN ??

cdsoftware
30-07-2012, 18:21
Może to być przyczyną. Kiedy były zmieniane świeczki i kable WN ??

Kabelki mają z 10-12kkm, świece z 15 więcej.
Wypadających zapłonów nie czuć, silnik pracuje standardowo.

Jutro jadę, na pewno po upgradzie będą nowe mapy robione, sam będę jechał, więc będę starał się jechać identycznie.

Przyślę jutrzejsze wyniki pracy ;)

Pozdro !

PS:
Świece Motorcraft, kable NGK.

kordyl
30-07-2012, 20:26
Trochę szkoda, ze nie zmieniłeś razem świec z kablami. Uwalona świeczka może zniszczyć nowe kable. Ale nie ma co lamentować, tylko jedź do gazownika i wybadaj sprawę. Check Ci się zapalił ?? Jak tak to jaki błąd jest ??

cdsoftware
30-07-2012, 21:55
Trochę szkoda, ze nie zmieniłeś razem świec z kablami. Uwalona świeczka może zniszczyć nowe kable. Ale nie ma co lamentować, tylko jedź do gazownika i wybadaj sprawę. Check Ci się zapalił ?? Jak tak to jaki błąd jest ??

Check się nie pali, żadnych błędów ani oczekujących, ani innych nie ma w sterowniku silnika.

Pozdro !

PS:
Świece wymieniał jeszcze poprzedni właściciel (nawet aso je zmieniało), ja wymieniałem kable jeszcze przed zamontowaniem gazu bo były popękane i waliły jak się macało pod maską na chodzącym motorze ;)

Ale jeśli wyjdzi edalej z rozrzutami to świece wymienić no problem 132zł i jedziemy z koksem :)

cdsoftware
31-07-2012, 20:59
Byłem.

Melduję co i jak ;)

Zupgradowano firmware w sterowniku do wersji 8,7.
Podkręcono ciśnienie gazu na wyjściu z parownika na 1,2 bara.
Po tym autokalibracja, mnożnik wyszedł około 1.

Jeździłem z gościem ze 40km, on patrzył w laptopa ja jechałem.

Zobaczymy co będzie - poprosiłem o ustalenie ceny za Stag OBD Adapter i ile za niego z montażem, w czwartek będę miał odpowiedź, jak znośnie zdecyduję się na zamontowanie.

Na tą chwilę mam zużycie 14,3 / 100km i z każdym kilometrem spada w dół ;) (300km na 43l każdy km więcej to mniejsze zużycie na setkę ;) ).

Jutro/pojutrze pewnie dostanę świece, wymienię nic mi to nie szkodzi - poklnę trochę przy tym na dostęp w Vce ;)

Pozdro !

maniek_
31-07-2012, 23:12
Jutro/pojutrze pewnie dostanę świeceto od razu zmniejsz na świecach odrobinę odstęp między elektrodami.

poklnę trochę przy tym na dostęp w Vcenie da się ukryć : Satan: ale z dobrymi kluczami, przedłużkami da się to wykonać

cdsoftware
01-08-2012, 07:40
Jutro/pojutrze pewnie dostanę świeceto od razu zmniejsz na świecach odrobinę odstęp między elektrodami.

poklnę trochę przy tym na dostęp w Vcenie da się ukryć : Satan: ale z dobrymi kluczami, przedłużkami da się to wykonać

Na rzędzie od chłodnicy to nie jest żaden problem, ale od grodzi to trzeba mieć paluszki i kluczyki chyba dziecka 5 letniego :D może syna zaprzęgnę do tego, aczkolwiek nie wiem czy by 2 minuty przy silniku wytrzymał :glupi::zakrecony:

frugo
01-08-2012, 09:35
to od razu zmniejsz na świecach odrobinę odstęp między elektrodami.
Zdecydowanie odradzam! Jezeli kupujesz oryginalne swiece platynowe to:
Po pierwsze auto ma chodzic idealnie na oryginalnej przerwie bo inaczej to pudrowanie g....na.
Po drugie mozesz zniszczyc powloke swiecy i zaraz bedzie do wywalenia.

Ogolnie zmniejszanie szczeliny to zabieg gazownikow jak im sie nie chce ustawiac instalacji, mozna to zrobic w I czy II gen ale nie w sekwencji.

cdsoftware
01-08-2012, 11:17
to od razu zmniejsz na świecach odrobinę odstęp między elektrodami.
Zdecydowanie odradzam! Jezeli kupujesz oryginalne swiece platynowe to:
Po pierwsze auto ma chodzic idealnie na oryginalnej przerwie bo inaczej to pudrowanie g....na.
Po drugie mozesz zniszczyc powloke swiecy i zaraz bedzie do wywalenia.

Ogolnie zmniejszanie szczeliny to zabieg gazownikow jak im sie nie chce ustawiac instalacji, mozna to zrobic w I czy II gen ale nie w sekwencji.

Ja czytam, ale pewne rady puszczam z przymrużeniem oka, oczywiście że nie zamierzałem się w jakikolwiek sposób dotykać do platynowych motorcraftów, oprócz wykręcenia starych i wkręcenia nowych :)

Pozdro !

PS:
W swojej CZ350 na iskrach F95 mogę się pobawić z przerwą :D

GrekuPL
01-08-2012, 19:50
sprawdź czy masz taką jak zaleca producent :bigok:

---------- Post added at 19:50 ---------- Previous post was at 19:49 ----------

a no i nie ma co przepłacać za platynki motocrafta :bigok: tylko brać świece ngk :satan: to są te same świece :beer: za to do zetec-ów robi bosch (przynajmniej do 1.6/1.8/2.0 w focusie)

cdsoftware
01-08-2012, 20:28
sprawdź czy masz taką jak zaleca producent :bigok:

---------- Post added at 19:50 ---------- Previous post was at 19:49 ----------

a no i nie ma co przepłacać za platynki motocrafta :bigok: tylko brać świece ngk :satan: to są te same świece :beer: za to do zetec-ów robi bosch (przynajmniej do 1.6/1.8/2.0 w focusie)

Zapłaciłem za motorcrafta po 22zł sztuka, więc nie wydaje mi się żebym przepłacił ;)

Anarchista
01-08-2012, 20:38
a świece ngk po ile chodzą ?

cdsoftware
01-08-2012, 20:59
a świece ngk po ile chodzą ?

NGK TR55 po około 10zł na alledrogo + przesyłka oczywiście.

Wszyscy mówią że tylko motorcraft to i takie kupiłem ;)

NGK irydowe po około 41zł sztuka ;)

GrekuPL
01-08-2012, 21:47
NGK irydowe po około 41zł sztukaja jeżdżę na ngk irydowych :bigok: w st200 mi padały co 20tys km średnio, więc dopłaciłem i sprawdzę czy poprawi się czy nie użytkowanie świeczek :satan: tylko, że teraz już 4tys km nalatane na gazie jest :bigok: :fan:

cdsoftware
03-08-2012, 09:19
NGK irydowe po około 41zł sztukaja jeżdżę na ngk irydowych :bigok: w st200 mi padały co 20tys km średnio, więc dopłaciłem i sprawdzę czy poprawi się czy nie użytkowanie świeczek :satan: tylko, że teraz już 4tys km nalatane na gazie jest :bigok: :fan:

Jutro wieczorem, albo w niedzielę rano biorę się za zmianę.
Teraz czasami wydaje mi się jakby delikatnie poszarpywał, jakby zapłony wylatywały, ale w kompie nie ma żadnych błędów.
Zobaczę jak wymienię świeczki to czy nie będę miał takiego samego odczucia - czy przejdzie jak ręką odjął :)

Pozdro !

PS:
Wszak te świece mogą mieć ze 40kkm, albo i ciut więcej ;)

cdsoftware
05-08-2012, 18:28
Świece wymieniłem, ale na swoje własne życzenie zapaliłem check engine ;)

Dostęp spoko, przedni rząd - trzeba odkręcić sterownik IMRC, wychodzą jak się patrzy.

Tylny rząd - zewnętrzne da radę podejść, klucz długie 16 z gumką, 2 krótkie przedłużki, przegub + grzechotka, środkowa trochę gorzej , ale po odkręceniu 2 śrub mocujących cewkę, i przesunięciu jej ciut do tyłu nie ma większego problemu.

A check zapaliłem - bo, z tyłu środkowa nie chciała wyleźć z klucza po wkręceniu, więc naplułem w klucz i zakręciłem, zapomniałem o tym o odpaliłem, oczywiście nie palił na tym cylindrze i wskoczył prawie od razu check, najwpierw mrygał, potem zapalił się na stałe ( a ja zapomninalski jeszcze na 5 garkach pojechałem przez wieś, no i wskoczył na stałe) po zdjęciu fajki i odparowaniu śliny odpalił na 6ciu, chodzi równiutko, ale check nie zgasł, a ja jeszcze nie wziąłem ze sobą laptopa z oprogramowaniem ... więc jutro pod robotą będę się podpinał i checka kasował :D

Pozdro !

PS:
Jak wracałem z checkiem to tak jakby nie miał efektu co wcześniej takiej jakby lekkiej trzęsiawki przy jeździe ze stałą prędkością, świece optycznie nie najgorsze, ale jak się w pracy zachowywały chgw ;)