PDA

Zobacz pełną wersję : [Sprzęt] Lare EPL 41



leszcz
31-07-2012, 13:46
Hej
Chłopaki mam pytanie .
Aby nic nie zepsuć zastanawiam się nad kupnem Lare EPL 41 (DA) + pady pomarańczowy , biały i czarny (firmy Lare) a do pracy mam Megsa UC + Menzerna PF2500 Power Finish 250 ml i Menzerna SF4000 Super Finish 250ml.
Na pomarańczowym poleciałbym UC na białym PF 2500 a na czarnym SF4000 .

Czy to dobry pomysł ?Proszę nie namawiajcie mnie na rotację tylko

Mav
04-08-2012, 09:38
Na Twoja osobista prosbe Tomku:

Z maszynami DA mam znikoma zazylosc:zakrecony: Jestem zwolennikiem rotacji i raczej nic tego nie zmienie, chciaz czasem wpada mi do glowy szatanski pomysl kupna DA do nakladania np. cleanera. W zwiazku z tym na maszynach DA sie nie znam- nie wiem, ktory model lepszy, nie wiem co powinny miec, itd.
W tej sprawie popisz z dominiq'iem- on ma DA to juz ten sam fakt daje mu wieksza wiedze na ten temat niz moja wiedza.

Ogolnie piszac... Maszyna DA jest po pierwsze bezpieczniejsza dla niewprawionych rak, ale jak ktos nie ma dwoch rak lewych to rotacja przy odrobinie pomyslunku nie zrobi krzywdy ani sobie ani lakierowi. Z regulu (z tego co slyszalem) do DA sa drozsze gabki- warto na to zwrocic uwage i rozeznac temat.
Fakt posiadania DA ma sens dla amatora, zeby nalozyc cleaner lub lekko odswiezyc lakier (to co napisales w temacie, czyli menzerna 2500 czy megs UC bedzie ok) lub dla kogos zaawansowanego jako druga maszyna po rotacji. Moim zdaniem robienie pelnej korekty lakieru maszyna DA jest dosc... hmmm... jakby to ujac odwaznym pomyslem.

Tomek, moim zdaniem to zastosowania w celach, ktore zawziales kupno DA bedzie dobrym pomyslem.
Odnosnie padow Lare sie nie wypowiadam, bo nie mam zielonego pojecia ale reguly znasz- zaczynamy od najtwarszego a konszymy na jak najbardziej miekkim... Podobnie jak z pastami- od najmocniejszej do najslabszej.

Tyle ode mnie, poczekajmy na dominiq'a to dostaniesz bardzie info "z zycia wziete":skromny:

Tymczasem sie zbieram, bo mam troche km dzisiaj do zrobienia i bede na forum najwczesniej poznym wieczorem w niedziele.

wrobel
04-08-2012, 12:47
Podobnie jak z pastami- od najmocniejszej do najslabszej.
tu się ośmielam nie zgodzić. Po co od razu najmocniejszą. stostujemy z umiarem w zależności od potrzeb. Lepiej zacząć od słabszej i ewentualnie potem w przypadku braku efektów iść w mocniejsze niż na odwrót.

leszcz
04-08-2012, 19:36
dziękuje Mav

dominiq
04-08-2012, 22:29
Generalnie Mav wszystko ładnie opisał. Dla amatora DA jest super rozwiązaniem. Jest bezpieczna, bardziej wszechstronna i miła w obsłudze/prowadzeniu. Dla zaspokojenia własnych detailingowych potrzeb w 100% wystarcza. I da się nią zrobić super korektę jak na rotacji, z tym, że potrwa to troszkę dłużej. Dlatego profesjonaliści, którzy często korzystają z maszyny pracują na rotacji. Ja pewnie niedługo dokupię rotację, ale DA się nie pozbędą. Do cleanerów i innych czarów (choćby woski płynne czy politury) jest niezastąpiona :-) I w sumie nie żałuję, że jako pierwszą maszynę kupiłem DA. Z mojej strony polecam :up: Pady i pasty wybrałeś ok.

leszcz
05-08-2012, 12:02
dzięki dominiq