PDA

Zobacz pełn± wersję : [Duratec] Czujnik polozenia przepustnicy ?? 2.5 V6 97r



*czarny*
01-08-2012, 10:15
Witam auto od kad kupilem poszarpuje i nie chce czasmi jechac od 120 w gore na kompie pokazalo mi blad " czujnik polozenia przepustnicy"
Zakupilem druga przepustnice z czujnikiem i moje pytanie.

1. Czy wymienic calosc czyli przepustnice z TPS

2. Czy wystarczy wymienic samego TPS-a

Slyszalem gdzies ze czujnik ten musze pozniej skalibrowac a czytalem dzisiaj sporo i pisza tez forumowicze ze poprostu podmienili czujnik i jest ok.
Wiec jak by byl ktos tak mily mi powiedziec jak to jest kalibrowac ? jelsi tak to jak ? czy poprostu podmienic ?

dgra86
01-08-2012, 10:59
Witam auto od kad kupilem poszarpuje i nie chce czasmi jechac od 120 w gore na kompie pokazalo mi blad " czujnik polozenia przepustnicy"
Zakupilem druga przepustnice z czujnikiem i moje pytanie.

1. Czy wymienic calosc czyli przepustnice z TPS

2. Czy wystarczy wymienic samego TPS-a

Slyszalem gdzies ze czujnik ten musze pozniej skalibrowac a czytalem dzisiaj sporo i pisza tez forumowicze ze poprostu podmienili czujnik i jest ok.
Wiec jak by byl ktos tak mily mi powiedziec jak to jest kalibrowac ? jelsi tak to jak ? czy poprostu podmienic ?
poprostu podmieniasz i robisz samoadaptacje

---------- Post added at 10:59 ---------- Previous post was at 10:56 ----------

http://www.mondeoklubpolska.pl/content.php/195-Przywr%C3%B3ci%C4%87-pami%C4%99%C4%87-samoadaptacja-ECU

Netoper
01-08-2012, 11:02
Nie ma czego¶ takiego jak kalibracja czujnika :) on pokazuje jedynie jaki stropień otwarcia przepustnicy jest.
Przy puszczonym pedale gazu powinno pokazywać 17-19%
Przy max wci¶niętym pedale ~98, no chyba że pokaże 100, ale na tyle mondków co elmem macałem w żadnym nie było 100

*czarny*
01-08-2012, 14:20
I o to mi chodzilo chcialem sie upewnic dzieki wielkie.